Що таке TOEFL: формат, завдання, складності

chto takoe toefl: format, zadaniya, slozhnosti14 Що таке TOEFL: формат, завдання, складності

Часто до нас звертаються з питанням: Що таке TOEFL і чи варто його здавати?

У цій статті ми відповімо на ці питання, а також розповімо вам про формат і нюансах іспиту і про те, з якими складнощами ви можете зіткнутися.

Коли заходить розмова про надходження в закордонний університет, перше, що приходить на розум – це TOEFL, який нарівні з іспитом IELTS служить необхідною вимогою для зарахування у багатьох ВУЗах. TOEFL розшифровується як Test of English as a Foreign Language. Його здають ті, хто вивчає англійську мову в якості іноземного. TOEFL приймають всі американські коледжі та Вузи, також навчальні заклади Канади, країн Європи, Австралії. Але будьте уважні, не всі Вузи Європи беруть TOEFL,деякі приймають тільки IELTS, тому перш ніж бігти здавати іспит, ознайомтеся з вимогами, а краще зв’яжіться з приймальною комісією і уточніть, чи приймають вони цей сертифікат.

Існує два варіанти тесту: TOEFL Paper Based (PBT), TOEFL Internet Based (iBT). “Паперовий” варіант іспиту (PBT) практично вийшов з використання та його проводять лише в тих місцевостях, де використання Інтернету неможливо. TOEFL iBT можна здати практично в будь-якій країні, тестові центри розташовані у великих містах. Що стосується дат здачі іспиту, то іспит приймають кілька разів в місяць. Це залежить від центру, в якому ви збираєтеся здавати тест. Дати ви можете уточнити на офіційному сайті http://www.ets.org. Вибравши зручну два вас дату і місто, ви зможете знайти тестовий центр, який приймає TOEFL у цей день. Але про реєстрацію ми поговоримо трохи пізніше, а зараз – про формат тесту.

Формат іспиту включає в себе чотири розділи (sections), які тестують чотири основних мовних навичок: Reading, Listening, Speaking, Writing. Кожна секція в свою чергу, містить декілька питань своєрідного формату, з яким ви повинні будете детально ознайомитися, якщо ви вирішите пробувати свої сили в TOEFL. На самому іспиті частини йдуть у тому ж порядку, як представлено вище: спочатку ви читаєте, після – слухаєте, потім слідує перерва 10 хвилин, після чого ви демонструєте навички говоріння і насамкінець, виконуєте письмові завдання. Всього тест займає близько чотирьох з половиною годин. Тест здається на комп’ютері.

Розглянемо коротко завдання кожної частини.
Reading зазвичай включає три або чотири тексту академічної спрямованості, на питання по яких вам треба відповісти. Існує 10 типів питань на Reading і ми розберемо їх у статтях, присвячених Reading Section. В залежності від кількості текстів, на виконання завдань дається від 60 до 80 хвилин.

Listening складається з кількох лекцій, бесід, дискусій, які вам належить прослухати і відповісти на питання. Ця частина може містити від 34 до 51 питань, і в залежності від кількості питань, на відповіді дається від 60 до 90 хвилин.

Іноді в частині Reading і Listening включають тестові завдання, які не оцінюються, щоб порівняти дані або протестувати матеріали для майбутніх тестів. Виконуючи таке завдання, ви не знаєте, що воно буде оцінюватися, чи ні. Але намагайтеся не замислюватися про це, а просто виконувати завдання настільки добре, наскільки ви вмієте це робити.

Після слухання у вас є десять хвилин на відпочинок, після чого ви приступаєте до Speaking Section. Ця частина містить шість питань, які класифікуються як Independent і Integrated. Перші два питання запитують про знайомій ситуації, ситуації з вашого досвіду. Це частина Independent. Інші чотири просять відповісти на запитання на основі прочитаного і почутого (integrated). Кожне питання потребує спеціальної стратегії підготовки, які ми обов’язково розглянемо. Розмовна частина тесту займає близько 20 хвилин, так як на відповіді вам дається від 40 секунд до хвилини.

І, нарешті, Writing Section, що складається з двох питань. Перше питання – Integrated, вас просять написати відповідь, базуючись на почутою і прочитаної інформації. Друге питання – Independent. Ви повинні написати есе на задану тему. На написання першого завдання у вас буде 20 хвилин, а другого – 30 хвилин.

Ось короткий опис формату іспиту TOEFL. Звичайно, якщо ви збираєтеся здавати його і плануєте серйозно зайнятися підготовкою, то цієї інформації недостатньо, вам слід більше дізнатися про формат і стратегіях виконання завдань.

Як зареєструватися на тест?

Реєстрація проходить онлайн на сайті http://www.ets.org/toefl. Вам потрібно зареєструватися, створити свій профайл на сайті. Коли профайл створений, в лівому меню вибираєте Register for a Test. Вас попросять ввести особисті дані, вибрати дату здачі іспиту, країну, місто і тестовий центр, в якому ви ходите здавати тест. Уважно читайте інструкції, перевіряйте всі дані. У вас також буде можливість замовити собі паперову копію сертифікату та замовити відправку вашого сертифіката в три установи. Для того, щоб замовити копії установи, зв’яжіться з ними заздалегідь, уточніть адресу та код ETS, так як його попросять ввести на сайті. Якщо ви не вказали одержувачів при реєстрації, ви можете це зробити після, але не пізніше, ніж за добу до іспиту. Якщо ви не знаєте, куди будете відправляти документи, то у вас буде можливість замовити сертифікати після іспиту, але це вже буде платна послуга. З досвіду, багато університети приймають скан вашого сертифіката, або вони можуть перевірити справжність вашого результату, зв’язавшись безпосередньо з ETS. Сертифікат замовляйте обов’язково при реєстрації, вказавши вашу поштову адресу.

В кінці процесу реєстрації вам потрібно буде оплатити вартість іспиту карткою Visa або Mastercard. Є й інші способи оплати, але картою найзручніший, погодьтеся. Вам буде вислано лист з підтвердженням та вашим реєстраційним номером, яке ви повинні роздрукувати і з ним з’явитися в день іспиту в тестовий центр. Про те, що відбувається далі, на самому іспиті, піде мова в окремій статті.

Як оцінюється TOEFL?

Оцінювання здійснюється в балах. Максимальна кількість балів – 120. За кожну частину ви можете набрати 30 балів, після кількість набраних балів за кожну частину підсумовується і ви отримуєте ваш загальний результат. Слід звернути увагу на те, що часто Внз вимагають не просто який-небудь бал TOEFL, а висувають конкретні вимоги до кожної частини або окремих частин. Наприклад, загальна вимога – TOEFL не нижче 90 балів, причому не менше 25 по Speaking. І є у вас буде всі 100, але за Speaking – 24, на жаль, доведеться перескладати! Тому ще раз наголошую – якщо ви здаєте TOEFL для якоїсь конкретної програми – ознайомтеся з вимогами, і присвятіть час тим навичкам, за яким потрібні найвищі бали, щоб не було прикро.

Який варіант англійської використовується на TOEFL?

До 2013 року в Listening Section і Speaking Section використовувалися записи, озвучені носіями мови з Північної Америки, тобто акцент був переважно американський. З 2013 року в зміст тесту внесли зміни і додали інші акценти англійської мови: британський, новозеландський, австралійський. Так що лекції та бесіди озвучені різними носіями мови, проте мова скрізь зрозуміла і розбірливий. Якщо ви вивчали все життя британський варіант англійської, то це не проблема, ви сміливо можете йти здавати тест, тільки дотримуйтеся одного варіанту мови. Це стосується як вимови, так і спеллінга на Writing.

Особливості і складності TOEFL.

TOEFL тестує знання англійської мови, які необхідні студенту в процесі навчання і в повсякденному житті. Іспит передбачає, що ви володієте англійською на розмовному рівні, достатньому для обговорення побутових проблем. Але одна зі складностей – це академічна лексика, терміни з різних галузей науки, велика кількість абстрактних понять і синонімів.

Крім того, не забувайте, що на іспиті ви контактуєте тільки з комп’ютером. Для багатьох, хто звик здавати іспити в традиційному форматі “викладач – студент”, це може виявитися стресовим чинником.

Утруднення викликає також планування часу на виконання завдань. Таймер у верхній частині екрана невблаганно відлічує ваш час. Для того, щоб впоратися із завданнями в рамках даного вам часу треба багато практикуватися.

І останнє, TOEFL тестує не тільки те, наскільки добре ви знаєте англійську мову, але і те, як ви аналізуєте інформацію і виділяєте основне, оцінюються ваші навички узагальнення, аргументування, побудови висновків і так далі. Тому вкрай важливо розуміти, що від вас хочуть у тому чи іншому завданні. У цьому вам допоможуть стратегії виконання завдань та відповідей на запитання.

Якщо ви твердо прийняли рішення готуватися до TOEFL – ми постараємося вам в цьому допомогти. На сторінках нашого сайту Enginform ми починаємо публікувати серію статей, які стануть в нагоді всім, хто готується до TOEFL, а також викладачам, які готують своїх студентів до складання цього іспиту. Успіхів вам і залишайтеся з нами!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн