Підрядні речення в англійській мові: види, приклади

Дізнайся свій рівень англійської мови!

Англійська мова, як і російська має пропозиції двох видів: прості і складні. Складні речення поділяються на складносурядні і складнопідрядні. Перші складаються з рівноправних частин, а ось другі мають одне головне і один/декілька додаткових, пояснювальних перше. Підрядне речення англійської мови, як правило, виконує функції якого-небудь члена речення (присудка, підмета, додатка, означення або обставини).

Зміст:

pridatochnye predlozheniya v anglijjskom yazyke: vidy, primery70 Підрядні речення в англійській мові: види, приклади

Типи придаткових пропозицій

Придаткові пропозиції можуть відрізнятися від того, який член речення вони замінюють і за своїм смисловим навантаженням. Можна розділити всі існуючі в англійській мові придаткові пропозиції на декілька типів, які називаються відповідно їх ролі в пропозиціях. Швидше запам’ятати типологію допоможе наша таблиця:

Підрядне речення
На яке питання відповідає
Опис
Спілки
Приклад
Придаткові підлягають Who? — хто?
what? — що?
Виконують функції підмета, відповідають на запитання. that, if / whether, who, what, which, when, where, how, why What I told her yesterday is a truth — Те, що я сказав їй вчора — правда.
Придаткові сказуемые what is the subject? — що є предметом? Виконує функції іменної частини присудка. that, if / whether, who, який, what, which, when, where, how, why This what he told you about — Це те, про що він тобі говорив.
Придаткові додаткові whom? – кого
what? — що?
Несуть якусь додаткову інформацію до вже відомого. that, if / whether, who, what, which, when, where, how, why You know that Maggie is pretty — Ви знаєте, що Меггі красива.
Придаткові означальні which? — який?
what? — який?
Виступають в якості визначення головної частини речення. who, whom, whose, which, that, when, where, why It is the same homeless whom we saw last week — Це той же бездомний, якого ми бачили минулого тижня.

pridatochnye predlozheniya v anglijjskom yazyke: vidy, primery71 Підрядні речення в англійській мові: види, приклади

Придаткові обставини

Крім перерахованих вище типів придаткових пропозицій, існують додаткові обставини. Придаткові обставини являють собою цілу групу, тому слід зупинитися на них докладніше. Швидше запам’ятати типологію допоможе наша таблиця:

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

Тип
Питання
Спілки
Приклад
Особливості
Способу дії та порівняння how? — як? яким чином? as, as if, as though, than, as … as, not so … as, the … the The weather in London is not so rainy now as it was at the beginning of the week – Погода в Лондоні не така дощова, якою вона була на початку тижня.
Причини why? — чому? because, since, as As it’s cold, i’ll stay at my room – Так як холодно, я залишуся у своєму номері.
Цілі what for? — навіщо?
for what purpose? — з якою метою?
in order that, so that, lest In order that participants might say their own opinions, it was mentioned about democracy in USA – Для того, щоб учасники могли висловлювати свою власну думку, було згадано про демократію в США. У таких придаткових потрібен допоміжний дієслово may (могти), за яким йде головний дієслово у формі інфінітива.
Слідства that — що Last night was so hot that I couldn’t sleep – Минула ніч була такою гарячою, що я не змогла спати. Такі придаткові мають значення слідства, що випливає з фрази в цілому.
Уступительные in spite of what? — незважаючи на що? though (although), however, whoever, whatever, whichever, as Whatever team it is Clare will work there — Якою б не була команда, Клер буде там працювати

pridatochnye predlozheniya v anglijjskom yazyke: vidy, primery72 Підрядні речення в англійській мові: види, приклади

Умовні підрядні речення

Так само в англійській мові існує такий тип придаткових пропозицій як умовні підрядні. Тип такої пропозиції залежить від того, про які події йдеться, виділяють три види подій: можливо-здійсненні події, припущення, нездійснені події минулого.

Підрядне умовне речення, що виражає можливо-здійсненні події, може оповідати про будь-часу (минуле, сучасне, майбутнє). В обох частинах речення дієслова ставляться в изъявительное спосіб.

If you put a pencil here, it will lost – Якщо ти покладеш олівець тут, він загубиться.

Підрядне умовне речення, що виражає маловозможные події або припущення, оповідає про сьогоденні або майбутньому часі. В умовній частині таких речень, використовується to be у минулому часі (were при мн.год), або дієслово в Past Simple.

She wouldn’t wait, if she were you – Вона б не стала чекати, якщо б вона була тобою.
If Nick ceased to work, his family would have problems with money – якби Нік перестав працювати, його сім’я мала б проблеми з грошима.

Третій тип умовного підрядного речення, виражає нездійснені події минулого часу. Основна частина таког опредложения будується за схемою would + Present Perfect, а в умовній частині стоїть дієслово в Past Perfect.

I would have meditated successfully, if it had not been for Kate – Я б ще успішніше помедитировал, якщо б не Кейт.

Умовні підрядні приєднуються до головного речення за допомогою наступних спілок:

if – якщо

on condition (that) – за умови, що

unless – якщо не

provided (that) – якщо тільки

supposing (that) – припустимо, що

in case (that) – у разі якщо

suppose (that) — у разі; припустимо, що

Відео про придаткових пропозиціях:

А тепер перевір себе і пройди тест на визначення рівня англійської мови:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн