Пісні для вивчення англійської мови та граматики

Вивчати англійську мову по пісням не тільки ефективно, але й цікаво. Спів англійською збільшує словниковий запас, покращує сприйняття іноземної мови на слух, допомагає запам’ятати нові фрази і слова, зрозуміти граматику, зменшити акцент та подолати мовний бар’єр. Навчання через музику — мрія кожного меломана. Мало того, що можна слухати улюблені композиції, та ще й можна чогось навчитися!

pesni dlya izucheniya anglijjskogo yazyka i grammatiki2 Пісні для вивчення англійської мови та граматики

Англійська з допомогою пісень — це приємно і легко. Що стосується жанрів, то звичайно краще вибирати більш академічну музику — джаз, блюз, класика. Але якщо у вас інші переваги, то краще не гвалтувати свій слух і вибрати той жанр, який вам подобається. Рок, наприклад, сприяє запам’ятовуванню різних стійких виразів та ідіом, розвиває образне мислення.

Ті ж, хто не уявляє свого життя без репу, можуть по праву пишатися тим, що саме їх жанр розвиває дикцію. Однак тут треба бути обережним. Щоб не навчитися «поганим» словами, потрібно уникати композицій, де превалює нецензурна лексика англійською мовою. Правильно підібрану реп-музику можна легко прив’язати до різноманітних фонетичним разминкам.

Як правильно вчити англійську за допомогою пісень?

Дуже важливо на початковому етапі вивчення іноземної мови навчитися чути і розуміти окремі слова і фрази в цілому наборі незрозумілих звуків. Також важливо спочатку поставити правильну вимову. Пісні англійською допоможуть впоратися з цими та іншими завданнями.

Навчання мови через пісні можна розділити на кілька етапів:

 • Виберіть кілька улюблених композицій (5-7), краще з різних жанрів
 • Подивіться в Інтернеті їх оригінальні тексти, прочитайте, постарайтеся вловити сенс
 • Випишіть незнайомі слова і переведіть
 • Зробіть або знайдіть до них транскрипцію
 • Прочитайте вголос текст, потренуйте вимова
 • Кілька разів перепишіть і перепечатайте текст, так ви розвинете моторну та зорову пам’ять, зможете запам’ятати написательный образ
 • Запишіть пісні на плеєр і киньте на робочий стіл комп’ютера і співайте або підспівуйте виконавцям, як можна частіше
 • Якщо вас оточують люди, наприклад, в метро, то включіть навушники і співайте про себе.
Читайте також:  Квіткові ідіоми.

pesni dlya izucheniya anglijjskogo yazyka i grammatiki3 Пісні для вивчення англійської мови та граматикиНа перших порах непогано перед очима мати текст або підключити субтитри, що зрідка підглядати в слова. Трек може вважається освоєним тоді, коли ви зможете на слух записати весь її текст, тобто написати диктант. Ну, а якщо ваш рівень володіння англійською вам дозволяє, то з цього навіть краще почати.

Караоке на допомогу! Відмінний варіант в цьому випадку — караоке, де ви можете відразу бачити текст в оригіналі. Також є караоке відразу з російською транскрипцією, але все-таки краще, щоб текст був відразу англійською. Ну, а вищий пілотаж — співати виключно під мінусовку, тобто тільки з музичний супроводом, не бачачи слів.

Є навіть російські пісні, які зможуть навчити вас англійським словами. Наприклад, пісня групи Сплін — «Англо-російський словник» допоможе не тільки легко вивчити 10 англійських слів, але прив’язує їх до контексту. Тобто за ситуації, описаної в пісні, навіть без прямого перекладу ви легко здогадаєтеся про їх значення.

Дивимося і слухаємо Сплін — Англо-російський Словник


Завантажити текст пісні Сплін — Англо-російський Словник

Вивчення англійської граматики через пісні

Хоча б основи граматичних структур досліджуваного мови необхідно знати. І тут не обійтися без підручників, навчальних статей або самовчителів. Але прекрасним не нудним практичним вправою може послужити пісня. Пісенна лірика містить сюжет, мовні звороти, словниковий склад, граматичні структури.

Як правильно використовувати пісні, щоб вивчити англійську граматику?

 • Найкраще підійде композиція, яку ви вже багато разів чули, а не новий гарячий хіт
 • Подбайте про те, щоб у тексті чітко простежувався сюжет, а не просто набір слів
 • Прослуховуйте музику, візьміть текст і розберіть слова
 • Задайте питання з утримання
 • Розберіть граматику і синтаксис кожної окремої строфи
 • Особливо виділіть слова з досліджуваної теми (артиклі, дієслова і т. д.)
 • Аналізуйте проблематику віршів
Читайте також:  Корисні фрази для вираження незгоди.

pesni dlya izucheniya anglijjskogo yazyka i grammatiki4 Пісні для вивчення англійської мови та граматикиНаприклад: Композиція Supertramp — «Logical Song» чудово підійде для вивчення теми «Прикметник». У цьому хіті 26 прикметників: wonderful, young, beautiful, simple, criminal та інші. І не дивлячись на те, що сам трек не несе складних граматичних структур, саме прикметники передають дуже важливий сенс цих віршів.

А пісня відомої і епатажної американської поп-рок співачки Pink — «Just Give Me a Reason» вже завдяки своїй назві заявляє про те, що вона відмінно підходить для вивчення невизначених артиклів «a/an»: Just give me a reason, Just a second, You were a thief, Just a little bit’senough.

Потренувати вживання Present Perfect Continuous допоможе хіт від Anastacia — «Left Outside Alone»: All my life I’ve been waiting, Bn a fantasy і т. д. А композиція «If I Lose Myself» групи One Republic наочно продемонструє приклад умовного речення першого типу: If I lose myself tonight, it’ll be by your side. Мова йде про дії в майбутньому, але після умови «if» замість дієслова в майбутньому «will lose» використовується даний час «lose».

Почніть, і побачите, що співати і вчитися — це дуже цікаво і захоплююче. Підспівуйте, розучуйте цілком, не зупиняйтеся лише на знанні тексту. Не одну пісню не витрачайте більше години, і дуже скоро ви помітите, що стали розуміти англійську з півслова!

Веселого і приємного вам вивчення!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: