Шкідливі звички англійською мовою

Друзі, які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте словосполучення шкідливі звички? Напевно, на розум відразу приходить куріння. А ще зловживання алкоголем. І все? А як же, наприклад, звичка гризти нігті або плювати під ноги? Свої слабкості є у кожного: будь-то вічні запізнення або надмірне вживання фаст-фуду. Але інколи ми забуваємо, що здоров’я – наша цінність, також як і привабливість. Те, що ми робимо, навіть не замислюючись, може не просто дратувати оточуючих, а впливати, скажімо, на ставлення друзів, колег, начальства.

Сьогодні ми розберемо шкідливі звички англійською мовою, і як з ними борються в нашій країні і за кордоном.

Шкідливі звички англійською

vrednye privychki na anglijjskom yazyke44 Шкідливі звички англійською мовою

З використанням ненормативної лексики, постійним проведенням часу онлайн, безладним способом життя та іншими поганими звичками боротися складно, але можливо! Найчастіше за усіма шкідливими звичками ховається нудьга, бажання наслідувати кому-небудь, стреси і переживання. Нижче поданий список – це 10 шкідливих звичок англійською. Як кажуть: потрібно знати ворога в обличчя. В нашому випадку, знати, як називаються ті самі погані звички.

Bad habits in English: шкідливі звички, які зустрічаються найчастіше

 • куріння – smoking;
 • вживання алкоголю – drinking alcohol;
 • вживання наркотиків – taking drugs;
 • вживання нецензурних виразів – swearing;
 • фізична бездіяльність – physical inactivity;
 • проведення довгого часу за комп’ютером, телевізором – spending too much time online, watching tv;
 • хаотичний спосіб життя – chaotic lifestyle;
 • вживання солодощів – eating sweets;
 • плюватися, відхаркувати – spitting;
 • гризти нігті – finger nail biting.

Бувають і більш нешкідливі звички, але і вони не приносять користі здоров’ю. Зверніть увагу, може у вас є одна з них. Якщо так – скоріше беріть себе в руки і контролюйте свої дії.

Читайте також:
Новини

Список шкідливих звичок англійською, які можуть вивести співрозмовника з себе:

 • хрустіти суглобами пальців – cracking your knuckles;
 • розмовляти з повним ротом – speaking with your mouth full;
 • колупатися в носі – picking your nose;
 • колупатися в зубах на людях – picking your teeth in public;
 • колупатися в волоссі або на шкірі – hair/skin picking;
 • жувати з відкритим ротом – chewing with open mouth;
 • голосно жувати жуйку – snapping your gum;
 • перебивати когось- interrupting someone;
 • постійно скаржитися – complaining.

Цікаво, що слово звичка англійською (habit) поєднується з багатьма дієсловами і утворює стійкі мовні поєднання:

 • to acquire / develop / form a habit / to fall into a habit – набувати звичку.
 • to get into a habit – звикати: He get into a habit of interrupting everyone. – Він звик перебивати всіх.

Крім цих словосполучень можна використовувати і такі вирази: get used to / become used to + V-ing – описуючи звичку на етапі її формування (тобто, звикання людини до чого-небудь): I am getting used to drinking green tea every morning. – Я звикаю пити зелений чай щоранку.

А ось be used to висловлює вже сформовану звичку. Після словосполучення використовується V-ing або інфінітив: He doesn’t work for a whole year, he is used to loitering. – Він не працює цілий рік, він звик тинятися без діла.

Tend to має трохи інше значення, ніж звикати. Дієслово tend в перекладі – тяжіти, мати схильність до чого-небудь: All students tend to be late for their classes. – Всі студенти схильні спізнюватися на заняття.

 • to pick up a bad habit – переймати погану звичку.
 • to break (off) a habit – кидати звичку, позбавлятися від звички: You should break off a habit of drinking too much coffee. – Тобі слід позбутися від звички пити багато кави.
 • to get out of a habit to do something – відвикати, відучувати.
Читайте також:
Про погоду

Боротьба з шкідливими звичками в різних країнах світу

vrednye privychki na anglijjskom yazyke45 Шкідливі звички англійською мовоюКожна держава бореться з проявами згубних звичок у своїх громадян і приїжджих туристів по-різному. У США, Італії, Австралії, Великобританії, Німеччині і ряді інших країн давним-давно діє заборона на куріння в громадських місцях (у Швеції, Бельгії та Польщі не можна палити навіть на роботі: за час перекуру вираховуються гроші з зарплати), а також заборона на відкриту рекламу тютюнових та спиртних виробів. Штрафи за недотримання правил досягають тисяч доларів.

Деякі пішли далі: у Нідерландах, наприклад, навпаки заохочують тих, хто кинув палити. Після проходження спеціального тесту на нікотин, при його відсутності щасливчик отримує 200 доларів.

До яких ще засобів вдаються? В Ірландії, Норвегії, Нової Зеландії впевнено підвищують ціни на сигарети. Планується, що в недалекому майбутньому вартість однієї пачки буде складати близько 60 євро. В Австралії не можна розміщувати пачки сигарет у вітринах магазинів. Плюс до цього, практично в усьому світі, в тому числі і в Україні, на пачках розміщують страшні наслідки куріння: картинки раку легенів і т. п. У Фінляндії, до речі, такі картинки та попередження про наслідки пияцтва і розміщують на упаковках спиртного.

З алкогольними напоями справи йдуть не краще. У Франції піднімають віковий поріг прийому алкоголю до 18 років. «Що дивного?», – подумаєте ви. Раніше в країні можна було купувати і вживати міцні напої з 16! При цьому дешевого алкоголю тут не знайдеш. Це дозволяє захистити підлітків від покупки «пійло». Практично у всіх європейських країнах безперервно зростають податки на акцизи, податки з роздрібних продажів.

Що ж тоді сказати про наркоманії… Реклами, як такої, немає ніде, купити теж, здається, не так-то й просто. Чому ж тоді у світі більше 300 мільйонів людей, які вживають різні види наркотиків? Як не можна до речі підійде вислів: хто шукає, той завжди знайде. Спробувавши вперше отруйне зілля, зупинитися важко. Люди під кайфом часто завдають шкоди не лише своїм близьким, але і незнайомим людям. Випадків і прикладів тому маса. Тому розвинені країни перейшли з гонінь і покарань за зберігання і вживання наркотиків на боротьбу з самою хворобою. Держави виділяють мільйони на різноманітні програми лікування і профілактики залежних людей. У Німеччині, приміром, діє така програма як «Лікування замість покарання». Звичайно, це не означає, що ніхто не стежить за тим, щоб наркотики не поширювали. Вони також знаходяться під забороною. Але зберігання наркотіковмісніх речовин у невеликих дозах для особистого використання дозволено в Чехії, Бельгії, Іспанії, Австрії, Люксембурзі, в деяких федеральних землях Німеччини, австралійських штатах, Аргентині, Мексиці, Болівії і Чилі. У медичних цілях вирощування дозволено в Канаді, Хорватії та Італії.

Читайте також:
Сонети Шекспіра англійською мовою з перекладом

Дорогі наші читачі, не пускайте шкідливі звички в своє життя. Вже тим більше не пробуйте те, від чого не зможете відмовитися. Не зловживайте: проявляйте стійкість духу і силу характеру! Живіть здорОво, веселіться, учіться англійської в Native English School і подорожуйте! Міняйте шкідливі звички на корисні і цікаві захоплення!

Пропонуємо Вам ввести у своє життя гарну і корисну звичку: давайте зустрічатися і говорити, і співати, і дискутувати англійською в наших Movie Club і Drama Club. Почитайтев наших статтях як нам весело і интресно. Приєднуйтесь!

 

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн