Синоніми слова rich і різниця між ними.

sinonimy slova rich i raznica mezhdu nimi 11 Синоніми слова rich і різниця між ними.

Якщо у кого-то (можливо, у вас багато грошей, його можна охарактеризувати словом rich. Rich вказує лише на володіння великою сумою грошей. Однак це слово ніяк не вказує на те, звідки у вас гроші, як ви розпоряджаєтеся ними, наскільки стабільна ваша ситуація. Для того, щоб передати ці «відтінки», існують численні синоніми слова rich.

Дуже схоже за значенням слово – wealthy. Воно передбачає, що людина, крім грошей володіє іншими благами, наприклад, положенням у суспільстві, привілеями. A wealthy person – людина заможна, живе на широку ногу.

sinonimy slova rich i raznica mezhdu nimi 12 Синоніми слова rich і різниця між ними.

Слово affluent, яке походить від латинського flow (потік), позначає людини, до якого гроші течуть рікою». An affluent person – людина зі стабільним і високим достатком, який ніколи не відчуває потреби в грошах.

An opulent person – багатий чоловік, який виставляє напоказ своє багатство, живе розкішним життям і навмисне демонструє це, робить дуже дорогі покупки: будинки, машини, коштовності і так далі. Знайомі вам такі люди?

Prosperious – про бізнес: процвітаючий, що приносить дохід; про людину: цей доход отримує. Це слово означає стабільний і закономірний прогрес, збільшення достатку як результат праці.

sinonimy slova rich i raznica mezhdu nimi 13 Синоніми слова rich і різниця між ними.

Прикметник flush позначає багатого, але марнотратного людини. Одне із значень цього слова: «наповнений до країв, готовий розлитися».

A flush person – багач, що роздає гроші направо і наліво, який смітить грошима.

Well-to-do (well-off) передбачає достаток досить високий для того, щоб дозволити собі купити все необхідне і навіть більше. A well-to-do або well-off person – заможна людина, не обов’язково дуже багатий, але з достатком вище середнього. Не дивуйтеся, але в цьому сенсі можна також вжити слово comfortable – не переживає щодо грошей, має високий рівень життя.

Propertied – має, має власність (будинки, земельні ділянки) великих кількостях. Більш формальний еквівалент слова rich.

В юридичній практиці використовується вираз of substance – заможний. Одне із значень слова substance – стан, майно, тому даний вираз перекладається як «заможний»: a family of substance.

sinonimy slova rich i raznica mezhdu nimi 14 Синоніми слова rich і різниця між ними.

A well-heeled person – те ж саме, що a wealthy person: заможний, при грошах. Вираз roll in money (або roll in it) відноситься до тих, у кого грошей кури не клюють». Можна перевести як «загрібати гроші лопатою, потопати в розкоші купатися в золоті». Ще одне схоже розмовне вираз: roll in the dough. Не дивуйтеся, dough – це не тільки тісто, але і розмовний еквівалент слова money.

Ще один вираз у вашу скарбничку: be made of money. Дослівно: зроблений з грошей. Про дуже багату людину ви можете сказати: He is made of money.

sinonimy slova rich i raznica mezhdu nimi 15 Синоніми слова rich і різниця між ними.

Є пара розмовних виразів, які мають негативний відтінок: stinking rich і filthy rich.

Обидва ці вирази використовують, коли хочуть висловити несхвалення або презирство до багатій людині: багатій, багач і так далі.

На завершення статті згадалася приказка:

A fool may earn money, but it takes a wise man to keep it. – Дурень може заробити гроші, але потрібна мудрість, щоб їх зберегти.

Згодні?

Розширюйте свій словниковий запас і застосовуйте свої знання! Ставайте багатшим у всіх сенсах цього слова!

Складно освоїти англійську самостійно? Потрібна допомога? Записуйтеся на безкоштовне вступне заняття і спробуйте англійська по Скайп у нашій онлайн-школі.

Наші спільноти в Facebook і Вконтакте. Приєднуйтесь!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: