Поширені скорочення на англійській мові | Блог про англійською мовою від EasySpeak

rasprostranennye sokrashheniya na anglijjskom yazyke | blog ob anglijjskom yazyke ot easyspeak 21 Поширені скорочення на англійській мові | Блог про англійською мовою від EasySpeak

У розмові або тексті ми часто зустрічаємо скорочення, які нам не так легко розшифрувати. Ось деякі найбільш розповсюджені з них.

B&B
Економні туристи, які подорожують з Англії чи Америці, найчастіше зупиняються не в готелях, а B&B-Bed and Breakfast, досл. «Ліжко і Сніданок») – невеликих готелях, де обслуговують постояльців, як правило, самі господарі.

Наприклад:
I want to buy a small house on the Southern coast to make a B&B from it. (Я хочу купити маленький будиночок на південному березі, щоб зробити з нього невелику готель)

e.g.
Читаючи англійські книги, досить часто зустрічається це скорочення, яке прийшло з латинської мови. Розшифрувати e.g скорочення можна як «Exempli Gratia», що означає «Наприклад».

E. g.:
I’ve been to numerous countries of the world – e.g. United Kingdom, USA, Australia and Canada. (Я був у багатьох країнах світу – наприклад, Великобританія, США, Австралія та Канада).

ESL
Повинно бути, більшість з Вас відвідували ESL курси англійської мови прискорені , навіть не підозрюючи про це. Це всесвітньо прийнята абревіатура, що скорочує вираз «English as a second language» («Англійська як друга мова»).

Наприклад:
It’s amazing i’m able to speak English after three months of ESL courses. (Дивно, що я можу говорити по-англійськи після того, як відвідував курси тільки три місяці).

FBI
Дана абревіатура, ймовірно, у всіх на слуху завдяки американським детективам і бойовиків, проте не кожен розуміє, що ж вона означає англійською мовою. Тепер же ми будемо знати, що більшість наших героїв улюблених фільмів – агенти Federal Bureau of Investigation (рос. «Федерального Бюро Розслідування»).

Наприклад:
It’s FBI. You have right to remain silent. Anything you say can be used against you in a court. (Це ФБР. У Вас є право зберігати мовчання. Все, що ви скажете, може бути використано проти Вас у суді)

Читайте також:  Курси англійської для офіціантів від Native English

IQ
Ось вже багато років не втрачають своєї популярності IQ-тести, розроблені англійським психологом Р. Айзенком. Головне завдання випробування – з’ясувати Intelligence Quotient (досл. Коефіцієнт інтелекту) тестованого.

Наприклад:
Nowadays, more and more employers ask the candidates for a certain position to pass an IQ test. (Зараз все більше і більше роботодавців пропонують кандидатів на певну посаду пройти тест на коефіцієнт інтелекту).

Vocabulary (словник):

against – проти
amazing – неймовірний, дивовижний
anything – все
as – як
ask – просити
be able to do smth. – бути здатним ч.-л. робити
bed – ліжко
breakfast – сніданок
buy – купити
can be used – може бути використане
candidate – кандидат
certain – певний
coast – морське узбережжя
country – країна
court – суд
employer – роботодавець
I want – я хочу
I’ve been – я був, побував
intelligence – інтелект, розум, розум
more and more – більше
nowadays – в даний час, зараз
numerous – численний
pass – пройти
position – посаду
quotient – коефіцієнт, показник
remain – залишатися
Right to do smth. – право ч.-л. робити
second – другий
silent – безмовний, мовчазний
Southern – південний
world – світ
you have – ви маєте

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: