В чому різниця? Отримання грошей: salary, wages, earnings, income, revenue та інші

v chem raznica   poluchenie deneg: salary,  wages, earnings, income, revenue i drugie4 В чому різниця? Отримання грошей: salary, wages, earnings, income, revenue та інші

У сфері бізнесу всі розмови ведуться про гроші, а точніше про їх отримання. Гроші можна отримувати різними способами. Сьогодні ми розглянемо слова, які відносяться до отримання грошей і які дуже легко сплутати: salary, wages, earnings, income, revenue та інші. Читайте і запам’ятовуйте, щоб не робити помилок.

Salary [‘sæl(ə)rɪ] – оклад, платня, заробітна плата, яка щомісяця переводиться на рахунок у банку згідно з контрактом. Цей тип заробітної плати характерний для офісних працівників. Salary не залежить від обсягу виконаної роботи і кількості відпрацьованих годин:

He receives a modest salary so he wants to ask his boss for raising his salary. – Він отримує скромну зарплату і хоче поговорити з начальником про підвищення платні.

You should negotiate your salary with the boss. – Тобі слід обговорити твій оклад з начальником.

Wages [ˈweɪ·dʒəz] – заробітна плата, що виплачується найманим працівникам готівкою щотижня або щодня. Такий тип зарплати отримують робітники, які займаються фізичною працею, будівельники. Wages залежить від обсягу виконаної роботи і кількість відпрацьованого часу:

My father is a builder. He is paid wages on Fridays. – Мій батько будівельник. Йому платять зарплату по п’ятницях.

The labourers demanded higher wages. – Різноробочі вимагали підвищення зарплати.

Earnings [‘ɜːnɪŋz] – заробіток, фактично зароблені гроші за певний період. Якщо ви працюєте на двох роботах, то сума ваших зарплат – це ваш заробіток. По відношенню до підприємства чи фірмі earnings – прибуток, чистий дохід від діяльності (виручка мінус витрати):

Every month she counts her earnings. – Щомісяця вона підраховує свій заробіток.

I found one more part-time job so my earnings will rise. – Я знайшла ще одну роботу на півставки, а тому мій заробіток зросте.

Income [‘ɪŋkʌm] – дохід, всі гроші, які ви отримуєте. Income буває двох видів: earned income і unearned income.

Earned income – зароблений або трудовий дохід, ваша заробітна плата, яку ви отримуєте за свою роботу (salary і wages). Unearned income (або passive income) – невиробничий дохід. Це доходи від дивідендів, вкладень, цінних паперів:

He doesn’t work but he’s wealthy. Where does his income come from? – Він не працює, але він багатий. Звідки у нього доходи?

His investments generate income for him. – Його інвестиції приносять йому дохід.

Revenue [‘rev(ə)njuː] – дохід , виручка компанії. По відношенню до окремих людей це слово не використовується і передбачає істотну суму. Крім того, revenue – це державний дохід, тобто податковий дохід, який держава отримує після збору податків:

The revenue of our company has increased by 10% this year. – Виручка нашої компанії збільшилася на 10 % в цьому році.

The government is planning to raise revenue by introducing new taxes. – Уряд планує збільшити доходи бюджету шляхом введення нових податків.

Profits [ˈprɒfɪts] – прибуток, дохід, нажива. Profit – різниця між грошима, витраченими на придбання або виробництво чого-небудь і виручкою після його продажу:

My business brings me some profit. – Мій бізнес приносить мені деякий дохід.

We sold our car at a profit. – Ми вигідно продали стару машину.

Fee [fiː] – винагорода, гонорар, плата за послуги юриста, лікаря, масажиста та інших фахівців:

This dentist charges a reasonable fee for his quality of work. – Цей стоматолог запитує помірну плату за свої якісні послуги.

She couldn’t pay the lawyer’s fee. – Вона не могла оплатити послуги адвоката.

Fringe benefits [frɪnʤ] – пільги, додаткові переваги, привілеї, такі як службовий автомобіль, харчування, медична страховка. У цьому значенні часто вживають слово perks [pɜːks] – скорочено від perquisites [ˈpɜːkwɪzɪts]:

The salary isn’t high but there are some fringe benefits as company car and free meals. – Оклад не дуже великий, але є деякі додаткові переваги, такі як службовий автомобіль і харчування.

Do the perks include private health insurance? – Пільги включають медичну страховку?

Remuneration [rɪˌmjuːn(ə)’reɪʃ(ə)n] – винагорода за виконану роботу, оплата, компенсація. Може виражатися не тільки у вигляді грошей, але й інших благ:

Don’t expect high remuneration for the work done anyhow. – Не чекайте високої винагороди, якщо робота виконана абияк.

I was pleased with the remuneration they paid for me my work. – Я був задоволений винагородою, яку вони мені виплатили за мою роботу.

Pay [peɪ] – оплата, виплата, плата, сплата, платня, заробітна плата:

When will you draw your pay? – Коли ти отримаєш свою оплату?

He worked late hours and got his overtime pay. – Він працював допізна і отримав плату за понаднормову роботу.

Emoluments [ɪˈmɒljʊmənts] – заробіток, винагорода, платня, заробітна плата. Формальний еквівалент salary, fee:

The managers in our company get adequate emoluments. – Менеджери нашої компанії отримують адекватну платню за свою роботу.

Your emoluments include your salary and certain benefits provided by the company. – Ваша винагорода включає вашу щомісячну зарплату і певні пільги, які забезпечує компанія.

Stipend [‘staɪpend] – платня, що виплачується церковнослужителям, вчителям, державним чиновникам:

School teachers live on a modest stipend. – Шкільні вчителі живуть на скромну платню.

Do the public official get their stipend on time? – Державні чиновники отримують свою платню вчасно?

Pension [‘pen(t)ʃ(ə)n] – пенсія, допомога:

After the accident, he receives a disability pension. – Після аварії він отримує пенсію по інвалідності.

When people retire, they are granted a pension. – Коли люди йдуть на пенсію, вони отримують пенсійне посібник.

Вам потрібна професійна допомога у вивченні бізнес-англійської? Записуйтеся на безкоштовне вступне заняття, стаєте студентом онлайн-школи Enginform і вивчайте англійська по Скайп, не виходячи з дому!

Підписуйтесь на нашу розсилку і слідкуйте за нашими новинами у спільнотах Facebook, Instagram і Вконтакте.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: