Топ 5 проблем при вивченні англійської мови. Як їх подолати?

top 5 problem pri izuchenii anglijjskogo yazyka  kak ikh preodolet  31 Топ 5 проблем при вивченні англійської мови. Як їх подолати?

Іноді здається, що вивчити англійську дуже складно. Адже на нашому шляху постійно виникають різні проблеми: нерозуміння англійських часів, нездатність розмовляти побіжно, нерозуміння мови, забування слів.

Як же впоратися з усіма цими труднощами й заговорити англійською мовою?

Сьогодні ми розглянемо 5 найчастіших проблем, з якими ви обов’язково зіткнетеся, вивчаючи англійську. І, звичайно, дамо поради, як подолати ці труднощі.

Проблема №1:
Нездатність розмовляти англійською мовою

top 5 problem pri izuchenii anglijjskogo yazyka  kak ikh preodolet  32 Топ 5 проблем при вивченні англійської мови. Як їх подолати?

Незважаючи на те, що багато людей роками вчать англійську, вони не можуть говорити на ньому. Це відбувається тому, що більшу частину часу навчання (80-90%) людина витрачає на вивчення теорії, а ось практику майже нічого не залишається (10-20%). Людина вчить правила, виконує вправи, читає книги і т. д. А до тренування навички розмовної справа не доходить.

У підсумку, зіштовхнувшись з іноземцем, людина не може висловити свої думки в мові, або робить це дуже погано. Але мова ми вчимо саме для того, щоб спілкуватися, а не переказувати правила граматики російською.

Рішення проблеми: Співвідношення теорії до практики має бути протилежним: 20% теорії до 80% практики. Тобто ви повинні відразу застосовувати правило, як тільки його вивчили. Так-так! Ви повинна відразу почати будувати речення усно. Тільки тоді ви зможете навчитися використовувати це правило у своїй промові.

Стаття в тему: Як навчитися говорити англійською мовою з нуля

Проблема №2:
Нерозуміння англійської мови на слух

Щоб спілкуватися англійською, потрібно не тільки вміти говорити, але і розуміти, що вам відповідають. Нерозуміння на слух – дуже поширена проблема. Навіть люди, які мають пристойний запас слів і знають граматику, стикаються з нею.

Читайте також:  Past Simple або Past Continuous?

Проблема полягає в тому, що у людини немає навички аудіювання (розпізнавання мови). Зіткнувшись з швидкого мовою, людина не розуміє сенсу сказаного, так як не може розпізнати окремі слова. Адже вони зливаються воєдино.

Рішення проблеми: Розпізнавання англійської мови на слух – це навичка, над якими необхідно працювати. Для того щоб розвинути його, вам потрібно слухати як можна більше англійської мови. Але робити це треба правильно. Як це робити, читайте тут. Причому мова, яку ви слухаєте повинна бути, як живий (носії, лекції), так і механічної (фільми, серіали, подкасти).

Стаття в тему: Яку англійську мову треба слухати?

Проблема №3:
Постійне забування англійських слів

top 5 problem pri izuchenii anglijjskogo yazyka  kak ikh preodolet  33 Топ 5 проблем при вивченні англійської мови. Як їх подолати?

Вам знайома ситуація, коли ви не можете згадати потрібне слово, хоча ви точно знаєте, що вчили його? Я впевнена, що ви стикалися з такою проблемою.

Відбувається це тому, що люди звикли зубрити слова. Якщо слова вчити таким способом, ви зможете запам’ятати лише деякі слова. Інші або підуть у пасивний запас, або забудуться. В результаті вам доведеться витратити багато часу на вивчення нових слів.

Рішення проблеми: Вчити слова потрібно правильно. Потрібно відразу ж використовувати їх у своїй промові. Для цього треба скласти речення зі словом, яке хочете запам’ятати. В залежності від складності запам’ятовування слова вам потрібно скласти від 3 до 10 пропозицій. Це швидко і легко, але дуже ефективно.

Проблема №4:
Каша в голові з англійських часів

Англійські часи завжди викликають труднощі, тому що вони відрізняються від часів у російській мові. Часто люди взагалі не розуміють, у чому відмінність кожної групи часів і коли який час. В результаті людина вчить напам’ять правила, а от як їх використовувати, він не розуміє. В голові у нього “утворюється” каша.

Читайте також:  Past Perfect Tense — минулий вчинене час: правила і приклади

Причина проблеми полягає в тому, що людина не правильно вчить англійські часи (та й граматику теж).

Рішення проблеми: Вчити англійські часи потрібно в 3 кроки.

Крок 1: Розуміємо, коли потрібно використовувати час.

Крок 2: Дивимося схему утворення пропозицій у цьому часу.

Крок 3: Складаємо власні пропозиції, використовуючи даний час.

Так ви будете не тільки розуміти і знати правила, але й вміти використовувати їх у життя.

Стаття в тему: Як правильно вчити граматику англійської мови?

Проблема №5:
Нездатність думати англійською мовою

Ще однією проблемою є постійний переклад того, що ви хочете сказати, з російської мови на англійську. З-за цього ви говоріть повільно і постійно замислюєтеся, як побудувати речення.

Адже вам спочатку потрібно придумати російською те, що ви хочете сказати, потім пригадати потрібні слова англійською і правильно побудувати речення. Досить довгий процес, чи не правда?

Рішення проблеми: Щоб навчитися думати мовою, потрібно кожен шматочок теорії, кожне слово відпрацьовувати до автоматизму. Тоді у вашій голові відразу будуть виникати англійські слова і складатися в правильні пропозиції.

Статті в тему: Як навчитися думати англійською мовою | Частина 1
Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

Отже, сьогодні ми розглянули основні проблеми, з якими стикаються люди, які вивчають англійську мову. Сподіваюся, що завдяки нашим порадам, ви подолаєте ці складності!

А з якими труднощами при вивченні англійської ви стикалися?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: