TOEFL iBT Speaking Section: огляд.

toefl ibt speaking section: obzor 15 TOEFL iBT Speaking Section: огляд.

Продовжуємо знайомитися з форматом TOELF iBT. У кожній статті ми нагадуємо вам про те, як важливо досконально знати формат, і невтомно нагадувати вам про це.

Сьогодні ми розглянемо структуру Speaking Section. Багато вважають Speaking найскладнішою частиною тіста, бо коли приходить час відповідати — в голові цілковита плутанина і дуже мало часу, щоб зосередитися. Якщо ви будете знати, як будуються питання, то вам не доведеться витрачати час на розбір завдань, ви вже будете знати, що робити і як планувати свою роботу.

Speaking Section проводиться третім за рахунком, після невеликої перерви. Незважаючи на кількість питань, триває ця частина всього 20 хвилин, але вам може здатися, що вона набагато коротший, тому що за ці двадцять хвилин вам доведеться обробити багато інформації і видати гідні відповіді.

Отже, завдання Speaking Section діляться на дві частини: Independent Task та Integrated Task. Independent Task припускає, що ви будуєте відповідь самостійно, на основі власного досвіду, своїх ідей і думок. Integrated Task припускає, що ваша відповідь буде заснований на матеріалах, які вам нададуть (тексти для читання і запису для слухання).

Завдання Independent Task включають в себе два питання.

Перше питання називається Free Сһоісе або Personal Opinion. В якості відповіді на це питання вам доведеться розповісти про себе, свій досвід, свої звички, інтереси і так далі. У вас буде 15 секунд на підготовку відповіді і 45 секунд на відповідь.

Друге питання називається Paired Choice. Ви повинні висловити свою думку з приводу якоїсь знайомої ситуації. Питання називається Paired Choice, тому що вам даються дві протилежні точки зору, вам потрібно вибрати одну з них і дати свої коментарі, деталі, приклади, пояснення. У вас буде 15 секунд на підготовку відповіді і 45 секунд на відповідь.

Integrated Speaking включає чотири питання. Складність цих завдань порівняно з Independent Speaking, в тому, що вам належить “інтегрувати” інформацію, отриману з текстів і аудіо, аналізувати її, резюмувати, і на основі цього складати свій відповідь.

Третій і четвертий питання об’єднують в собі три навички: Reading, Listening і Speaking.

Третє питання ( Campus Situation ): на початку вам дається короткий текст для прочитання, пов’язаний з життям студентів в кампусі (часто це якесь оголошення), потім ви прослуховуєте частина бесіди студентів на ту ж саму тему. Після прослуховування вам належить відповісти на питання, використовуючи інформацію з обох джерел: з тексту та бесіди. Для прочитання тексту дається 45 секунд. Аудіо можна прослухати тільки один раз. Після прослуховування у вас буде 30 секунд, щоб підготувати відповідь, і 60 секунд, щоб відповісти на питання.

Четверте питання ( Academic Lecture ): вам дається короткий уривок на наукову тему, після чого ви прослуховуєте уривок лекції або бесіди на ту ж саму тему. Після прослуховування ви отримуєте питання, на яке ви повинні відповісти, використовуючи всю отриману інформацію (з тексту та аудіо). Для прочитання тексту дається 45 секунд. Аудіо можна прослухати тільки один раз. Після прослуховування у вас буде 30 секунд, щоб підготувати відповідь, і 60 секунд, щоб відповісти на питання.

П’ятий і шостий питання об’єднують два навички: Listening і Speaking.

П’ятий питання ( Problem Solving ): у цьому питанні вас просять прослухати розмову двох студентів, в якій вони обговорюють шляхи вирішення якої-небудь проблеми. Проблема зазвичай відноситься до життя в кампусі, але бувають і винятки. Ваше завдання — після прослуховування бесіди, описати проблему і рішення, яке вони вибирають. Після прослуховування, у вас буде 20 секунд, щоб підготувати відповідь і 60 секунд, щоб відповісти на питання.

Шостий питання ( Academic Summary ): вам пропонується прослухати частину лекції на наукову тему, після чого вам потрібно резюмувати основну інформацію, представлену в лекції. Після прослуховування, у вас буде 20 секунд, щоб підготувати відповідь і 60 секунд, щоб відповісти на питання.

Основні проблеми, з якими стикається кандидат на Speaking Section:

1. Незнання формату. (А що далі?)

Якщо на етапі підготовки не приділити достатньої уваги форматом завдань, то на самому тесті ви просто втратите орієнтацію і це обов’язково позначиться на вашій відповіді. Ви повинні чітко знати, що вас чекає на кожному етапі і бути підготовленим до цього.

2. Відсутність стратегії роботи. (А що треба робити?)

Якщо ви не знаєте, що треба робити, то ви просто можете втратити дорогоцінний час. Робота з текстами, помітки під час слухання, складання плану відповіді (в розумі і на папері) — це все має бути доведене до автоматизму.

3. Хаотичність відповіді. (Головне — говорити!)

Кожне завдання TOELF iBT припускає, що ваша відповідь буде побудований за певною схемою (не дарма ж створено стільки посібників, які цього вчать!). Якщо відповідати за принципом “головне — не мовчати”, але не факт, що ваша відповідь буде високо оцінений.

4. Неефективні запису. (Я і так все запам’ятаю!)

Всі завдання Integrated Speaking вимагають від вас навички складання записів. Не покладайтеся на свою пам’ять, робіть нотатки. Загубивши одну важливу деталь, ви можете втратити гарної оцінки за ваші відповіді.

5. Обмеженість загального запасу. (Я нічого не зрозумів!)

Наявність великої лексичної бази — ключ до успіху в TOEFL. Коли у вас недостатньо словникового запасу — ви просто не зможете зрозуміти, про що йде мова в Reading в Listening Materials, не кажучи вже про те, щоб це прорезюмировать і уявити.

Як оцінюється Speaking Section?

При оцінюванні використовується цілісний підхід, тобто оцінюється загальне враження від вашої відповіді, а не кожна частина окремо. Щоб отримати високий бал, необхідно дати якісні відповіді до всіх завдань.

Вашій відповіді дається оцінка, виходячи з наступних критеріїв:

  • Загальне враження (відповідність вашого відповіді вимогам завдання, розгорнутість, зв’язність і завершеність відповіді)
  • Манера подачі (темп мовлення, чіткість мовлення, інтонацій, вимова)
  • Використання мовних засобів(ефективність використання граматичних структур та лексики, володіння різними конструкціями, виразами і доречне їх вживання)
  • Розкриття теми зв’язність та змістовність відповіді, зв’язок між ідеями і розвиток ідеї ідеї)

Звичайно ж, ваш відповідь має у вищій мірі відповідати всім цим критеріям, щоб ви отримали високий бал.

Допускаються невеликі помилки (граматичні, лексичні та інші), якщо вони не впливають на смисл, не спотворюють його.

У наступних статтях ми навчимося планувати і складати відповіді на різні завдання Speaking Section. Успіхів вам у підготовці до TOEFL test!

Якщо вам сподобалася ця стаття, залишайте коментарі і приєднуйтесь до нас Вконтакте і Facebook!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: