Техніка запам’ятовування англійських слів

Є ряд методів, які полегшують запам’ятовування англійських слів. Просте зазубрювання, багаторазове повторення слова і його перекладу, далеко не найбільш ефективне рішення.

Куди продуктивніше записувати і промовляти слова: так ми до візуальної компоненті підключаємо кінетичну і слухову. Це важливо оскільки це два додаткових каналу сприйняття.

Нижче буде інформація про готових методиках, рішеннях по швидкому засвоєнню нових англомовних слів. У всіх випадках намагайтеся додавати до методу додаткові способи сприйняття, не гидуйте банальним переписуванням слів у зошит.

Важливий момент: ми сприймаємо інформацію через звуки, візуально і відчуттями. У більшості людей один з каналів сприйняття — пріоритетний. Визначтеся, що з цим у вас і спробуйте зробити упор на цей варіант.

Мнемотехніка для швидкого запам’ятовування перекладу слів

Мнемотехніки сьогодні підносяться багатьма школами англійської як неймовірне відкриття. Це дійсно ефективний спосіб роботи з новими словами, проте, не варто його переоцінювати, особливо, коли мова йде про значних обсягах матеріалу.

Кожному відомо, що запам’ятати будь-яку інформацію — слова, цифри або цілі уривки тексту — найпростіше тоді, коли ви використовуєте якісь асоціативні ряди з свого особистого життя. Саме це і пропонує робити мнемотехніка. Суть в тому, щоб взяти англійське слово, яке необхідно запам’ятати і, послухавши з яким російським словом воно співзвучно, придумати фразу, яка описує ситуацію з використанням цього самого російського аналога. Головна умова — зміст фрази повинен нагадувати вам про значення англійського слова.

Наприклад, якщо ви хочете запам’ятати слово «walk» (ходити), ви можете використовувати фразу такого типу — «Люди знали, що в сусідньому лісі живе ВОВК і тому боялися ХОДИТИ туди навіть на прогулянки». Сюжет і сенс у таких фраз-прикладів може бути абсолютно будь-який. Головна умова — вони повинні легко заучиваться, нагадувати вам вимову англійського слова і утримувати його російське значення.

Далі: детальніше про асоціативне вивченні слів.

Використання словосполучень

Також вельми ефективним прикладом вивчення нової лексики можна вважати використання англійських слів у невеликих фразах чи словосполученнях. Якщо ви ведете зошит або щоденник своїх занять, куди записуєте нові слова для вивчення, настійно рекомендується не використовувати окремі слова самі по собі, а складати словосполучення з уже відомими вам. Так, наприклад, слово «angry» (злий) буде набагато простіше запам’ятати в контексті — This angry man (Цей злий чоловік) або Today i am angry (Сьогодні я зол).

Банальне зазубрювання окремих слів ніколи не допоможе вам заговорити англійською мовою. Тому використання слів в певному контексті це саме правильне рішення, допомагає розвинути, крім усього іншого, ще й побудова фраз. Спершу невеликі, а в подальшому більш складних.

Протилежні значення

Доповнити використання нових слів у словосполученнях найкраще технікою запам’ятовування понять, протилежних за змістом. Коли ви вже запам’ятали фразу This angry man (Цей злий чоловік), вам не складе великої праці замінити слово «злий» на «добрий» і вивчити його. This gentle man (Цей добрий чоловік). Після деякого періоду повторення цього словосполучення ви можете замінити в ньому іншу частину на повну протилежність і додати в свій словниковий запас слово «that» (той) — That angry man (Той злий чоловік).

Оперуючи невеликою кількістю фраз, словосполучень, ви можете вивчати все нові і нові слова. Максимально ефективною така техніка буде лише в тому випадку, якщо ви заведете невелику зошит і будете записувати в неї всі варіанти фраз, які виходять у вас при підборі антонімів. Бажано навіть спочатку виділити для кожної такої фрази окрему сторінку, а всі її похідні записувати нижче у вигляді маркірованого або нумерованого списку для більшої наочності.

Поділ довгих слів на частини

З попереднього нашого прикладу про доброго чоловіка можна вивести ще одну техніку. Вона не так поширена і застосовується не до всіх слів, але вона дійсно ефективна. Як ви могли помітити словосполучення «gentle man» співзвучне зі словом «джентльмен». Так і є. Але вони не тільки співзвучні, а слово «gentleman» справді складається з двох окремих слів. Те ж саме і з масою інших. Особливо це стосується довгих слів. Якщо ви правильно розіб’єте велике слово на частини, то запам’ятати його буде куди простіше. І до того ж ви паралельно вивчіть слова, його складові та їх значення окремо.

Наприклад, англійське «microbiology» (мікробіологія). Дуже просто його можна розбити на дві частини. «Micro» ви можете вивчити як окреме слово, що означає щось дуже маленьке, «biology» ви легко запам’ятаєте за созвучному російській значенням — біологія. Разом вони складають слово «мікробіологія», а в подальшому можуть зустрічатися вам у вигляді частин нових слів. Але ви їх вже запам’ятали і прекрасно знаєте, що вони означають.

Цікаве рішення для складних слів: вивчайте етимологію походження слова. Знаючи як воно виникло, з якихось інших слів, мов з’явилося, вам буде легше його запам’ятати, оскільки тепер за словом буде стояти ціла історія.

Спосіб Маркування для запам’ятовування англійських слів

Якщо знову ж таки повертатися до асоціативному ряді, то дуже добре проходить запам’ятовування нової лексики тоді, коли ви пов’язуєте її з якимись візуальними образами або предметами, що оточують вас.

Якщо кожен день у власному будинку ви користуєтеся певними предметами, то краще всього запам’ятати їх англійське позначення ви зможете ,повісивши на них невеликі стікери з написаним словом.

Наприклад, коли ви тягнетеся в кухонну шафу за своєю улюбленою чашкою і дістаєте її з наклейкою «cup» на ній, то вже завтра наклейка цілком може вам і не знадобитися, так як ви запам’ятаєте це слово. Заваривши собі трохи чаю з банки з написом «tea» (чай), ви сядете на предмет з наклейкою «chair» (стілець), і покладіть ваш планшет з наклейкою «tablet» (планшет) на стіл — «table».

Різновид методи: картки зі словами.

Це лише кілька найбільш популярних способів для щоденного вивчення нових слів. Найкращий ефект буде досягатися, якщо ви будете поєднувати, комбінувати і поєднувати всі ці способи. Вони будуть доповнювати один одного і давати позитивні результати буквально відразу при їх застосуванні. Від вас буде потрібно тільки методичне та щоденне використання цих способів.


Головне — практика. Як можна більше читайте.

Корисно: про те, як працює пам’ять і як збільшити словниковий запас.

А як ви запам’ятовуєте нові слова, якими техніками користуєтеся, поділіться своїми методами?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн