Рівень англійської мови за CEFR: a1, a2, b1, b2 та інші

У Європейському Союзі існує спеціальна система, спрямована на визначення рівнів володіння іноземною мовою. Називається вона «Загальноєвропейські компетенції володіння іноземною мовою» або Common European Framework of Reference (скорочено CEFR). З 2001 року Рада Європи вирішив використовувати систему CEFR для того, щоб оцінювати мовну компетенцію в будь-якій мові, що вивчається як іноземна, у тому числі і англійська.

Зміст:

uroven anglijjskogo yazyka po cefr: a1, a2, b1, b2 i prochie30 Рівень англійської мови за CEFR: a1, a2, b1, b2 та інші

Історія CEFR

Всі мови дуже різні і вимагають різного підходу до вивчення, так і до оцінки вивченого. Саме тому в Швейцарії в 1991 році пройшов науковий симпозіум, на якому прийняли рішення створити універсальну шкалу, відповідно до якої буде оцінюватися рівень знання будь-якої мови. У 2003 році запустили пілотну версію шкали CEFR, а в 2007 готову систему CEFR офіційно представили на науковій конференції в Кембриджі.

Рівні CEFR

Система CEFR ділить уміння та знання вивчають іноземну мову на три великих блоки, кожен з яких ділиться на два менших. Великі блоки названі у відповідності з трьома першими літерами латинського алфавіту A, B і C.

A (A level)- Елементарне володіння мовою

B (B level)- Самодостатнє володіння

C (C level)- Професійне володіння

Кожен цей блок включає в себе два рівня володіння іноземною мовою:

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

A (Basic User)A1Starter
A2Elementary
B (Independent User)B1Intermediate
B2Upper-Intermediate
C (Proficient User)C1Exrert
C2Mastery

uroven anglijjskogo yazyka po cefr: a1, a2, b1, b2 i prochie31 Рівень англійської мови за CEFR: a1, a2, b1, b2 та інші

Компетенції володіння англійською на кожному рівні

Кожному з рівнів володіння англійською мовою відповідає певний рівень компетенцій в області освоєння граматики, аудіювання, говоріння і рівня словникового запасу. Щоб розібратися в тому, які компетенції відповідають якого рівня, ми підготували таблицю:

Рівень (Level)
Опис рівня
А1Уміння правильно вживати в мовленні знайомі вирази і фрази, які можуть допомогти в досягненні якоїсь задачі. Вміння представитися і уявити оточуючих, ставити питання про місце проживання, знайомих і майно, а також відповідати на них. Рівень A1 дає можливість приймати участь в простому розмові зі співрозмовником, який говорить повільно і чітко, завжди готовий повторити або висловитися інакше.

Вміння писати просту інформацію про себе, короткі листівки та листи. Знання простих граматичних конструкцій та елементарної лексики.

А2Уміння розуміти часто зустрічаються вирази й окремі пропозиції, які пов’язані з основними сферами життя (ти сам, члени сім’ї, покупки, робота та інші), а також розповідати про них в простих реченнях. Можливість обмінятися інформацією на побутові і знайомі теми.

Вміння писати короткі, прості записки та повідомлення з використанням вже знайомої лексики. Словниковий запас: 1500-2000 слів.

B1Цей рівень передбачає розуміння основних ідей чітких повідомлень на різні теми, які можуть виникнути на навчанні, роботі або на дозвіллі. Вміння спілкуватися в простих ситуаціях, що виникають при відвідуванні країни досліджуваного мови. Вміння скласти логічне повідомлення на питання, чи відомі теми, описувати події, враження, надії і прагнення, викласти власну думку і плани.

Здатність без праці писати особисті листи і невеликі зв’язні тексти з наявністю сюжету. Словниковий запас: 2000-3000 слів.

B2Все те ж, що і для Upper-Intermediate. Уміння розуміти загальний зміст складних текстів, як на конкретні, так і абстрактні теми (включаючи вузькоспеціальні). Здатність розмовляти швидко і спонтанно, без труднощів спілкуватися з носіями мови. Вміння робити детальні та чіткі повідомлення на різні теми, здатність викласти власний погляд на проблему.

Вміння писати детальні тексти, статті та твори на різні теми. Знання стилів письма (офіційний і неофіційний). Словниковий запас: 3000-4000 слів. Знову ж таки близько до класичного Upper-Intermediate.

C1Розуміння складних та об’ємних текстів на різні теми, вміння розпізнавати приховані значення. Здатність розмовляти швидко і спонтанно, без утруднень у виборі виразів і слів. Вміння ефективно використовувати мову для спілкування в професійній і науковій діяльності. Уміння створити детальне, чітко вибудуване повідомлення на складну тему.

Уміння вести бізнес-листування, писати твори і статті на будь-яку тему. Словниковий запас: 3000-4000 слів.

C2Здатність розуміти практично будь-письмове чи усне повідомлення. Вміння скласти чіткий структурований текст з опорою на кілька письмових та усних джерел, говорити швидко і спонтанно.

Уміння вільно і в будь-якому стилі (офіційний і неофіційний) викладати свої думки письмово.Знання граматичних структур. Словниковий запас: 4000-6000 слів.

uroven anglijjskogo yazyka po cefr: a1, a2, b1, b2 i prochie32 Рівень англійської мови за CEFR: a1, a2, b1, b2 та інші

Відповідність CEFR і «назв»

Всі ці А1 і С2, так схожі на позначення позицій на шаховій дошці, можна співвіднести з більш звичними для нас позначеннями, які зроблять розуміння системи доступніше і зрозуміліше. Для зручності зіставлення ми зробили невелику таблицю:

Рівень з CEFR
Відповідність
A1Включає в себе рівні Beginner і Elementary (Початковий і вище початкового)
А2Рівень Pre-Intermediate (Середньо-початковий)
B1Рівень Intermediate (Середній)
B2Рівень Upper-Intermediate (Вище середнього)
C1Рівень Advanced (Просунутий)
C2Рівень Proficient (Професійний)

Відео про CEFR:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: