Топ 9 помилок при вивченні англійської мови

top 9 oshibok pri izuchenii anglijjskogo yazyka 48 Топ 9 помилок при вивченні англійської мови

Багато люди часто задають собі питання: «Чому я не можу вивчити англійську мову?». Начебто людина займається англійською вже не один рік, а результатів все не отримує. Що ж не так?

Сьогодні ми будемо вчитися на чужих помилках. У цій статті ви дізнаєтеся, які найпоширеніші помилки роблять люди в своєму навчанні, і як такі помилки можуть вплинути на досягнення успіхів. Також я напишу рекомендації, які допоможуть вам уникнути їх.

Помилка № 1: Велику перерву в навчанні

Це особливо критично для початківців вивчення англійської мови. Зробивши велику перерву, вам доведеться практично починати все з самого початку.

Наприклад: чоловік почав вивчення англійської мови і через деякий час вирішив зробити перерву на 2-3 місяці. Після такої перерви багато з пройденого матеріалу чоловік навіть і не згадає. Всі зусилля і працю будуть марними.

До того ж велика ймовірність, що людина взагалі не повернеться до вивчення мови. Адже якщо ми відкладаємо щось зараз, то в майбутньому, швидше за все, теж знайдеться багато необхідних справ і відмовок, а вивчення мови так і залишиться в списку планів.

Рекомендація: Новачкам краще взагалі не робити перерв у навчанні, так як після нього доведеться витрачати багато часу на повторення. Людям, які знають мову на хорошому рівні, перерви робити можна, але невеликі. Якщо ви розумієте, що активно вчитися ви не зможете тривалий час, то обов’язково повторюйте матеріал хоча б кілька разів на тиждень.

Помилка № 2: Неправильна оцінка своїх результатів навчання

Люди вчать мову для різних цілей: хтось збирається в подорож і хоче вільно спілкуватися, комусь потрібен мову, щоб брати участь у конференціях по роботі, хтось планує переїхати жити за кордон.

Треба розуміти, що ця мета глобальна. Якщо у людини нульовий рівень, то навчання починається з основ. Людина рухається маленькими кроками до глобальної мети.

Часто буває, що після 2 місяців навчання людина не помічає ті результати, які він досяг порівняно з тим, що було. Наприклад: чоловік розібрав артиклі, вживання прийменників, прості часів (present simple, past simple, future simple), і тепер він може будувати нескладні речення.

Читайте також:  Головна помилка у вивченні англійської мови

Хоча до цього він взагалі не знав, як скласти елементарне пропозицію. А тепер він може говорити. Простою мовою, але він може задавати питання і вести діалог.

Але людина порівнює свої досягнення з тієї глобальної метою і зазвичай думає так: “Я наполегливо займався 2 місяці, але так і не навчився вільно розмовляти англійською на будь-які теми, а значить все марно.” Він не розуміє, що це була лише одна сходинка до його великої мети, розчаровується і кидає навчання.

Не робіть цю помилку. Дивіться на досягнутий результат і порівнюйте з тим, що було, а не з глобальною метою.

Рекомендація: Треба розбити глобальну мету на більш маленькі цілі. А щоб розуміти, що ви їх досягли, обов’язково проходьте тест на засвоєний матеріал. Так ви будете розуміти, що рухаєтеся в потрібному напрямку.

Помилка № 3: Невиконання домашнього завдання

top 9 oshibok pri izuchenii anglijjskogo yazyka 49 Топ 9 помилок при вивченні англійської мови

Виконання домашньої роботи – це 50% успіху. Роблячи домашню роботу, ви краще запам’ятовуєте матеріал, так як ще раз повторюєте те, що пройшли в класі.

Але домашня робота потрібна не тільки нам, щоб повторити матеріал. Вона також дозволяє відразу виявити незрозумілий вами матеріал. Адже коли ви працюєте з викладачем, все здається легким і зрозумілим. Але як тільки ви залишаєтеся один на один з матеріалом, у вас відразу можуть виникнути незрозумілі моменти.

Якщо ви не виконуєте домашню роботу, ви ризикуєте дізнатися про своє нерозуміння тільки через якийсь час. І в цей момент, можливо, вже не буде поруч викладача, який зможе пояснити і розібрати матеріал з вами ще раз. А це важливо! Адже, наприклад, не знаючи, як будувати прості речення в теперішньому часі, ви не зможете побудувати більш складні.

Рекомендація: Обов’язково виконуйте домашнє завдання. Це допоможемо вам закріпити матеріал та виявити незрозумілі моменти.

Помилка № 4: Займатися нерегулярно і мало

При вивченні англійської не буває легких шляхів. Нерозумно вірити в чарівні способи та методики, які дозволять вам заговорити англійською, займаючись 1 раз в тиждень по 1 годині. Такого просто не буває. Скільки ж потрібно займатися?

Давайте розглянемо 2 приклад.

Людина займається англійською 1-3 години в тиждень. Відвідавши годинний урок понеділок, до наступного заняття (наприклад, в суботу) людина нічого не буде пам’ятати. В результаті він не зможе вивчити мову, так як, не запам’ятовуючи матеріал, він не зможе рухатися далі.

Читайте також:  Цитати англійською мовою про все на світі — ЧАСТИНА 1

Інший же вирішив гарненько взятися за вивчення і займатися кожен день по 2-3 години: заняття в класі + домашня робота. Він не встигає нічого забути, так як займається постійно.

Як ви думаєте, хто досягне своєї мети в англійській і почне говорити на ньому раніше?

Рекомендація: Пам’ятайте, що чим частіше ваші заняття, тим краще буде результат від них. Найкраще займатися кожен день по кілька годин, і тоді дуже скоро ви помітите свої успіхи.

Помилка № 5: Не повторювати пройдений матеріал

Без повторення далеко не підеш. Немає сенсу вчити все більше і більше матеріалу, і при цьому забувати те, що вже було пройдене.

Рухаючись вперед у своєму навчанні, потрібно час від часу повторювати матеріал, який ви проходили раніше, щоб він залишився у вашій голові.

Це дозволить вам не замислюватися про те, як побудувати речення, яке час використати і буде змінюватися дієслово. Ви зможете формулювати пропозицію миттєво.

Рекомендація: найкращий спосіб повторення – це використовувати теорію на практиці. Розмовляйте англійською і складайте пропозиції, використовуючи тільки що вивчене правило/список слів, пишіть невеликі розповіді (наприклад, напишіть, що ви робили сьогодні).

Помилка № 6: Не звертати уваги на помилки

top 9 oshibok pri izuchenii anglijjskogo yazyka 50 Топ 9 помилок при вивченні англійської мови

Дуже часто люди не звертають увагу на прогалини у своїх знаннях. Вони думають, що добре знають мову на певному рівні, але насправді це не так.

Іноді дуже ліниво повертатися до того, що проходив. Але саме з-за незрозумілих моментів подальше навчання неможливо. Адже залишаючи прогалини, вам буде все важче і важче розбирати новий матеріал. Ви просто заплутаєтеся.

Наприклад, людина знає теперішній простий час, але плутається з дієсловом to be. З-за цієї прогалини в знаннях він постійно робить помилки в самих простих реченнях. Немає нічого страшного, щоб повторити ще раз матеріал або попросити викладача пояснити вам якусь тему.

Рекомендація: Пройдіть тест, щоб виявити ваші прогалини. Скажу відразу, що не всі тести підходять. Який саме тест вам в цьому допоможе, читайте в статті:”Як визначити рівень володіння англійською мовою”. Далі усуньте свої прогалини, мова буде вчити набагато легше.

Помилка № 7: Порушення принципу поступовості

Деякі люди, починаючи вивчати англійську мову, не мають чіткої програми. Вони скачуть від однієї теми до іншої. У підсумку замість знань отримують кашу в голові.

Іноді люди відразу переходять до складного матеріалу, не вивчивши самі ази. Наприклад, ще не розібравши всі прості часи в англійській, вони починають розбирати їх узгодження. У такому випадку люди просто заплутаються у цьому матеріалі і перестануть його розуміти.

Читайте також:  Як обговорювати спорт на англійській мові?

Якщо ви підете займатися на курси або до викладача, там вже буде готова програма, за якою ви почнете займатися. Але навіть якщо ви хочете займатися самостійно, то дуже важливо мати чітку програму, за якою можна поступово рухатися, переходячи від легкого матеріалу до складнішого.

Рекомендація: У вас обов’язково повинна бути складена програма, яка допоможе вам досягти вашої мети в англійській. Якщо ви займаєтеся самостійно, то знайдіть викладача, який вам це складе програму.

Помилка № 8: Відсутність розмовної практики

Багато хто думає, що навчання англійської складається з вивчення слів і правил. Це далеко не так. Важливо пам’ятати, що ми вчимо мову передусім, щоб розмовляти на ньому.

Якщо ви будете бездоганно знати теорію і багато слів на різні теми, то це зовсім не означає, що ви зможете застосувати свої знання в житті при розмові.

Наприклад, коли ви вчіться водити машину, то ви можете нескінченно читати теорію і запам’ятовувати, на які педалі треба натискати. Але поки ви не сядете за кермо і не спробуєте рушити з місця, ви не навчитеся їздити.

Щоб говорити англійською, треба вчитися говорити! Саме тому всі заняття на наших курсах включають 80% розмовної практики.

Рекомендація: Вивчивши правило/нові слова/вирази, відразу використовувати їх у мовленні, тобто складайте усно (письмово) пропозиції.

Помилка № 9: Невикористання мови в житті

Якщо людина, досягнувши певного рівня, не буде використовувати свої знання, то скоро він просто все забуде. Адже англійська мова це не їзда на велосипеді, коли навчившись один раз, ви придбаєте навички на все життя. Мову треба постійно практикувати.

Звичайно, відновити свої знання набагато простіше, ніж починати навчання з нуля. Але хіба ви вчили його, щоб потім забути? Зараз існують багато способів, щоб підтримувати ваш рівень англійської.

Рекомендація: Ви можете дивитися фільми, слухати книжки, ходити в розмовний клуб або завести англомовного друга, з яким будете розмовляти по скайпу. Головне насолоджуйтесь і користуйтеся своїми знаннями, адже в сучасному житті завжди знайдеться, де застосувати свої знання англійської мови.

Отже, сподіваюся, що тепер ви не будете здійснювати таких помилок і дуже незабаром отримаєте той результат, про який мріяли – вільне володіння англійською мовою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: