Суфікси в англійській мові

suffiksy v anglijjskom yazyke4 Суфікси в англійській мовіНастав час згадати про безтурботні шкільні роки, веселих будні і величезних портфелях. Найбільшою складністю ранніх років нам здавалися контрольні роботи, які показували результат нашого навчання за тривалий період. Одним із завдань у подібних роботах був морфемный розбір слів. Для деяких учнів подібне завдання було болісним, не раз звучали питання: «Навіщо мені це треба?» і «Як стане в нагоді в майбутньому»? Тоді ми не замислювалися про те, що матеріал, підібраний фахівцями, узятий не для того, щоб нас пригнітити. Кожна підтема нарощує на себе складний граматичний матеріал, а з пісні, як кажуть, слів не викинеш.

Сьогодні ми будемо розглядати дуже цікаві можливості складання слів, тобто повертаємося до витоків словотворення і будемо говорити про вживання суфіксів в англійській мові.

Розглядаючи використання суфіксів в англійській мові, зауважимо, що як таких строгих правил не існує. Але особливість суфіксів полягає в тому, що з їх допомогою ми можемо утворювати нові слова і навіть змінювати частини мови. Адже суфікс є значущою частиною слів, яку ми ставимо після коренів або після інших суфіксів, утворюючи таким чином нові форми слів.

Розглянемо найбільш часто вживані суфікси:

— ian — цей суфікс ми вживаємо для того, щоб позначити національність, звання або професію. Наприклад: russian – росіянин, indian – індус, librarian – бібліотекар.

— y – даний суфікс ми використовуємо для того, щоб утворити абстрактні іменники від дієслів. Наприклад: discover – discovery – відкривати –відкриття.suffiksy v anglijjskom yazyke5 Суфікси в англійській мові

ant – з допомогою цього суфікса ми можемо утворити іменник зі значенням особи або речовини. Наприклад: relevant – доречний.

— er – ми використовуємо при утворенні слова «діяча». Наприклад: play-player – гра-гравець, walk – walker – йти – ходок.

Читайте також:
Англійська мова в дитячому саду — інтерв'ю з вчителькою

— ness – з допомогою цього суфікса ми вказуємо на властивість або стан. Наприклад: happy (щасливий) – happiness (щастя).

— less – вживають даний суфікс при вказівці на відсутність якоїсь якості чи ознаки. Наприклад: careless — неуважний, необережний.

— ty, -ity – ми вживаємо дані суфікси за умови, якщо йдеться про стан, умови, якість. Наприклад: active – activity – активний – діяльність.

— ism – даний суфікс використовується, якщо мова йде про приналежність до якого-небудь течією, професії. Наприклад: pluralism – плюралізм.

ment – з допомогою цього суфікса ми перетворюємо дієслова в іменники (абстрактні поняття). Наприклад: entertainment – розвага, to move – movement — рухатися – рух.

suffiksy v anglijjskom yazyke6 Суфікси в англійській мовіЦе невеликий перелік існуючих суфіксів в англійській мові, які ми вживаємо найбільш часто в письмовій та усній мові. Не варто забувати про те, що вивчення спільнокореневих слів допоможе вам розбиратися в тому, з допомогою якого суфікса було створено те чи інше слово. У словниках можна знайти слово в його початковій формі і приклади з пропонованими суфіксами або префіксами. Це найбільш вірний спосіб перевірити точність написання терміна. Будьте уважні, адже суфікс може змінити значення слова так, що український або російський переклад буде нести абсолютно інше значення. Щоб не плутатися, варто потренуватися на вправах за видозміною слів.

Сподіваємося вихідні та свята дозволили вам перевести дух для нового ривка у навчанні та особистих досягнень! Native English School бажає вам гарної робочого тижня, нехай ваші будні будуть продуктивними і приносять відмінний настрій. До зустрічі в школі, дорогі студенти! =)

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн