Про кольорах на англійській. Flowers in English.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 11 Про кольорах на англійській. Flowers in English.

Зайшовши в квітковий магазин, неможливо не дивуватися красі, забарвленням і незвичайності квітучого товару. Здається, з кожним днем на прилавках з’являється все більше і більше різних кольорів у всіляких колірних гамах. Квіти були, є і залишаються найпопулярнішим подарунком, знаком любові та уваги.

Ви напевно знаєте назви багатьох кольорів англійською мовою. А чи замислювалися ви, завдяки чому ці квіти отримали свої імена? Чи знаєте ви, що символізують ваші улюблені квіти і які легенди пов’язані з ними? Отже, список назв кольорів перетворюється на захоплюючий розповідь, завдяки якому ви зможете поповнити свій словниковий запас і поділитися новими знаннями.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 12 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Астра Aster Назва квітки походить від Давньогрецького слова aster (зірка). Таке ім’я квітка отримав завдяки своїй формі. Зараз астра один з найпопулярніших садових квітів, але в давнину його використовували інакше. Деякі древні народи вірили, що запах листя айстри відлякує злих демонів (malicious serpents) і забезпечує надійний захист від злих духів (evil spirits).

Пелюстки айстри (petals) закриваються на ніч і з цим теж пов’язано чимало легенд. Одна легенда свідчить, що пелюстки закриваються перед дощем, інша говорить про те, що під пелюстками сплять чарівні феї (magical fairies).

В наш час астра вважається символом любові, терпіння (patience) і очікування (anticipation).
 

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 13 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Гвоздика Pink carnation Гвоздика має кілька назв на англійській мові. Грецька назва Dianthus походить від слів dios (бог) and anthos (квітка). Латинський варіант назви походить від слова carnis, (тіло, плоть), а також слова incarnacyon (загоєння). Такі асоціації пов’язані з Біблією.

Згідно з Християнським віруванням (Christian lore) , гвоздика вперше зацвіла, коли Діва Марія заплакала, побачивши Ісуса, що несе свій хрест по вулицях Єрусалиму.

Тому гвоздика є символом Дня Матері (mother’s Day) в США і Канаді. Крім того, це квітка штату Огайо (Ohio). У гвоздики є ще одна назва: pink. Але не тому, що ці квіти бувають рожевого кольору. Пелюстки гвоздики мають нерівний, неначе вирізаний край (frilled edge). А первісне значення слова pink, яке згадується ще в 14 столітті, – прикрашати узором з дірочок, візерунків, зубців (to decorate with a perforated or punched pattern); вирізати зигзагоподібний край (cut a zigzag edge). Так що назва кольору «pink» походить від назви квітки, а не навпаки.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 14 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Гербера Gerbera Гербера, один з найбільш популярних кольорів поряд з трояндою, тюльпаном і гвоздикою, родом з Південної Африки (South Africa).

Вперше гербера була виявлена в 1884 році шукачами золота (gold prospectors) у Південній Африці. Назва квітка отримав на честь німецького вченого, прізвища Gerber. В Америку квітка потрапив в 1920 році, але не був популярний до 1970, тому не є символом ніякого штату.

Гербери довго не в’януть у вазі (цей період називається vase life), вони зовсім не мають листя, а сам квітка може досягати 18 см в діаметрі.

Верба – це символ невинності (innocence), чистоти (purity) і життєрадісності (cheerfulness).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 15 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Жоржин Dahlia Незважаючи на те, що жоржин родом з центральної Америки, він названий на честь Шведського вченого-ботаніка (botanist) Андерса Дахла (Anders Dahl), який жив у 18 столітті.

Квітка був вперше описаний іспанцями в 16 столітті. Він був виявлений на піщаних пагорбах, у Мексиці, де вирощувався корінними жителями (indigenous peoples) в якості їжі і цілющого засобу.

В Європу насіння жоржини були завезені в 18 столітті, в якості подарунка для Мадридського Королівського Ботанічного саду (botanical garden). Директор саду, отримавши перші цвітіння, назвав їх на честь Андерса Дахла.

Жоржини – офіційний символ Мексики, а також міста Сіетл (Seattle).

Крім того, жоржин є знаком вишуканості (elegance), переваги (dignity) і відповідального ставлення (commitment).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 16 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Гладіолус Gladiolus Назва квітці дав римський вчений в 1 столітті нашої ери. Його вразило схожість листя цих квітів зі зброєю (weapon), яким билися римські воїни. Назва «gladiolus» походить від латинського «gladius», що означає «меч»(меч).

Гладіолус вважається символом сили (strength) і моральних принципів (moral integrity). Він уособлює пристрасну закоханість (infatuation).

У Китаї гладіолус використовується на похоронах (funerals). Китайці вірять, що гладіолус допомагає душам померлих знайти дорогу в рай (небо).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 17 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Ірис Iris, flag У давньогрецькій міфології Ірису – богиня веселки (rainbow) і вісниця богів (messenger). Греки висаджували ірис на могилах жінок (graves), в надії, що Ірису проведе їх душі. Ірис також використовувався для виготовлення духів (perfumes) і ліків (medicines).

У стародавніх єгиптян ірис вважався втіленням сили (power), величі (majesty) і життя.

У Франції ірис (або fleur-de-lis) був гербом королівського будинку (royal symbol).

Ірис також емблема міст Новий Орлеан у штаті Луїзіана (New Orleans, Louisiana), Сент Луїс у штаті Міссурі (St. Louis, Missouri). Квітка використовується на прапорі Сент Луїс як символ єднання річок Міссісіпі, Міссурі та Іллінойс.

Ірис Має три великі пелюстки, які символізують віру (faith), безстрашність (valor) і мудрість (wisdom).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 18 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Конвалія Lily of the valley Існує безліч версій походження назви цієї квітки. Деякі з них беруть початок з християнських легенд. Згідно однієї версії, конвалії – це сльози Діви Марії (Virgin Mary), які вона проливала під час розп’яття Ісуса (crucifixion of Jesus). Тому конвалія іноді називають «Our lady’s tears» і «mary’s tears». Інша легенда свідчить, що конвалії – сльози Єви. Вона плакала, коли разом з Адамом була вигнана з Райського Саду (Garden of Eden) і її сльози, перетворювалися на квіти.

Назва, що використовується зараз «lily of the valley», також взято з Біблії.

В англомовних країнах конвалії використовуються в букетах нареченої (bridal bouquets), це вважається доброю прикметою. У букеті Кейт Міддлтон були присутні конвалії. Крім цього, конвалії дарують на народження дитини, так як ці квіти асоціюються з чистотою (purity).

Конвалії також вважають символом покори (humility) і добродушності (sweetness).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 19 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Мак Popy Квітка родом з Азії. Ще в першому столітті нашої ери мак використовувався як спеція (condiment). Він вважався корисним рослиною з-за його лікувальних якостей (medicinal properties). Відомо, що Гіппократ (Hippocrates) використовував мак для лікування хворих. У стародавніх греків мак асоціювався зі сном і вважався символом Гіпнозу (Gypnos), бога сну.
o cvetakh na anglijjskom flowers in english 20 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Маргаритка Daisy Своє англійське назва ця квітка отримав завдяки своїй яскраво-жовтої серединки, нагадує сонце. Слово походить від словосполучення day’s eye, бо пелюстки квітки закриваються на ніч і знову відкриваються з приходом дня. З часом словосполучення спростилося до одного слова: «daisy».
 
Маргаритка, яка дуже схожа з ромашкою, вважається символом чистоти (purity), невинності (innocence), відданості (loyalty).
o cvetakh na anglijjskom flowers in english 21 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Мімоза Mimosa; acacia Рослина, яку ми звикли бачити на листівках і дарувати жінкам на Восьме березня, виявляється, має назву «срібляста акація» (mimosa acacia).

Ця рослина вважається символом сприйнятливості й чутливості (sensitivity). Швидше за все, це тому що деревина мімози-акації має слабку структуру. Гілки настільки ламкі (brittle), що вони легко ламаються при сильному вітрі (windstorms). Тривалість життя (lifespan) дерев (trees) і кущів (shrubs) в середньому 20 років.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 22 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Нарцис Daffodil Напевно, всі пам’ятають давньогрецьку легенду про юнака Нарциса.

Стародавні римляни і греки розводили ці квіти і вважали, що вони володіють цілющими властивостями (healing powers).
Сік(sap) квітки і його цибулини (bulbs) містять отруйні кристали (poisonous crystals), тому травоїдні тварини(є пасча animals) і більшість комах (insects) не їдять нарцис. Крім того, сік нарциса може бути шкідливим для інших квітів, тому нарциси не варто ставити в одну вазу з іншими квітами.

Прикмета свідчить, що нарциси слід дарувати в букеті (in a bunch), так як це приносить щастя й удачу (good fortune), в той час як один квітка (single bloom) до якості подарунка віщує невдачу (misfortune).
Нарцис – національна квітка Уельсу, тому з нарцисом пов’язано багато прикмет (omens). Наприклад, вважається, що в того, хто помітив перший квітучий нарцис, буде багатий рік.

Квітка вважають символом нерозділеного кохання (unrequited love) і благородства (chivalry).
 

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 23 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Незабудка Forget-me-not Ботанічна назва квітки «myosotis» походить від грецьких слів «mus» (миша) і «otis» (вуха). Як тільки древні греки примудрилися знайти подібність між формою листочків цієї рослини і мишачими вухами!

Назва «forget-me-not» пов’язане з багатьма легендами і переказами. Одна з них оповідає про лицаря (knight), що на березі річки збирав квіти для своєї коханої (sweetheart). Через тяжкості обладунків він впав в річку, але перед падінням встиг зірвати блакитні квіти. Падаючи, він крикнув: «Forget me not!»

Незабудка – символ пам’яті (remembrance), вірності (faithfulness), приємних спогадів (good memories).
У Канаді незабудки використовуються в якості символу Дня пам’яті на честь загиблих у війнах солдатів, а в Соединеннных Штатах незабудка – офіційний квітка штату Аляска (Alaska).
 

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 24 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Кульбаба Dandelion Вже скоро всюди з’являться жовті плями кульбаб. Англійська назва рослини має французькі корені, воно походить від слів «dent de lion», що означає «зуб лева». Таку назву відноситься до форми листя кульбаби (sharp teeth).

Всі частини кульбаби корисні, вони використовуються в медицині, в якості барвника (dye) і в кулінарії. Страви з кульбаб можна зустріти в національних кухнях (national cuisine) Китаю та Кореї. Незважаючи на це, кульбаба вважається бур’янистою травою (noxious weed) в садівництві.

Кульбабки –рослина з одним з найдовших періодів цвітіння (flowering season) і чітким біологічним ритмом.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 25 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Орхідея Orchid Назва квітки має грецьке походження (Greek origin). При виборі назви для квітки оригінальні стародавні греки виходили з подібності коріння квітки з чоловічими насіннєвими залозами, що й означає слово «orchis». Для греків орхідея була втіленням мужності (virility). Вони вірили, що якщо перед народженням дитини батько з’їсть великий корінь орхідея (orchid tuber), то народиться хлопчик, а якщо мати з’їсть маленькі коріння цієї квітки, то народиться дівчинка.

Орхідеї – саме велике сімейство серед царства рослин (plant kingdom). Це сімейство включає більше 25 тисяч натуральних видів, не рахуючи виведених (developed) гібридних видів!

У Вікторіанську епоху, в період повального захоплення квітами, існували так звані «мисливці за орхідеями» (orchid hunters). Шукачі відправлялися в незвідані землі (unexplored areas) в пошуках нових видів орхідей. Це було небезпечним (dangerous) і трудомістким (effortful) заняттям, але в той же час і прибутковим бізнесом (lucrative business). У той час тільки заможні люди (the wealthy)могли собі дозволити мати орхідеї, тому в Європі орхідеї стали показником багатства (wealth) і знатного походження (nobility).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 26 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Півонія Peony Півонії розводяться в Китаї вже 2000 років. Для китайців півонія – шанований квітка. Малюнки з півоніями (peony motifs) присутні на китайському шовк(silk) і орнаментах з дерева (wood carvings). У китайській культурі півонія – втілення розкоші (luxury) і поблажливості (indulgence).

Завдяки своїм бульбових коріння (tuberous roots), кущі півоній (згустки) можуть жити до 50 років. У Древній Греції вважалося , що півонія здатний вилікувати близько двох десятків захворювань (ailments) і знеболювати рани (pain relief).
Півонія є символом щастя в шлюбі (happy marriage) і зцілення (healing), але ця квітка цвіте лише протягом одного місяця: з кінця травня до початку липня.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 27 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Підсніжник Snowdrop Походження назви квітки пояснюється по-різному. Є думка, що воно походить від слова «eardrop», яке в давнину означало «сережка» і пов’язане з формою квітки. Латинська назва квітки «Galanthus» означає «молочний квітка» («gala»-молоко, «anthus» -квітка), так як має молочно-білий колір.

У християнстві пролісок традиційно вважається втіленням надії (hope). Це пов’язано з легендою про Адама і Єву, згідно з якою, після вигнання з Райського саду Єва почала втрачати надію на те, що холодна зима закінчиться. Коли її надія майже зникла, з’явився ангел, який перетворив сніжинки (snowflakes) проліски. Це означало, що зима поступиться дорогу весні.

Ще одна легенда про підсніжники пов’язана з їх формою, схожою на дзвіночок (bell shape). Кажуть, що якщо прислухатися в лісі в кінці зими, можна почути дзвін дзвіночків проліска, який будить природу від зимової сплячки (winter sleep).

У нашій країні проліски перебувають під загрозою зникнення (endangered).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 28 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Соняшник Sunflower Наукова назва соняшнику Helianthus: « «helia» означає «сонце» і «anthus» – «квітка».
Це один з найвищих і швидкозростаючих (fast growing) кольорів. У 2009 році В Німеччині був вирощений найвищий соняшник (8,8 метрів у висоту).

Найяскравіша характеристика квітки – це те, що його головка повертається за сонцем (tracks the sun’s movement) протягом дня, таке явище називається гелиотропизм (heliotropism).

Один соняшник має до 2000 насіння (насіння). До речі, насіння соняшника використовували для наповнення рятувальних жилетів (lifejackets) до винаходу сучасних наповнювачів.

Соняшник родом з Північної Америки (originates from North America) і є офіційним квіткою штату Канзас (Kansas).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 29 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Ромашка Camomile; ox-eye daisy Квітка широко використовувався стародавніми єгиптянами (ancient Egyptians). Вони вірили, що ромашка – священний дар бога (sacred gift from God) і є ліками від багатьох хвороб (cure for diseases). Це рослина була важливим інгредієнтом (important ingredient) для бальзамирующего масла (embalming oil), яке використовувалося для мумифицикации (mummification). Стародавні єгиптяни також використовували ромашку в косметичних цілях (for cosmetic purposes).

Римляни виготовляли ладан (incense) і напої (beverages) з використанням ромашки.

У середні століття ченці (monks) і алхіміки (alchemists) вивчали цілющі якості (medicinal properties) ромашки.

Гадати на ромашці вперше почали у Вікторіанську епоху (Victorian times) Ворожіння вигадали молоді дівчата і жінки, які страждають від нещасного кохання (heartbroken). Вони виривали пелюстки один за одним (pluck petals), примовляючи: «Любить, не любить» («He loves me he loves me not»). Цей звичай зберігся до наших днів.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 30 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Троянда Rose Це, мабуть, перша квітка, який приходить нам на думку. В той же час це самий символічний квітка.

Троянда – це символ Англії, який був прийнятий ще під час Громадянської війни (Civil War). Троянди символізують дві ворогуючі угруповання (Lancaster faction та York faction), тому зіткнення між ними відомо, як «Війна троянд».

Троянда – символ кохання та пристрасть (passion) – має понад 35 тисяч видів і є найбільш популярним квіткою в нашій країні.

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 31 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Бузок Lilac Відповідно до грецької міфології (Greek mythology), історія бузку пов’язана з грецької німфою (nymph) по імені Сірінга (Syringa). Пан, бог лісів і полів, який був вражений її красою, переслідував її. Злякавшись, Сірінга перетворилася на кущ з прекрасними квітами, тому ботанічна назва квітки «Syringa».

Завдяки своєму аромату квіти бузку широко використовуються у виробництві мила (soaps), духів (perfumes) та іншої косметики. Деревина цього дерева дуже міцна (dense), тому з неї виготовляють музичні інструменти (musical instruments).

Біла лілія – символ хлоп’ячої невинності (youthful innocence), а бузкова – символізує першу любов (first love).

Крім того, бузок – квітка штату Нью-Гемпшир (New Hampshire).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 32 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Тюльпан Tulip Зараз тюльпани можна знайти в будь-якому квітковому магазині, але важко повірити, що в 17 столітті цибулини тюльпана (tulip bulbs) цінувалися дорожче золота та інших дорогоцінних металів (precious metals).

Хоча тривалість життя (lifespan) тюльпанів лише від трьох до шести днів, але вони продовжують рости навіть після зрізання.

Червоний тюльпан є символом істинної любові (true love).

Згідно з легендою, тюльпани з’явилися з крапель крові, пролитої прекрасним принцом. Його серце розбилося після того, як він дізнався, що його кохана була вбита.

Жовтий тюльпан – знак щастя і щасливих думок(happy thoughts), а білий – вибачення (forgiveness).

Жовтий тюльпан – знак щастя і щасливих думок (happy thoughts), а білий – вибачення (forgiveness).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 33 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Фіалка Violet Ім’я квітки походить від латинського жіночого імені «Viola».

Ще в 400 – 600 роках до нашої ери фіалки розлучалися в Стародавній Греції для виготовлення вина (wine) і трав’яних зіль (herbal remedies). Також фіалка використовувалася в якості підсолоджувача (sweetener). Вінки з фіалок (garlands) надягали на голову, щоб запобігти головний біль (headache) та запаморочення (vertigo).

Фіалки символізують скромність (modesty), тому вираз «a shrinking violet» позначає сором’язливу, скромну дівчину.

Також цікавий той факт, що листя фіалок використовуються для приготування салатів, а квіти для виробництва масел і ароматизованих оцтів (flavored vinegars).

Фіалка – це офіційний символ трьох штатів: Іллінойс (Illinois), Род-Айленд (Rhode Island) і Вісконсін (Wisconsin).

o cvetakh na anglijjskom flowers in english 34 Про кольорах на англійській. Flowers in English. Хризантема Хризантеми Свою назву квітка отримав від двох коренів грецького походження: «кріс» означає «золотий» і «-anthemion», що означає «квітка». Первісний колір хризантеми – жовтий, а всі інші кольори – результат вмілого розведення (skilful культивації) .

В Японії дуже шанують цей квітка, там навіть щорічно влаштовують національне свято хризантем (national хризантеми festival).

Хризантема зображена на імператорських прапорах і зброю (imperial flags and weapons). Згідно з китайським вченням Фен-шуй (feng shui), хризантеми приносять удачу.

Але в деяких країнах, наприклад на Мальті, ці квіти вважаються символом смерті, так як використовуються на похоронах (funerals).

Хризантема символізує оптимізм (optimism) і радість (joy) і є офіційним квіткою міста Чикаго (Chicago).

 

Читайте також:
Reported Speech для чайників: затвердження.
Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн