Слова many, much, a lot of та їх використання

slova many, much, a lot of i ikh ispolzovanie90 Слова many, much, a lot of та їх використання

Всі ці слова перекладаються однаково: “багато” і використовуються з іменниками. Але як визначити, яке слово правильно використовувати? Many або much? Або a lot of?

З шкільних підручників ми вивчили, що слова many та much використовуються завжди і скрізь, незалежно від типу пропозиції. Тому після кількох років вивчення англійської для багатьох просто одкровенням стає той факт, що в англійській слова many та much вживаються в основному в питальних і заперечних реченнях, а в твердженнях краще використовувати a lot (of), про який мова піде трохи пізніше.

Розбираючись з вживанням слів many та much, саме час згадати про обчислюються і неисчисляемых іменників. До обчислюється належать предмети, які можна полічити. Звертаю вашу увагу, що не виміряти, а саме порахувати і назвати їх точну кількість. До категорії неисчисляемых належать іменники, що позначають щось, що не можна порахувати, а можна тільки виміряти. Детальніше про двох категоріях іменників ви можете дізнатися тут.

Вибір слова many або much безпосередньо залежить від того, яке використовується іменник з ним. Якщо вимірюване — використовується many, а якщо незліченну — тоді much:

many houses — багато будинків
many words — багато слів
many shirts — багато сорочок
much information — багато інформації
much clothes — багато одягу
much attention — багато уваги

Як було зазначено вище, many та much використовуються в питаннях та запереченнях. Почнемо з питань. У питаннях many та much поєднуються з питальним словом how:

How many — скільки (якщо запитують про обчислюваних іменників)
How much — скільки (якщо запитують про неисчисляемых іменників)

How many lessons did you have yesterday? — Скільки уроків у тебе було вчора?
How many cups of tea do you drink? — Скільки чашок чаю ти п’єш?
How much money did you spend yesterday? — Скільки грошей витратив учора?
How much tea do you drink? — Скільки чаю ти п’єш?

На ці питання можна дати конкретну відповідь, назвавши кількість, а можна відповісти: “Не багато”: Not many або Not much. А якщо ви хочете відповісти, що багато, то потрібно використовувати a lot:

How many cups of tea do you drink? — A lot.
How much tea do you drink? — A lot.

A lot (of) зазвичай використовують у стверджувальних реченнях. Цей визначник кількості може поєднуватися як з розрахунковими, так і з неисчисляемыми іменниками, що набагато полегшує нам завдання. Однак не забувайте про прийменник of, якщо слідом йде іменник:

We’ve got a lot of friends. — У нас багато друзів.
There are a lot of books on the shelf. — На полиці багато книг.
He earns a lot of money. — Він заробляє багато грошей.
She has a lot of clothes. — У неї багато одягу.

У a lot (of) є еквіваленти. Це lots of й plenty of. Вони позначають велику кількість і їх можна використовувати так само, як і a lot of, незалежно від того, обчислену іменник або ні:

There are a lot of / lots of / plenty of new buildings in my town. — В моєму місті багато нових будівель.
I drink a lot of / lots of / plenty of water every day. — Я п’ю багато води щодня.

Lots of й plenty of використовуються без артикля та за змістом відповідають a lot of. Єдина відмінність між цими визначниками, це те, що a lot of й lots of мають більш розмовний відтінок, а plenty of підкреслює достатність:

I’ve got plenty of money. — У мене багато (досить) грошей.
We’ll have plenty of time. — У нас буде багато (досить) часу.

До речі, часто задають питання, чи можна використовувати дієслово are в комбінації з a lot of, тому що are — це множина, а артикль а позначає єдине число. Якщо ви використовуєте a lot of із обчислюваними іменниками, то іменник буде стояти у множині і, відповідно, дієслово are буде ставитися до нього, а не до a lot of:

There are a lot of people outside. — На вулиці багато людей.

Коли a lot of використовується з неисчисляемыми іменниками, то такого питання не виникає, так як з неисчисляемыми використовується is:

There is a lot of news in the letter. — У листі багато новин.

Повернемося до слів many та much, які також вживаються запереченнях. Якщо в реченні присутня негативна частка not чи інше слово з від’ємним значенням, то краще використовувати many та much, а не a lot of:

He doesn’t have many friends. — У нього багато друзів.
I never eat much in the evening. — Я ніколи не їм багато вечорами.
They hardly ever spend much money. — Вони рідко витрачають багато грошей.
I did not see many sights because I did not have much time. — Я не бачив багато пам’яток, так як у мене не було багато часу.

Підіб’ємо підсумок сьогоднішнього уроку: у стверджувальних реченнях у значенні “багато” слід використовувати a lot of (або його еквіваленти), а в негативних і питальних висловлювань, вам потрібно вибирати між many та much, залежно від того, до якого іменника вони ставляться: исчисляемому або неисчисляемому.

slova many, much, a lot of i ikh ispolzovanie91 Слова many, much, a lot of та їх використання

У цій статті ми розглянули основні випадки використання слів many та much, насправді їх набагато більше, включаючи різні нюанси і виключення. Але ця тема заслуговує окремого і детального пояснення, тому про це ми поговоримо в одній з наших наступних статей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: