Терміни на англійській – Кращі словники англійських термінів

А ви знаєте, що слова mouse, key, icon крім загальновживаних значень «миша», «ключ», «ікона» мають термінологічні значення в комп’ютерній сфері і переводяться як «мишка», «клавіша» і «іконка».

Коли ми вивчаємо англійську мову в школі, ми дуже рідко зустрічаємося з різного роду термінами. Веселощі починається з вступом до ВНЗ, де передбачається вивчення вузькоспеціалізованого англійської: технічного, економічного, медичного, юридичного і т. д. Ось вже де 50-70% досліджуваної лексики — це терміни.

Що таке терміни і навіщо вони потрібні?

Термін (від лат. terminus — межа, кордон) — слово або словосполучення, що є назвою певного поняття якої-небудь галузі науки, техніки, мистецтва і так далі. На відміну від слів загальної лексики, які часто багатозначні і несуть емоційне забарвлення, терміни в межах сфери застосування є однозначними і позбавлені експресії. Наприклад, слово article загалом англійською означає «статтю, замітку», але лінгвісти всього світу скажуть, що це «артикль».

А ще буває таке явище, як омонімія термінів. Це означає, що один і той же термін в різних областях науки має різне термінологічне значення. Наприклад, термін reaction використовується і в хімії, і в психології, і в загальнотехнічному англійською.

Знання англомовних термінів вашої спеціалізації допоможе вам не тільки спілкуватися з фахівцями в галузі, але і поборотися за роботу в міжнародних компаніях, вести листування з іноземними конртагентамии т. д. Навіть звичайну контрольну роботу з нафтогазового справі або іншої спеціальності без знання спеціальної лексики просто так не виконати.

Де шукати терміни на англійській мові?

Є два шляхи. Або ви шукайте списки термінів конкретно вашій області чи підключаєте спеціалізовані російсько-англійські словники і переводите слова там. Тепер докладніше про кожен із способів.

Списки термінів

Тут вам допоможуть або посібники, які видаються викладачами англійської у вашій сфері, або пошуковик. Забиваєте в пошук «список термінів [ваша сфера] англійською мовою» і вивчаєте, що вам запропонують. Ось приклад списку термінів комп’ютерної тематики:

terminy na anglijjskom  luchshie slovari anglijjskikh terminov10 Терміни на англійській  Кращі словники англійських термінів

Також раджу сайт english4real.com — тут пропонуються непогані глосарії термінів з військової справи, юриспруденції, бізнес сфери, агрономії і т. д.

Ще один корисний ресурс perfekt.ru/dictionaries/ — пропонує різноманітні словники та глосарії з понад 200 областей — від велосипедного словника до словника англомовних термінів з Інтернет-маркетингу.

Кращі словники термінів англійською

 • Multitran — заходьте у вкладку «Словники» і вибираєте свою тематику з понад 500 запропонованих словників. Або просто переводите слово і через рядок пошуку.
  terminy na anglijjskom  luchshie slovari anglijjskikh terminov11 Терміни на англійській  Кращі словники англійських термінів
 • Ресурс Сontext.reverso.net — видає переклад термінів з різних галузей на основі мільйонів перекладених текстів в Інтернеті та наукової літератури.
  terminy na anglijjskom  luchshie slovari anglijjskikh terminov12 Терміни на англійській  Кращі словники англійських термінів
 • Lingvo Live — знаменитий онлайн-перекладач з підключаються словниками з різних галузей науки та життя.
 • Translate.ru — ще один сервіс онлайн перекладу зі словниками термінів.
 • Translate.academic.ru — популярний академічний портал, містить безліч словників, словників та енциклопедій.
  terminy na anglijjskom  luchshie slovari anglijjskikh terminov13 Терміни на англійській  Кращі словники англійських термінів

Отже, сподіваюся, що ви не заблукаєте в нетрях термінологічної інформації та зможете прокачати свої вузькоспеціалізовані знання англійською мовою!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: