Порядок прикметників перед іменником.

poryadok prilagatelnykh pered sushhestvitelnym 40 Порядок прикметників перед іменником.

У вас буває таке, що коли ви описуєте, і вам мало одного прикметника? А буває, що мало навіть двох або трьох?

А траплялося, що слухаючи або читаючи речення англійською, ви відчуваєте, що в ньому «щось не так»? Таке почуття може виникати тому, що в реченні порушений порядок слів, адже в англійській мові, де у всьому є своя черговість, порядок слів дуже важливий.

Помилково вважати, що важливий тільки порядок слів підмет + присудок. Прикметники теж мають певну послідовність, в якій вони повинні розташовуватися перед іменником.

І перш ніж говорити або писати, корисно трохи задуматися, у якому порядку краще розставити прикметники, якщо їх більше одного.

Місце прикметника у реченні перед іменником, яке воно описує. Але якщо кілька прикметників, то його черговість визначається його значенням, тому ми розділимо прикметники на три категорії. Ця класифікація спрощена, ми наводимо її для того, щоб вам було легше розібратися з порядком використання прилагателных перед іменниками. Якщо ж вас цікавить науковий теоретичний підхід,тоді вам краще звернутися до підручника з теоретичної граматики smile Порядок прикметників перед іменником.

Отже, ми розглянемо три категорії, на які прикметники можна розділити за значенням.

 • Описові прикметники (descriptive або qualitative adjectives) передають ознаку предмета, який може виявлятися більшою або меншою мірою. До них відносяться:

  прикметники, що позначають розмір (Size): small, large, big, tiny;
  прикметники, що позначають колір (Colour): red, white, blue, green;
  прикметники, що позначають вік (Age): young, old, recent, ancient;
  прикметники, що позначають форму (Shape): round, square, long, heart-shaped;
  прикметники, що позначають емоції (Emotions): sad, glad, happy, upset.

  Крім того, до описовим прикметником також відносять ті, що описують матеріал (Material): wooden, silk, leather, metal і походження (Origin): American, Russian, Latin. Хоча останні два типу іноді відносять до наступної категорії прикметників.

 • Виділяють classifying adjectives, які відносять іменник до певного класу. Наприклад, до цієї категорії належать прикметники, які відносять іменник до якій-небудь сфері: political, linguistic, есопоміс, musical.

  Ці прикметники, як правило, є non-gradable і не мають ступенів порівняння? так як предмет може відноситися тільки до одного класу. Досить дивно звучать словосполучення: more musical instrument, less pedagogical report і тому подібні. Хоча бувають винятки, коли автори можуть використовувати спеціально classifying adjectives в порівняльній або найвищому ступені для досягнення певного стилістичного ефекту.

 • І ще одна важлива категорія – це прикметники, що характеризують особиста думка, судження або оцінку мовця (opinion adjectives): good, bad, excellent, terrible. Порівняно з описовими і класифікуючими прикметниками, opinion adjectives можуть змінюватися, залежно від думки мовця: для кого-то страва смачна, для кого-то немає, одному картина здається красивою, іншому – жахливою.

  В цю категорію можна включити: прикметники, які виражають якісну оцінку (Personal opinion and Quality): beautiful, nice, pleasant, cheap, good, bad, excellent, terrible і так далі; прикметники, що позначають відчуття (Senses): tasty, cold, hot, smooth.

 • Ось ми і підійшли безпосередньо до нашої теми: порядок використання прикметників перед іменниками. Потрібно запам’ятати лише кілька простыв правил, щоб завжди безпомилково використовувати прикметники в реченні.

  Правило№1.Спочатку опис, потім клас.

  Описові прикметники стоять перед класифікуючими прикметниками:

   

  Опис/Опис Клас/Classification Іменник/Noun
  a thick grammar book
  a new economic reform
  a useful computer program

  Правило №2. Оцінка перед описом.

  Якщо одне з прикметників висловлює судження, оцінку чи думку, то це місце цього прикметника – перед тим, яке дає опис:

   

  Думка/Opinion Опис/Опис Іменник/Noun
  a nice comfortable hotel
  a delicious sweet pie
    wonderful friendly atmosphere

  Правило№3. Порядок описових прикметників.

  А що якщо всі прикметники описові? Порядок їх використання перед іменником досить гнучкий, але є певна послідовність і закономірності. Наприклад, прикметники, що позначають матеріал і походження завжди стоять на останньому місці. Звичайно, неприродно перед іменником відразу ставити п’ять-шість прикметників, але два-три – цілком реальне явище. В англійській повинен дотримуватися така черговість, якщо навіть прикметники з якимись з цих значень відсутні, то вона не порушується:

   

  Size

  Age

  Shape

  Colour

  Origin

  Material

  Noun

  a

  tiny

  old

  golden

  ring

  a

  large

  round

  room

   

  new

  red

  silk

  curtains

  a

  long

  ancient

  Greek

  legend

  a

  short

  black

  French

  skirt

  a

  modern

  square

  wooden

  table

  Відповідно, якщо поряд з описовими присутні класифікують або оціночні прикметники, то діють правила 1 і 2.

   

  Opinion

  Description

  Class

  Noun

  a

  nice

  young

  English

  teacher

   

  beautiful

  green

  tropical

  forests

  a

  lovely

  old

  folk

  song

  На місці артикля перед прикметниками може стояти числівник, якщо ви вказуєте кількість:

  two thick grammar books
  the first useful computer program

  А коли вам потрібно використовувати і порядкове і кількісне числівник перед прикметниками, то спочатку ставиться порядкове, а після кількісне:

  the first two important grammar rules
  the first ten international students

  Те ж саме правило застосовується до слів last, next тощо:

  the next three sunny hot days
  his last two popular online projects

  І останній момент: коми. Коли використовується кілька прикметників поспіль, є величезна спокуса поділити їх комами. Це вірно в тому випадку, якщо прикметники дають однорідну інформацію про характеристики предмета:

  a popular, well-organised, informative event
  a delicious, flavoured, spicy dish

  Якщо короткі прикметники і поширені, то коми можуть упускаться:

  a nice sunny calm day або a nice, sunny, calm day

  Обов’язково поділіться цією змістовною, пізнавальною, корисною статтею з друзями smile Порядок прикметників перед іменником. Успіхів вам у вивченні англійської!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: