Вчимо типи питань в англійській мові

Native english розповість вам сьогодні які типи питань існують в англійській граматиці. Як їх розпізнавати і правильно використовувати.

5 типів питань в англйиском мовою

uchim tipy voprosov v anglijjskom yazyke12 Вчимо типи питань в англійській мові1. Загальні питання англйиском (General Questions).

Типи питань в англійській, при відповіді на які ми використовуємо короткі «Так» або «Ні», саме тому їх іноді називають Yes/No Questions. Ці питання мають найбільше поширення у використанні і якщо Ви маєте знання з формування загальних питань, то Ви вільно впораєтеся при компіляції інших типів питань. Головним є використання допоміжного дієслова перед підметом. У Present Simple це Do/does; Past Simple — Did; Present Continious — Am/Is/Are; Present Perfect — Have/Has. Після використовуємо підмет (той хто виконує дію) і далі дієслово, також в певній формі, в залежності від часу. У Present Simple і Past Simple — дієслово в инфинитиве, в часах Continious — дієслова з закінченням -ing, Perfect — дієслово з додаванням закінчення -ed, або якщо дієслово неправильний користуємося табличкою і вибираємо дієслово з третьої колоночки (participle).

Приклади:

Present Simple:

Do you go on holidays once every six months?

Does she do yoga twice a week?

Past Simple:

Did you spend your vacation in Greece?

Present Perfect:

Have they forgotten their password?

Has it fallen down?

uchim tipy voprosov v anglijjskom yazyke13 Вчимо типи питань в англійській мові2. Альтернативні питання. (Alternative Questions).

Виходячи з назви, яке представлене вище, ми вже розуміємо, що нам пропонують вибір однієї альтернативи з двох. У таких типах питань не забуваємо про союз “or” у якийсь із складових частин пропозиції. Шаблон такий же, як і в загальних питаннях, але не забудьте надати альтернативу. Відповісти коротко: «так»/«ні» вже буде недостатньо, від Вас будуть чекати розгорнутої відповіді, у якому буде присутня одна з альтернатив.

Читайте також:
Англійські та американські імена. Жіночі та чоловічі.

Приклади:

Present Simple:

Do you go on holiday by car or by bus?

Present continuous:

Is she going to buy or to sell a computer?

uchim tipy voprosov v anglijjskom yazyke14 Вчимо типи питань в англійській мові3. Спеціальні питання (Special Questions).

Також часто використовувані питання в англійській мові. Задаємо такі питання, коли хочемо отримати якусь додаткову інформацію. Починаємо такі питання, як Ви вже напевно здогадалися, зі спеціальних питальних слів: When? Коли? Where? Де?/Куди? Why? Чому? How often? Як часто? і т. д. Ми з Вами в курсі, як формуються загальні питання, тому траблов зі спеціальним питанням не виникне. Адже в основі його лежить правило, яким ми користувалися при загальних питаннях. «Wh… слово» перед допоміжними do/did/have/had, etc і готово!!

Приклади:

Present Simple:

Where do you meet with your friends?

Past Simple:

What did you do when you she told you her secret?

uchim tipy voprosov v anglijjskom yazyke15 Вчимо типи питань в англійській мові4. Розділові питання (Tag Questions).

В них ми вагаємося, підтверджуємо почуте/сказане чи висловлюємо наше замішання. Якщо провести паралель з російським, то аналогічним обігом буде фраза «не так?», «чи не правда?». Якщо розібратися, то в першій частині таких питань – стверджувальне або негативне пропозицію, а в наступній частині – короткий ствердну або заперечну загальний питання, або «tag»/«хвіст», який формується за допомогою допоміжного дієслова. Тобто «+», змінюється на «-«, а « – « змінюється на «+». У хвості той же допоміжний дієслово, який був у першій частині.

Приклади:

Present Simple:

You play the drums, don’t you?

You don’t talk to him, do you?

Present Perfect:

We have seen this film before, haven’t we?

You haven’t spoken to them yet, have you?

Читайте також:
Як легко і швидко вивчити англійські часи?

uchim tipy voprosov v anglijjskom yazyke16 Вчимо типи питань в англійській мові5. Питання до підлягає (Subject Questions).

Будьте на чеку, коли формуєте питання до підлягає, тому що вони не схожі на інших, оскільки не потребують того, щоб ми використовували допоміжні дієслова. Порядок слів у даних питаннях не піддається конверсії, все залишаємо на своїх місцях, головним правилом є використання Who? Хто? чи What? Що? на місці підлягає. Запам’ятайте, що в часах Present дієслово завжди буде в третій особі, тобто єдиному.

І приклади:

Who lives in that old big house?

What has woken so you up early?

Сподіваємося, ми допомогли вам разбраться з цією темою! Якщо у вас залишилися питання,ласкаво просимо до нас у школу на заняття! NES loves you!

 

ДІЗНАЙСЯ ЯК ЛЕГКО
ВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ!

Запишись на пробне
заняття в Native English абсолютно БЕЗКОШТОВНО!

Перевірте це на практиці

Хочу пробне заняття

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн