Складні слова в англійській мові

Сучасний англійська мова розвивається стрімкими темпами і кожен день з’являються нові слова. Ми вже частково зачіпали тему появи нових слів у статті «Як і чому англійська мова вважається міжнародним?». Додамо ще, що світ тяжіє до простоти, тому зараз часто можна зустріти зовсім незвичні слова, які, впевнені, що з часом стануть загальновживаними.

Нові слова зазвичай з’являються з допомогою об’єднання декількох слів в одне. Наприклад, bromance (brother & romance) (броманс) – це значення слова «любов і прихильність між двома чоловіками», то є справжня дружба, звичайно, без сексуального підтексту. Або ось ще frenemy (друг-ворог) (friend & enemy) – слово, що позначає людини, до якого випробовується неприязнь, але при цьому зберігаються дружні відносини. Але це все «новоспечені» слівця. А що ви знаєте про складових словах (compound words)?

Що таке складні слова в англійській?

slozhnye slova v anglijjskom yazyke74 Складні слова в англійській мові

Складні складові слова утворюються сполученням двох чи більше слів, а також їх основ або коренів. Вони можуть бути з різним значенням і навіть належати до різних частин мови. Якщо ця тема здається вам складним, не поспішайте з висновками. Ви можете самі не помічати, що щодня використовуєте складні слова в англійській мові, наприклад, sometimes (іноді), everything (все), anybody (хто-небудь) і т. п.

Які ж частини мови можна об’єднувати, щоб виходили нові слова, розглянемо на прикладах:

  • іменник з іменником: jelly (желе) + fish (риба) = jellyfish (медуза), basket (кошик) + ball (м’яч) = basketball (баскетбол);
  • іменник з прикметником: red (червоний) + head (голова) = redhead (рудий), таке поєднання слів також утворює звичні нам поєднання breakfast (сніданок), washing machine (пральна машина);
  • іменник з прислівником: passers-by (перехожі), out (поза) + door (двері) = outdoor (зовнішній/на відкритому повітрі);
  • іменник з прийменником: under (під) + ground (земля) = underground (метро/підземка);
  • прикметник з причастям: well (добре) + being (бути) = well-being (благополуччя);
  • іменник з дієсловом: note (записувати) + book (книга) = notebook (записна книжка);
  • дієслово з прикметником: dry (сухий) + cleaning (чистка) = dry-cleaning (суха чистка/хімчистка);
  • дієслово з прийменником: check-out (перевіряти).
Читайте також:
Як поступити в університет за кордоном? Основні вимоги

Складні англійські слова помітно відрізняються від словосполучень у багатьох відношеннях. Фонологія є одним з важливих факторів, який може допомогти відрізняти складні слова від складних фраз. Як? Одне слово завжди підпорядковане іншому, і акцент робиться на першої частини складного слова. Тому наголос відіграє важливу роль. Ставте його на ту частину слова або саме слово, яке хочете виділити, наприклад, greenhouse (теплиця) та green house (зелений будинок). Різниця очевидна.

Якщо Ви тільки починаєте знайомство з англійською мовою, рекомендуємо до прочитання 100 англійських слів, які повинен знати кожен. Добірка від NES

Складні слова в англійській мові та їх форми

slozhnye slova v anglijjskom yazyke75 Складні слова в англійській мові

Зверніть увагу, що складові слова англійської мови можуть писатися як разом чи окремо, так і через дефіс.

Існують три форми складних слів:

1.Закрита форма передбачає написання, таким чином, із двох повноцінних слів виходить третє, вже з іншим значенням:

firefly (світлячок), keyboard (клавіатура), lighthouse (маяк).

2.Відкрита форма відноситься до випадків, коли використовується прикметник з іменником. Об’єднані слова пишуться окремо:

post office (пошта), full moon (місяць), traffic jam (пробка на дорозі).

Чим це не просте словосполучення? Справа в тому, що два слова, які зазвичай використовуються тільки разом, вважаються як одне складне слово.

3.Дефисная форма написання означає, що частини словосполучення ще не стали повноцінним складним словом:

daughter—in—law (невістка), mass-produced (масове виробництво), high-speed (високошвидкісний).

Це дає свободу всім бажаючим створювати нові англійські слова з двох або трьох старих.

Напрочуд цікаво те, що слова мінливі. Приходьте на уроки англійської в Native English School і ви навчитеся корисного англійської, якщо ваше бажання до навчання велике, а часу дуже мало, ми пропонуємо вам відвідати експрес курс розмовної англійської або спробувати наші уроки англійської онлайн. Може бути, навіть придумати оригінальні складні слова самостійно і внесете свою лепту в розвиток мови ?

Читайте також:
Розмова по телефону англійською мовою: ALLO?

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн