Правила читання англійської мови – Кращі безкоштовні посібники

Читання — одне з найскладніших складових навчання англійської мови. З мого досвіду діти більш-менш починають читати тільки під кінець другого року навчання, якщо мова йде про середню школу. Однак буває, що й після закінчення школи багато випускників досі не можуть читати англійські слова.

На відміну від російської мови, що ми практично в 99% що бачимо, то і читаємо (з поправкою на редукцію, асиміляцію тощо), в англійській мові справа йде зовсім по-іншому. Так історично склалося, що одна і та ж буква в різних позиціях може читатися по-різному.

Давайте візьмемо для порівняння такі слова: cat — cake — want — bath — sofa. Літери «а» у цих словах будуть відповідати звуки: [?], [ei], [?], [?:], [?]. І справа не тільки в 4 типи читання голосних букв. Є ще купа правил з поєднанням букв, які регламентують читання літери «А».

pravila chteniya anglijjskogo yazyka   luchshie besplatnye posobiya Правила читання англійської мови   Кращі безкоштовні посібники

Насправді, англійська мова складається з правил і винятків. Тому можна скільки завгодно запам’ятовувати правила читання, які можуть не працювати в конкретному випадку. Як ви думаєте, чому тільки в англійській мові популярний дієслово «to spell», що означає «вимовити по буквах»?

Щоб мати уявлення про правила читання англійської мови, я рекомендую вам наступні посібники. Всіх їх ви зможете завантажити безкоштовно за посиланням нижче;

  • С. В. Шиманський «Правила читання англійською мовою» — дає загальний звід правил читання з нечисленними прикладами, вправи у посібнику відсутні. Відмінно підходить в якості шпаргалки, т. к. складається всього з 15 сторінок.
  • Плакат «Правила читання» — відмінне посібник для зорового запам’ятовування правил читання англійської мови.
  • Шуман С. Е. «Англійська мова. Правила читання» — довідник по правилам читання для учнів середньої ланки та дорослих. Матеріал видання містить правила читання букв англійського алфавіту, голосних і приголосних звуків, варіанти артикуляції в різних мовних ситуаціях.
  • Додаток Васильєвої Е. А. «Правила читання англійських слів для ледачих» — програма для Windows, в якій викладено правила читання односкладових, двоскладовій і багатоскладових слів англійської мови. Матеріал представлено у вигляді таблиць і моделей, що полегшує засвоєння правил читання англійських слів.
  • Вузький А. Ф. «Правила читання англійських слів» — ця книга зручна для використання вчителями, учнями та їх батьками. Її мета — вироблення готовності до розуміння звучної мови і навичок правильного читання.
  • Л. П. Бондаренко «Основи фонетики англійської мови» — повноцінний підручник з фонетики для учнів старших класів. Містить безліч правил, прикладів і вправ для тренування вимови англійських звуків.
  • Картки з транскрипційними знаками та правилами читання англійських букв. Для разового ознайомлення та тренування основних правил читання.
  • Marks Jonathan. English Pronunciation in Use (Elementary) — відмінний кембриджський підручник, в якому фонетичний матеріал поділено на підрозділи. Акцент робиться саме на фонетику, ніж на правила читання. Однак у посібнику ви також знайдете багато прикладів читання і вимови звуків.
Читайте також:
Транслітерація: російські слова англійськими літерами.
Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн