Що ефективніше: навчання англійській онлайн або живі курси?

chto ehffektivnee: obuchenie anglijjskomu onlajjn ili zhivye kursy 84 Що ефективніше: навчання англійській онлайн або живі курси?

За останній час техніка і все, що пов’язане з нею, розвивається неймовірно швидко. Завдяки цьому тепер не обов’язково виходити з дому, щоб вчити мову.

Адже зараз можна навчатися англійської мови онлайн замість того, щоб ходити на заняття вживу.

Однак всі ми знаємо, що не завжди нововведення працюють. Наприклад, є багато програм з англійської мови для телефону. Але з ним ви ніколи не зможете вивчити англійську і заговорити. Максимум – дізнаєтеся нові слова та правила.

Дійсно навчання по скайпу ефективно?

У цій статті я порівняю онлайн і «живе» навчання з 8-ми критеріями, які безпосередньо впливають на швидкість прогресу у вивченні англійської мови.

В результаті ви зрозумієте:

 • Яка форма навчання є більш ефективною
 • Який варіант навчання підходить вам, і як краще займатися в залежності від вашої ситуації

Отже, почнемо.

Як форма занять впливає на ефективність?

Перш ніж ми порівняємо ці форми навчання, я хочу виділити 2 важливих моменти.

1. У статті ми розглядаємо сучасний метод навчання англійської мови.

Під навчанням (як і групові заняття, так і по скайпу) я не маю на увазі «класичну» методику, де учень навчається за підручниками/слайдів, виконує письмові завдання або тести, а на заняттях левову частку часу говорить викладач.

В результаті такого навчання, ви купуєте лише теоретичні знання, а не розвиваєте навички. Тому така методика є неефективною.

Ми будемо розглядати заняття, побудовані за сучасної, ефективної методики навчання англійської, де упор йде саме на практичне застосування англійської мови:

 • Розвиток розмовної навички
 • Розуміння правил замість зубріння
 • Розвиток навичок аудіювання

80% таких занять становить практика, і тільки 20% займає вивчення теорії (правил).

2. Англійську мову можна вивчити і онлайн по скайпу, і у групі.

Відразу скажу, що ці обидва способи працюють. Займаючись з хорошим викладачем і за ефективною методикою, англійську мову ви вивчите незалежно від форми навчання.

Однак те, як будуть проходити ваші заняття (онлайн або ж наживо), впливає на ефективність уроків, а значить і на час, який доведеться витратити на навчання.

Я вибрала 8 критеріїв, які допоможуть нам порівняти ефективність цих двох форм навчання.

Порівняння: навчання англійській онлайн або «живі» курси?

chto ehffektivnee: obuchenie anglijjskomu onlajjn ili zhivye kursy 85 Що ефективніше: навчання англійській онлайн або живі курси?

В рамках наступних критеріїв ми порівняємо ефективність «живих» і онлайн занять.

1. Бажання вчитися (мотивація)

Мотивація завжди важлива, коли ви починаєте робити щось нове. Особливо при вивченні англійської мови.

Звичайно, у кожного вона своя і виражається в меті, яку ви хочете досягти завдяки знанню мови:

 • Нова робота
 • Переїзд в іншу країну
 • Поїздка у відпустку або на конференцію
 • Навчання за кордоном
 • Особистісний розвиток

Ваші заняття повинні підтримувати вашу мотивацію. Інакше, якщо вона пропаде, ви кинете заняття, тим самим перечеркнете все те, що вивчили раніше.

«Живі» заняття: Займаючись «наживо» у групі людей, ви бачите їх успіхи, що надихає вас на заняття. До того ж, ніхто з нас не любить бути гірше за інших, тому вам не захочеться відставати від своїх одногрупників.

Читайте також:  Фразові дієслова за темою: «Вивчення мов»

Ви чули про ефект “банки з огірками”? Якщо простий огірок занурити в банку з солоними, то він стане солоним.

Ваше оточення впливає на вас сильніше, ніж ви думаєте. Тому, “зануривши” себе в групу людей, які навчаються англійською, ви станете таким же “солоним” огірком.

Онлайн навчання: Коли ви займаєтеся один на один з викладачем, вам не на кого рівнятися. Тільки ви самі і ваш викладач можуть підтримувати вашу мотивацію.

Щоб це компенсувати, ви можете ходити в розмовні клуби або спілкуватися по інтернету з різними людьми, хто теж вчить англійську або вже досяг рівня вище вашого.

2. Якість сприйняття матеріалу

Доведено, що ефективність сприйняття значно зростає, якщо ви повністю сконцентровані на тому, чим ви займаєтеся.

«Живі» заняття: Коли ви приходите в клас, вас нічого не відволікає і обстановка передбачає навчання, тому вам легше зосередитися. Тут ніхто не зателефонує вам у двері, не зайде в кімнату з терміновим питанням і т. д.

Всі ваші думки і увагу зайняті англійською мовою. Ви сконцентровані на цьому, а, отже, вся інформація буде краще засвоюватися у вашій голові.

До того ж вчитель «наживо» набагато легше утримувати вашу увагу і «повертати» вас до заняття, якщо ви відволіклися.

Онлайн навчання: Займаючись онлайн, ви навчаєтеся будинку, де є безліч відволікаючих чинників: це ваші близькі, домашні справи та релаксації.

Дуже часто, займаючись онлайн, люди крім цього займаються іншими справами або постійно відволікаються, тому ефективність таких занять може падати.

3. Правильність вимови

Хто хоче правильно і красиво говорити англійською? Звичайно, всі. Адже саме вимова впливає на розуміння вашої промови іншими людьми.

«Живі» заняття: Коли викладач безпосередньо чує вашу мову, йому легко виправити неправильні звуки і скоригувати вашу вимову.

Почувши помилку у вашій мові, викладач відразу виправить вас, і ви почнете говорити правильно. Тому вам не доведеться перевчатися потім і виправляти помилки у вимові.

Онлайн навчання: Спілкуватися по скайпу/телефону – це не те ж саме, що наживо.

Іноді зв’язок буває поганий або ж у приміщенні, де ви займаєтеся, присутні сторонні шуми.

З-за цих перешкод викладач може не розчути, що деякі звуки ви вимовляєте неправильно або допустили помилку в якомусь слові. І, відповідно, не завжди виправить ваші помилки.

4. Розуміння мови

Якщо ви хочете спілкуватися і розуміти різних людей, то чим з великими людьми ви спілкуєтеся і слухаєте, тим легше вам буде розуміти мову, нових людей. Адже у кожного з нас своя манера, швидкість і гучність мови.

«Живі» заняття: Займаючись в групі, у вас є можливість спілкуватися і слухати різних людей. Так як під час заняття ви постійно змінюєтеся парами і за одне заняття встигаєте поговорити з 5-8 людьми.

Отже, ви вчіться сприймати на слух різну мова і легше адаптуєтеся до неї.

Онлайн навчання: Так як ви спілкуєтеся тільки зі своїм викладачем, ви дуже швидко звикнете до його манері мови. До того ж у викладача англійської ідеальне вимова, і він намагається говорити так, щоб ви його зрозуміли.

Читайте також:  Fantastic movie at Movie Club on Saturday 21st

Тому у вас можуть виникнути деякі проблеми з розумінням англійської мови при спілкуванні з іншими людьми.

5. Подолання мовного бар’єру

Мовний бар’єр – страх розмовляти англійською мовою. Іноді навіть люди, які непогано знають англійську, не можуть говорити через цього страху.

Кращий спосіб подолати мовний бар’єр – спілкуватися з різними людьми.

«Живе» навчання: Як я писала вище, займаючись в групі, у вас є можливість поговорити з різними людьми.

Якщо ви і будете почувати сором у розмові з 1-м/2-м/3-ім людиною, то, поговоривши з 5-8 новими людьми, ви зможете позбутися від сорому і страху і почнете комфортно відчувати себе в розмові з незнайомими людьми.

Онлайн заняття: До єдиного співрозмовника (вашого викладача) ви звикнете дуже швидко. Тому почнете комфортно почувати себе при спілкуванні з ним.

Коли вам доведеться спілкуватися з іншими людьми, у вас може проявитися мовний бар’єр, так як ви не звикли до спілкування з кимось крім вашого викладача.

6. Кількість розмовної практики

Розмовна практика – головна складова ваших занять. Щоб навчитися говорити англійською мовою, ви повинні дуже багато практикуватися.

«Живе» навчання: Таке навчання включає багато розмовної практики, так як заняття довше за тривалістю і частіше. Наприклад, у нас стандартне групове розклад включає 9 годин на тиждень.

Так як ви знаходитесь в групі і постійно змінюєтеся партнерами, ви легко можете розмовляти стільки часу і не втомлюватися від цього.

Онлайн заняття: Швидше за все, вам буде складно індивідуально займатися з викладачем по 3 години за раз. Плюс це фізично складно – просидіти весь цей час перед комп’ютером.

Тому такі заняття зазвичай тривають 1,5 години і, відповідно, включають менше розмовної практики.

7. Індивідуальність програми

Програма навчання дуже важлива: якщо ви будете займатися безсистемно, ви заплутаєтеся в матеріалі, і у вашому навчанні не буде прогресу.

«Живе» навчання: На групових заняттях ваша програма буде включати загальні/популярні списки слів і граматику (для певного рівня).

В процесі навчання ви будете проходити теми, які знадобляться вам у повсякденному житті: сім’я, хобі, зовнішність, робота, дім, в магазині, в ресторані, подорожі і т. д.

Онлайн заняття: Тут же у вас немає обмежень. Ви працюєте лікарем, юристом або бухгалтером? Спілкуєтеся з зарубіжними партнерами?

Тоді ви можете попросити викладача скласти програму спеціально для вас і включити в неї специфічні списки тим, які потрібні саме вам. Або попросити викладача пояснити вам ту тему, яку ви не зрозуміли.

Важливо: Вивчати специфічні теми можна лише тоді, коли ви освоїли базові теми. Немає ніякого сенсу вивчати “як проводити телефонні переговори”, якщо ви навіть не можете розповісти про себе або своє хобі.

8. Побудова заняття

Від того, як побудовані ваші заняття, безпосередньо залежить їх ефективність. Звичайно, як онлайн, так і живе навчання може бути по неправильній методиці.

«Живе навчання»: При правильній методиці (а саме таку ми розглядаємо в статті), викладач пояснює матеріал і контролює заняття, виправляє помилки студентів.

На заняттях саме ви розмовляєте більшу частину занять, відпрацьовуючи пройдений матеріал на практиці у своїй промові.

Читайте також:  4 хвилюють питання, відповіді на які повинен знати кожен, хто вчить англійську

Онлайн навчання: Заняття по скайпу можуть перетворитися в дружні бесіди. Ви повинні розуміти, що заняття є заняття. Ваш викладач повинен готуватися до них і рухатися за певною програмою, а не просто балакати з вами про те, як пройшов день.

Всі ваші діалоги повинні бути спрямовані на закріплення тих правил, які ви пройшли на занятті.

Хочу зазначити, що у онлайн занять є кілька переваг, які не пов’язані з ефективністю, але про них неможливо не згадати.

Переваги занять по скайпу

chto ehffektivnee: obuchenie anglijjskomu onlajjn ili zhivye kursy 86 Що ефективніше: навчання англійській онлайн або живі курси?

1. Легше виділити час на навчання

Починаючи вчити англійську мову, вам потрібно вписати його у ваш повсякденний спосіб життя.

Займаючись на курсах англійської мови, ви повинні бути готові змінити свій звичний графік. Адже вам доведеться хоча б 3 рази на тиждень приїжджати на заняття.

Онлайн навчання є більш гнучким. Вам не потрібно нікуди їхати. Досить відкрити ноутбук, і ви зможете займатися в будь-якому зручному місці, в будь-який час.

2. Заняття онлайн по скайпу коштують дешевше

Займаючись онлайн, вашому викладачеві, так само як і вам, не потрібно їхати нікуди або шукати спеціальне приміщення для занять. Тому вартість таких занять нижче, ніж у живого навчання.

Що ефективніше: онлайн навчання або «живі» заняття?

Ще раз хочу звернути вашу увагу:

Обидва способи працюють. Ви можете вивчити англійську як онлайн, так і наживо.

Однак живі заняття є більш ефективними, порівняно з онлайн навчанням і мають наступні переваги:

1. Ви бачите успіхи інших людей і це мотивує вас.
2. У класі вас нічого не відволікає, і ви повністю зосереджені на вивченні англійської.
3. Наживо викладач завжди почує неправильна вимова і виправить його.
4. Ви спілкуєтеся і слухаєте різних людей, розвиваючи своє аудіювання.
5. Більше розмовної практики.
6. Ви легко можете подолати мовний бар’єр, так як спілкуєтеся з різними людьми, і вас немає звикання до співрозмовника.

При цьому заняття по скайпу також мають свої переваги:

1. Можливість займатися за індивідуальною програмою.
2. Ви можете займатися в будь-якому місці, у будь-який час.
3. Вартість таких занять нижче.

Яку ж форму навчання вибрати?

Щоб відповісти на це питання, треба розглянути кілька ситуацій:

1. Ви маєте можливість займатися на курсах з ефективною методикою

Якщо у вашому місті є курси за методикою, схожою на ту, яку ми розглядали, і у вас є можливість (час/гроші) навчатися в групі, я раджу вам вибрати саме цю форму навчання. Так як вона дозволить вивчити англійську мову в більш короткий термін.

2. Ви живете в невеликому місті (в іншій країні), де немає схожих курсів

Вам підійдуть заняття по скайпу з хорошим викладачем і за ефективною методикою.

3. Ви постійно їздите у відрядження, працюєте за специфічним графіком

Якщо у вас немає часу на заняття англійською наживо, то онлайн заняття також стануть відмінним рішенням для вас.

У будь-якому випадку, якщо ви будете вчити англійську мову за правильною методикою, ви зможете вивчити його, займаючись, як живу, так і онлайн.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: