PTE General: формат, особливості

pte general: format, osobennosti16 PTE General: формат, особливості

Зазвичай коли мова заходить про міжнародних іспитах, всі згадують такі тести, як toefl, IELTS, TOEFL, Cambridge Examinations. Але останнім часом все частіше з’являється на слуху PTE – Pearson Test of English.

Мета PTE – підтвердити рівень володіння англійською мовою як іноземною. Тест існує понад 25 років, спочатку мав назву London Test of English. Тест офіційно визнається багатьма освітніми установами, використовується для еміграції.

Тест має 6 рівнів, які відповідають рівням Загальноєвропейської системи оцінювання володіння іноземною мовою (CEFR):

Рівень PTE General    
A1 foundation A1
1 elementary A2
2 intermediate B1
3 upper intermediate B2
4 advanced C1
5 proficient C2

Кандидат сам вибирає, який рівень йому потрібно підтвердити і вказує його при реєстрації на тест.

Два перших рівні підходять для підлітків віком від 14 років, рівні 2 і 3 можуть здаватися абітурієнтами від 17 років для вступу у вищі заклади Великобританії, інших країн Європи.

Існують окремі модулі PTE для дітей 8-13 років, які будуються за принципом гри.

Переваги іспиту в тому, що він є безстроковим, тобто після отримання його не потрібно продовжувати, підтверджувати і оновлювати.

Крім того, для підготовки до тесту зовсім не обов’язково купувати велику кількість літератури, так як досить використовувати сучасні британські підручники, які засновані на комунікативній методиці і відповідають вимогам CEFR.

Формат іспиту чіткий і доступний, просто для підготовки можна зосередити зусилля на підвищення мовного рівня і зовсім не обов’язково постійно тренувати особливі стратегії. Їх можна відпрацювати в останні місяці підготовки, щоб узагальнити знання.

На всіх рівнях PTE має однакову структуру, включає письмовий компонент (Written Component) та усний компонент (Spoken Component).

Письмовий компонент містить 9 секцій, спрямованих на оцінювання навичок слухання (listening), читання (reading), листи (writing):

Секції Навички
1 Listening
2 Listening and Writing
3 Listening
4-7 Reading
8-9 Writing

Усний компонент включає 4 секції, причому одна з них відсутній на двох початкових рівнях A1 і 1.

Підготовка до здачі може зайняти від 1 року до 18 місяців, якщо ви підвищуєте свій рівень.

Іспит PTE можна здати тричі на рік: у травні, червні й грудні. Реєстрація необхідна не менше, ніж за 5 тижнів до іспиту. Тести перевірятимуться у Великобританії, за винятком усної частини, яку оцінюють екзаменатори на місцях. Однак усні відповіді кандидатів завжди записуються на диктофон, щоб підтвердити оцінку.

Шкала оцінювання досить проста. Кожен навик оцінюється за спеціальною шкалою, максимум 25 балів. Відповідно, максимум балів, які можна одержати за весь тест, дорівнює 100. Щоб отримати сертифікат, достатньо правильно відповісти на 60% питань. В залежності від кількості набраних балів кандидату дається оцінка його рівня: Pass, Pass with Merit, Pass with Distinction, що вказується на сертифікаті, який кандидат отримує через кілька тижнів після складання іспиту.

Більш детальну інформацію про іспиті можна знайти на офіційному сайті тесту.

Творці і екзаменатори PTE підкреслюють, що іспит створений з урахуванням тих вимог, які пред’являють до кандидатів сучасний світ. При складанні враховуються побажання і зауваження викладачів. На відміну від багатьох інших іспитів, всі завдання ґрунтуються на реальних ситуаціях, з якими стикається кожен, хто спілкується англійською мовою.

Тому, якщо ви плануєте підтвердити свій рівень міжнародним сертифікатом, можливо, варто зробити вибір на користь PTE? smile PTE General: формат, особливості

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн