Що важливіше при вивченні англійської мови: лексика та граматика?

chto vazhnee pri izuchenii anglijjskogo yazyka: leksika ili grammatika  53 Що важливіше при вивченні англійської мови: лексика та граматика?

Що важливіше вміння правильно будувати речення (граматика) або словниковий запас (лексика)? Це питання викликає багато суперечок серед вивчають, особливо серед тих, хто тільки починає вивчати мову.

Одні стверджують, що найважливіше – мати великий словниковий запас. Адже знаючи слова і навіть не вміючи грамотно побудувати речення, можна порозумітися із співрозмовником.

Інші кажуть, що знати граматику набагато важливіше, і, в першу чергу, вивчати англійську треба саме з граматики, а словниковий запас з часом набереться.

На що ж насправді треба робити упор? Це ми і будемо з’ясовувати в сьогоднішній статті.

Перша точка зору: знати лексику важливіше, ніж граматику

chto vazhnee pri izuchenii anglijjskogo yazyka: leksika ili grammatika  54 Що важливіше при вивченні англійської мови: лексика та граматика?

Для початку давайте дамо визначення словами лексика і граматика.

Лексика – слова, з допомогою яких ми спілкуємося.

Граматика – це те, як потрібно правильно поставити слова, щоб людина могла зрозуміти вашу думку.

Знати лексику набагато важливіше, ніж граматику. Прихильники такої думки, стверджують, що при вивченні мови наголос треба робити у першу чергу на вивчення нових слів. Адже знаючи слова, ви завжди зможете пояснити людині те, що хочете.

Безумовно, ваша мова буде звучати негарно, але вас все одно зрозуміють.

Наприклад, сказавши людині «go (йти), beach (пляж), sea (море)», та доповнивши свою мову жестами, ви зможете з’ясувати дорогу до пляжу.

Однак, знаючи тільки слова, вам буде складно донести до людини, що саме ви намагаєтеся сказати. Адже саме з допомогою граматики ми вибудовуємо ці слова в думка, яку хочемо передати людині.

Уявіть, що з вами розмовляють наступним чином: «Ходити я кіно». Вам буде зрозуміло, що мав на увазі людей? У загальному сенсі так, ви зрозумієте, що людина говорить про кіно. Але з цієї пропозиції не зрозуміло, сходив людина в кіно, збирається піти, а може йому просто подобається ходити в кіно?

Читайте також:  Загадки англійською мовою для дітей. З перекладом!

До того ж буде вам приємно спілкуватися з людиною, разговаривающим таким чином? Думаю, немає. Всім нам приємно спілкуватися з грамотними людьми, здатними донести те, що вони хочуть сказати, а не просто з промовистими незв’язні слова.

Звичайно, мати великий словниковий запас дуже важливо. Адже чим більше слів ми знаємо, тим легше нам висловити свої думки. Однак вивчаючи тільки слова і обходячи граматику стороною, ви не навчитеся розмовляти англійською мовою, ви будете мати словник англійських слів у голові.

Друга точка зору: знати граматику важливіше, ніж лексику

chto vazhnee pri izuchenii anglijjskogo yazyka: leksika ili grammatika  55 Що важливіше при вивченні англійської мови: лексика та граматика?

Прихильники цієї ідеї вважають, що, насамперед, потрібно розібратися з правилами граматики, навчитися будувати речення, а словниковий запас завжди можна збільшити.

На жаль, для багатьох людей граматика подається у вигляді нереальною таблиці часів, яку ми обов’язково повинні знати. І всі вивчення граматики зводиться до заучування правил.

Що таке граматика насправді? Як я писала вище, граматика – це те, як потрібно правильно поставити слова, щоб людина могла зрозуміти вашу думку. Саме з допомогою граматики ми передаємо людині наші емоції.

Наприклад, використовуючи простий минулий час (Past Simple), ви повідомляєте людині якийсь факт: «I flight to America . (Я літала в Америку)». Тобто ви просто говорите людині, що якийсь час тому були там.

А використовуючи інший час – продовжене минув (Past Continuous), ви підкреслюєте саме процес, тривалість цієї дії: «I were flying to America». Наприклад, ви не могли зв’язатися з людиною, тому що перебували на борту літака і були в процесі польоту, і тепер пояснюєте йому це.

Однак вивчаючи тільки граматику, ви не зможете розмовляти англійською мовою. Адже з допомогою граматики ми пов’язуємо слова в речення. А якщо слів ви не знаєте?

Читайте також:  Що робити, якщо ви не розумієте співрозмовника?

До того ж граматику можна вчити тільки правилами. Просто переказувати, розуміти і знати правило марно, потрібно тренуватися його використовувати. А саме для цього нам і потрібно знання слів, які ми зможемо підставляти в наші граматичні конструкції. Як же знайти золоту середину?

Що важливіше при вивченні англійської мови?

Ми розглянули дві протилежні точки зору. Я думаю, ви вже самі можете відповісти на це питання. І те, і інше є дуже важливим при вивченні мови, і не може вивчатися окремо один від одного.

Самий правильний метод – це вчити граматику з лексикою разом. Адже без знання граматики, ні без хорошого словникового запасу ми не зможемо вільно висловлювати свої думки англійською мовою.

Як легко поєднувати тренування граматики і вивчення нових слів?

Вивчення граматики не повинно зводитися до запису та заучування напам’ять правил, а запам’ятовування нових слів – до їх зубріння.

Вам потрібно зрозуміти, в яких випадках ми використовуємо правило, і як будувати речення за допомогою нього. А далі відразу переходити до тренування, як раз використовуючи у складених реченнях нову лексику.

Як правильно складати конструкції пропозицій, ми розповідали вам тут.

Таким чином, ви будете одночасно тренувати граматику і практикувати використання нової лексики. А значить, зможете будувати гарні пропозиції, що ваш співрозмовник точно зрозуміє.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: