Сучасні методики навчання дітей англійської мови

sovremennye metodiki obucheniya detejj anglijjskomu yazyku7 Сучасні методики навчання дітей англійської мовиВибираючи відповідну методику навчання англійської мови для своєї дитини, пам’ятайте, що навряд чи у вас вийде застосувати її в чистому вигляді. Для цього потрібні роки практики. Тому не бійтеся комбінувати різні підходи, пробувати нові методи в міру дорослішання дитини.

Перед тим, як ви виберете методику вивчення англійської мови для вашої дитини, необхідно знати, що чим раніше ви почнете долучати дитину до англійської мовної середовищі, тим краще.

У сучасному світі існує величезна кількість методик викладання англійської мови дітям. Можна сказати, що практично кожна мовна школа, кожен педагог прагнуть виробити свій підхід. Однак більшість таких авторських методик базуються на одній з таких.

sovremennye metodiki obucheniya detejj anglijjskomu yazyku8 Сучасні методики навчання дітей англійської мови1. Методика Глена Домана розроблена для зовсім маленьких дітей (від 6 місяців), проте може застосовуватися аж до середнього шкільного віку. Згідно з цією методикою, дитині треба показувати спеціальні картки і проговорювати їх назви протягом короткого проміжку часу. Слова, як фотознімки, досягають мозку дитини і малюк швидко вчиться іноземної мови.

Спочатку заняття тривають не більше 10 секунд, але регулярно і по кілька десятків разів на день. Надалі удосконалювати методику: застосовувати різні ігри з картками, показувати презентації. У Росії за даною методикою займаються вже тисячі батьків і підтверджують її ефективність.

2. Ігрова методика підходить для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Суть проста: педагог проводить ігри, під час яких діти удосконалюють знання мови. В основі методики лежить створення уявної ситуації і прийняття дитиною або викладачем тієї чи іншої ролі. Навчальні ігри поділяються на ситуативні, змагальні, ритмо-музичні і художні.

До ситуативних відносяться рольові ігри, які моделюють ситуації спілкування з того чи іншого приводу. Вони, в свою чергу, поділяються на ігри репродуктивного характеру, коли діти відтворюють типовий діалог, застосовуючи його до тієї чи іншої ситуації, і імпровізаційні ігри, що вимагають видозміни різних моделей.

Читайте також:
Build your with confidence NES!

До змагальним відносяться більшість ігор, що сприяють засвоєнню лексики і граматики. В них перемагає той, хто краще володіє мовним матеріалом. Це всілякі кросворди, аукціони, лото, настільні ігри, виконання команд і т. п.

Ритмо-музичні ігри – це всякого роду традиційні ігри типу хороводів, пісень і танців з вибором партнерів, які сприяють не стільки оволодіння комунікативними вміннями, скільки вдосконалення фонетичної і ритмомелодической сторін мови і занурення в дух мови.

Художні, або творчі ігри – це вид діяльності, що стоїть на межі гри і художньої творчості, шлях до якого лежить для дитини через гру. Їх, у свою чергу, можна розділити на драматизації (постановка маленьких сценок англійською мовою), образотворчі ігри (графічний диктант, розфарбовування картинок) і словесно-творчі (колективне твір маленьких казок, підбір рими).

Головним достоїнством ігрової методики є те, що вона адаптується для дітей будь-якого віку, з її допомогою можна розвивати як усне мовлення, так і знання граматики, орфографії і т. д.

3. Комунікативна методика, метою якої є мовленнєва діяльність, більше підходить для дітей шкільного віку. Дана методика дає можливість отримати стрункі і стійкі знання, так як упор робиться на навчання школярів активного спілкування мовою і розвитку чотирьох мовних навичок: сприйняття на слух (listening), вміння говорити (speaking), читання (reading), письмо (writing). В рамках комунікативної методики використовується широкий спектр освітніх засобів і прийомів: спілкування дітей з викладачем-носієм мови і один з одним, ігрові елементи, аудіо – та відеоматеріали тощо

sovremennye metodiki obucheniya detejj anglijjskomu yazyku9 Сучасні методики навчання дітей англійської мови4. Методика Н. Зайцева підходить дітям від п’яти років. Суть методики полягає у навчанні читання дитині з допомогою кубиків зі складами. Нещодавно методика була адаптована для вивчення англійської мови – на знаменитих кубиках Зайцева тепер можна побачити англійські букви. Микола Зайцев, вивчивши граматику і фонетику англійської мови, розробив цікавий алгоритм навчання англійської мови у схемах і таблицях. Цей алгоритм значно спрощує переклад з англійської мови на російську і навпаки. Граючи барвистими кубиками і перевіряючи себе за таблицями, діти абсолютно правильно складають англійські слова і пропозиції. Дуже цікаво йде навчання правильної транскрипції. Вже на першому занятті діти і дорослі правильно читають будь-яке слово з двох тисяч найбільш уживаних. Можливість здійснення помилок практично дорівнює нулю, тому що скрізь діє один чіткий алгоритм. Все, що не вписується в умовні рамки — відкидається. Відмінною особливістю методики Зайцева є величезна кількість мовних вправ для правильного вимови окремих літер і слів в будь-якій мові. Кращі результати ця методика дає при груповому навчанні з професійним педагогом.

Читайте також:
Безкоштовний семінар: Як знайти область діяльності, де ви можете і хочете стати видатною?

5. Проектна методика підходить дітям від 4-5 років. Педагог вибирає тему і присвячує їй серію занять. Він пропонує різні види діяльності, за допомогою яких діти дізнаються щось цікаве по темі проекту, дає завдання для самостійної роботи (або з батьками, залежить від віку). На завершальне заняття діти приносять творчі, масштабні для їх віку роботи на задану тему.

6. Навчання через відео передбачає використання тільки відео-матеріалів для вивчення англійської мови. Це можуть бути фільми, мультфільми іноземною мовою, документальні відео, навчальні відео курси. Дана методика може застосовуватися для навчання дітей будь-якого віку, оскільки спрямована на формування навичок розпізнавання іноземної мови і мимовільному її запам’ятовуванню.

7. Змішана методика – в ній ви на власний розсуд комбінуєте інші методики, граєте з дитиною в ігри, розучуєте пісні, розробляєте проекти і т. д. Головне достоїнство методики – різноманітність. Вам буде простіше зацікавити малюка, він ніколи не буде знати наперед, чим ви будете займатися сьогодні.

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн