Співбесіда англійською мовою: інтерв’ю, запитання та відповіді

Дізнайся свій рівень англійської мови!

Проходження співбесіди англійською мовою (job interview) — складний етап, що вимагає рівня знань англійської не нижче середнього (intermediate). Також ви обов’язково повинні володіти професійною лексикою, в залежності від вашої спеціалізації: виробництво, маркетинг, продажі, юриспруденція і т. д. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно підготуватися і чого чекати від співбесіди англійською мовою.

Зміст:

sobesedovanie na anglijjskom yazyke: intervyu, voprosy i otvety10 Співбесіда англійською мовою: інтервю, запитання та відповіді

Як підготуватися до співбесіди

  1. Почитайте інформацію про компанію, в яку ви йдете на співбесіду: її історію, основні напрями діяльності, цільову аудиторію.
  2. Дізнайтеся ім’я і посаду людину, яка буде проводити з вами співбесіду. Якщо компанія велика, вам, ймовірно, доведеться шукати його кабінет.
  3. Підготуйте відповіді на шаблонні питання, простудіюйте їх.
  4. Попросіть когось із друзів провести з вами репетицію співбесіди.
  5. Виділіть з запасом час на те, щоб дістатися до місця співбесіди. Краще прийти раніше, ніж спізнитися.

10 запитань на співбесіді і як на них відповідати

So, you can tell me a little bit about yourself? (Отже, розкажіть трохи про себе)

Як відповідати на це питання:

  1. представтеся;
  2. скажіть, скільки вам років і звідки ви;
  3. позначте своє сімейне положення;
  4. скажіть пару слів про свою спеціалізацію і досвід.

Говоріть по суті — тільки те, що зацікавить роботодавця. Готуючись до співбесіди, подумки встаньте на місце hr-менеджера і уявіть, що б він хотів про вас дізнатися. Це йому і розкажіть.

Приклад відповіді:

Hello! My name is John Baker, i’m 32 and i’m from New Jersey. I’m married and I have two children.
Well, i’m currently an account executive at Smith, where I handle our top performing client. Before that, I worked at an advertising agency in New York.

Доброго дня! Мене звуть Джон Бейкер, мені 32 роки і я родом з Нью-Джерсі. Я одружений, у мене є двоє дітей.
Зараз я спеціаліст по роботі з клієнтами в Сміт, де я займаюся нашим головним клієнтом. До цього я працював в рекламному агентстві в Нью-Йорку.

Let’s discuss your educational background (Давайте поговоримо про вашу освіту)

Відповідаючи на це питання на інтерв’ю, дотримуйтеся такої послідовності:

  1. Вища освіта.
  2. Середньо-спеціальна освіта.
  3. Курси і тренінги по вашій спеціальності.
  4. Курси і тренінги за суміжною спеціальністю або загальному розвитку.

Важливо пам’ятати, що західна система освіти відрізняється від російської: спеціаліст і магістр — це master; бакалавр — це bachelor; середньо-спеціальна освіта — post-secondary education.

Приклад відповіді:

I have a bachelor and masters in finance from Hudson University. As an undergraduate, I minored in Art History. That minor has given me a better understanding of the art business.

Я отримав ступінь бакалавра і магістра в галузі фінансів в університеті Хадсона. Будучи студентом, я вивчав історію мистецтва, що дало мені краще розуміння арт-бізнесу.

Tell me about your previous job experience, please (Розкажіть про ваш досвід роботи)

Відповідаючи на це питання, робіть упор на досвід саме за тією спеціальністю, на яку претендуєте. Якщо раніше ви не працювали на подібній посаді, розкажіть, як вирішували завдання, близькі їй по тематиці.

Приклад відповіді:

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

My years of experience have prepared me well for this marketing role. You mentioned that customer service is a big part of this job; I spent three years working in a high-volume call center, answering customer calls identifying and solutions.
I developed extensive skills in working with customers, even when they were distressed. I’m excellent as deescalating situations and finding a way to make the happy customer. Since the role of your marketing department is to improve customers’ impressions of the company, my experience will be an asset to your team.

Мій багаторічний досвід добре підготував мене добре для цієї посади в сфері маркетингу. Ви згадали, що обслуговування клієнтів є великою частиною вашої роботи; я провів три роки у великих call-центрах, відповідаючи на дзвінки клієнтів і допомагаючи їм вирішувати їхні проблеми.
Я розвинув в собі навички роботи з клієнтами навіть у випадках, коли вони негативно налаштовані. Я добре справляюся з конфліктними ситуаціями і вмію зробити клієнта щасливим. Оскільки метою відділу маркетингу є поліпшення враження клієнтів від компанії, мій досвід буде корисний для вашої команди.

sobesedovanie na anglijjskom yazyke: intervyu, voprosy i otvety11 Співбесіда англійською мовою: інтервю, запитання та відповіді

Why are leaving you your job? (Чому вирішили змінити місце роботи?)

Відповідаючи на співбесіді на це питання, утримайтеся від критики колишнього роботодавця, не посилайтеся на його недоліки. В англомовному діловому етикеті прийнято говорити про попередньому місці тільки хороше. Так роботодавець буде припускати, що після вашого розставання, ви не будете псувати його репутації майбутніх співбесідах.

Не згадуйте низьку зарплату. Виберіть нейтральну причину, навіть якщо вона не відповідає дійсності.

Приклад відповіді:

There isn’t room for growth with my current employer and i’m ready to move on to a new challenge.

На моїй нинішній роботі немає місця для зростання, а я відчуваю себе готовим до нових викликів.

What is your greatest strength and weakness? (Які ваші сильні і слабкі сторони?)

Це питання на англійській співбесіді часто ставить у глухий кут російськомовних кандидатів. З одного боку, ми не звикли хвалитися, з іншого — розповідати про свої слабкості незнайомій людині теж не хочеться. Але краще не відмовлятися від відповіді: це питання потрібен кадровику, щоб оцінити адекватність вашої самооцінки. Будьте чесні, але стримані.

При підготовці до цього питання не перестарайтеся: самокопання створить незручність.

Приклад відповіді:

My strength is that i’m a problem solver. I love taking a problem and looking at it from every angle. I enjoy work that challenges me and pushes me to think outside the box.
My weakness is that i’m unfamiliar with the latest software.

Моя сильна сторона в тому, що я люблю вирішувати складні проблеми. Мені подобається братися за нову проблеми, вивчати її з різних кутів. Мені подобається робота, яка кидає мені виклик і змушує мене нестандартно мислити.
Моя слабкість полягає в тому, що я не знайомий з новітнім програмним забезпеченням.

How do you handle stress? (Як ви справляєтеся зі стресом?)

Відповідаючи на це питання, не варто говорити, що ви ніколи не стикаєтеся зі стресом. Розкажіть, як ви вели себе в стресових ситуаціях у минулому. Можете заздалегідь підготувати приклади, коли стресова ситуація підвищувала вашу продуктивність.

Приклад відповіді:

As a writer and editor, I thrive under quick deadlines and multiple projects. I find that when i’m under the pressure of a deadline, I can do some of my most creative work.

Як письменник і редактор, я постійно працюю в умовах багатозадачності і близького дедлайну. Я виявив, що під тиском я можу створювати одні з найкращих своїх робіт.

Do you work well with other people? (Добре чи ви працюєте з іншими людьми?)

Ефективна колективна робота — найважливіша мета будь-якого HR-менеджера. Ваша здатність ефективно працювати в колективі та спілкуватися з клієнтами дуже важлива для інтерв’юера.

Приклад відповіді:

Working on a number of team projects has allowed me to develop my ability to communicate clearly with others, and mediate conflicts between team members. For example, on a recent project, two of my teammates were having trouble coming to an agreement about how to approach an element of the project. I listened to each of their concerns and got everyone to sit down and come up with a solution that would make everyone happy.

Працюючи в декількох командних проектах, я навчився без праці спілкуватися з іншими людьми і запобігати конфлікти в колективі. Наприклад, на минулому проекті двоє моїх напарників не могли домовитися про те, як впровадити один з елементів проекту. Я вислухав обох і змусив всіх сісти і придумати таке рішення, яке зробило б задовольнило всіх.

sobesedovanie na anglijjskom yazyke: intervyu, voprosy i otvety12 Співбесіда англійською мовою: інтервю, запитання та відповіді

Please, tell me about some of your hobbies or personal interests (Розкажіть, будь ласка, про свої хобі чи інтереси)

На співбесіді задають це питання, щоб визначити, наскільки ви самодостатні. Тут важливо дотримати баланс: відсутність хобі та інтересів здається дивним, а їх надлишок створить враження, що у вас мало часу на основну діяльність. Розкажіть про своїх найважливіших захоплення, про тих, без яких би не уявляєте ваше дозвілля. А про менш важливих можна промовчати.

Приклад відповіді:

I like to baseball or any other game that involves teams.

Мені подобається бейсбол і будь-які інші ігри, які передбачають розподіл на команди.

Why do you want this job? (Чому ви хочете отримати цю роботу?)

Не варто відразу вигукувати «Тому що у вас зарплата 2000$!». Відповідаючи на це питання, переконайте роботодавця, що ви зацікавлені влаштуватися саме в його компанію. Згадайте про раду ознайомитися з історією компанії. Розкажіть, як її досягнення вас вразили. У кого із співробітників компанії ви б хотіли перейняти досвід і. т. д.

Приклад відповіді:

I believe strongly in working with other people towards a common goal and I know the skills I bring not only as an engineer, but as a team member will make me a valuable teammate as.

Я твердо вірю в співробітництво з іншими людьми для досягнення спільної мети, і я знаю, що навички, які у мене є не лише як у інженера, а й як у члена команди, зроблять мене цінним співробітником.

Tell me about your plans for the future (Розкажіть про своїх планах на майбутнє)

Це питання інтерв’ю передбачає майбутнє в компанії, куди ви влаштовуєтеся. Якщо мрієте через кілька років кинути роботу і відправитися в подорож, краще про це не згадувати. Хоча якщо ви, навпаки, хочете зробити у компанії запаморочливу кар’єру і потіснити нинішнього генерального директора, то і про це краще не поширюватися. Підготуйте відповідь, в якому фігуруватиме компанія, куди ви влаштовуєтеся.

Приклад відповіді:

I see myself as a top-performing employee in a well-established organization, like this one. I plan on enhancing my skills and continuing my involvement in related professional associations.

Я бачу себе в якості ефективного співробітника в хорошій та стабільній компанії, як ця. Я планую вдосконалювати свої навички і продовжувати брати участь у відповідних професійних асоціаціях.

Що не можна робити і говорити на співбесіді

  1. Виглядати байдужим і незацікавленим. Якщо ви самі не хочете отримати цю роботу, так навіщо роботодавцю наймати вас?
  2. Недоречно одягатися. Забудьте про спортивні костюми, відкрите взуття і шорти. Стиль одягу на співбесіді повинен бути нейтральним.
  3. Вести себе нахабно і зарозуміло. Чули вислів «нахабство – друге щастя»? Так ось, забудьте про нього на час співбесіди англійською мовою.
  4. Негативно висловлюватися про минулому або теперішньому місці роботи.
  5. Відповідати на телефонні дзвінки або повідомлення під час співбесіди.
  6. Приходити, не володіючи інформацією про компанії та про вакансії, на яку претендуєте.
  7. Уникати наводити конкретні приклади. У своєму оповіданні використовуйте менше загальних фраз і більше конкретики.
  8. Занадто багато розповідати про своє особисте життя.
  9. Задавати інтерв’юеру питання про його особисте життя.

Корисне відео на тему:

А тепер перевір себе і пройди тест на визначення рівня англійської мови:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн