TOEFL — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

Дізнайся свій рівень англійської мови!

Якщо ви вирішили вступити до ВНЗ США, Європи, Азії чи Канади те, як громадянину країни, де англійська мова не має офіційного статусу, вам знадобиться пройти тест на знання англійської мови. TOEFL (ТОЕФЛ) розшифровується як Test of English as a Foreign Language — тест на знання англійської мови як іноземної. Крім Вузів, сертифікат TOEFL приймають як доказ володіння англійською мовою багато компаній США і Канади, а також міграційні служби.

Зміст:

toefl  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sovety po podgotovke23 TOEFL — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

Раніше такий тест існував лише на папері і пройти його можна було тільки на території США, зараз же з’явилася і електронна версія, яка користується більшою популярністю.

TOEFL PBT (Paper-based Test)
TOEFL iBT (Internet-based Test)
паперова версія іспиту поступово витісняється інтернет-версією. Недоступна в Росії з 2012 року.інтернет-версія іспиту, такий тест включає чотири аспекти мови: читання, аудіювання, усне мовлення та письмо. TOEFL iBT проходять близько 50 разів протягом року.

Просуванням і підтримкою TOEFL займається College Board («Університетський рада») – приватна американська освітня організація, а також служба тестування у галузі освіти ETS.

Цей іспит орієнтований на американський варіант англійської мови, так як був розроблений для потреб освітній системи США.

Структура іспиту

Як і у будь-якого іспиту TOEFL у є певна структура з якої слід заздалегідь ознайомитися і використовувати її при підготовці до тесту. В рамках електронного тесту перевіряються п’ять розділів англійської мови: читання, аудіювання, говоріння та письмо.

Безкоштовний урок на тему:
Неправильні дієслова англійської мови: таблиця, правила і приклади

Обговоріть цю тему з особистим викладачем на безкоштовному онлайн уроці в школі Skyeng
Залиште контактні дані і ми зв’яжемося з вами для запису на урок

Розділ
Час
Кількість питань
Завдання
Читання60-80 хвилин36-56 питаньНа цьому етапі екзаменується пропонується 3-4 наукових тексту, які треба прочитати і проаналізувати, а потім відповісти на питання за них. На кожного тексту дається 20 хвилин.
Аудіювання60-90 хвилин34-51 питанняНеобхідно прослухати 2-4 запису для аудіювання. Як правило, це діалоги чи монологи на тему університетського життя. Після кожного запису потрібно відповісти на питання до неї. Кількість записів залежить від кількості текстів у попередньому завданні: чим більше текстів було у розділі «Читання», тим менше записів для аудіювання у цьому розділі.
Перерва10 хвилин
Розмовна мова20 хвилин6 завданьВід претендента вимагається висловити і обгрунтувати свою думку щодо тем з розділів «аудіювання» та «читання».
Лист50 хвилин2 завданняУ першому завданні потрібно прочитати короткий текст на задану тему, а потім прослухати аудіозапис на цю ж тему. Після цього написати есе на основі тексту і запису, в якому потрібно розглянути протиріччя або спільні риси в двох текстах. Друге завдання – також есе. Тут екзаменується надається більше свободи: потрібно викласти власну точку зору з приводу якого-небудь питання або проблеми.

Структура письмового тесту відрізняється від електронного. Тут перевіряються аудіювання, структура письмових висловлювань, читання і проводиться TWE Test.

Розділ
Час
Кількість питань
Опис
Аудіювання30-40 хвилин50Оцінюється розуміння усної англійської мови.
Структура письмових висловлювань25 хвилин40Оцінюється знання структури письмової англійської мови.
Читання55 хвилин50Оцінюється здатність розуміти не технічний текст на повсякденні теми.
TWE Test30 хвилин1 темаОцінюється вміння написати есе англійською мовою на задану тему.

toefl  mezhdunarodnyjj ehkzamen po anglijjskomu yazyku: sovety po podgotovke24 TOEFL — міжнародний екзамен з англійської мови: поради по підготовці

Оцінка результатів

Бали виставляються згідно з відповідями на питання в тесті. Потрібно відповісти як мінімум на одне питання в розділах «читання» і «аудіювання», написати хоча б одне есе і виконати, принаймні, одне завдання по «розмовної мови», щоб отримати офіційний результат. За TOEFL iBT, що проводиться через Інтернет, нараховуються бали за чотирма шкалами і загальний бал, що складається з них:

Читання: 0-30

Аудіювання: 0-30

Говоріння: 0-30

Лист: 0-30

Загальний бал: 0-120

На додаток до оцінки іспиту також додається аналіз рівня відповідей на іспиті і опис видів завдань, з якими справляються інші кандидати з результатом, подібним екзаменується.

Важливо відзначити, що на іспиті TOEFL немає прохідного бала. Окремі вищі навчальні заклади і установи встановлюють свої власні вимоги до результату. Результати TOEFL дійсні протягом двох років після дати тестування. Здати іспит можна нескінченну кількість разів, головне не частіше, ніж один раз на 12 днів.

Як підготуватися до тесту

Існує безліч способів підготовки до того, щоб успішно скласти тест і отримати сертифікат TOEFL. Можна піти на спеціальні курси або до репетитора, а можна зайнятися підготовкою самостійно за допомогою спеціальної літератури та інтернет-ресурсів.

Вам можуть пригодтиться:

 • Cambridge Preparation for the TOEFL Test — це комплект з двох книг і CD-дисків, містить різні міні-тести і корисні вправи вправи, виробляють необхідні навички. У книгах є приклади есе TOEFL IBT, а також ключі до завдань і розділ для поліпшення словникового запасу;
 • TOEFL iBT (Памела Шарп) — навчальний посібник у якому є огляд важливих академічних навичок, включає підведення підсумків і перефразування, огляд мовних навичок (аудіювання, мовлення, читання і письмо). До посібника додається компакт-диски з аудіо підказками для запитань тесту, а також комп’ютерна версія всіх моделей тіста і IBT тест;
 • Check Your Vocabulary for TOEFL — книга, спрямована на кількісні і якісні поліпшення словникового запасу, який необхідний для того, щоб здати тест.
 • Корисну літературу, тести, завдання, навчальні статті та секрети успішного проходження тесту можна знайти на спеціалізованих сайтах: toefl-test.ru і toefl.ru — два основних сайту, де надана інформація щодо проходження тесту. Крім безпосередньо навчальних матеріалів і пробних тестів, на сайті можна знайти і свіжі новини, що стосуються тесту TOEFL.

  Відео про TOEFL:

  А тепер перевір себе і пройди тест на визначення рівня англійської мови:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: