Відеокурс “Англійська Драгункину”: огляд.

 Відеокурс Англійська Драгункину: огляд.

В сучасному інтернет-просторі нам пропонують безліч різних методик. У поштовій скриньці кожного з нас щодня накопичується до десятка листів, що пропонують “вивчити англійську за місяць”, “оволодіти англійськими часом за три години” і “говорити як носій без зусиль”. Багато викладачі розробили власні курси, і прагнуть заробити на “особливих та унікальних” методики, за якими навчаються “зірки і керівництво країни”. В більшості своїй ці диво курси і семінари – просто викачування грошей з людей. А може бути, серед цього достатку пропозицій є варті, які дійсно працюють, які слід рекомендувати друзям і знайомим? Не дізнаєшся, поки сам не перевіриш.

Методика Драгункина часто на слуху. Учні і передплатники нашої школи не раз запитували, чи варто займатися самостійно або додатково за програмою Драгункина, чи вона працює. Олександр Драгункин є автором відео курсів, аудіокурсів і безлічі книг з вивчення англійської мови. Але не поспішайте, будь ласка, про їх купувати.

Якщо ви захочете почитати відгуки про цього автора, ви отримаєте величезну кількість різних точок зору щодо його діяльності та підходу. Сьогодні ми поговоримо про відеокурсу лекцій “Англійська Драгункину”. Курс містить три частини, в яких автор розповідає про те, до

Лейтмотив лекцій Драгункина: простота вивчення англійської мови. Драгункин будує свою систему за принципом конструктора “Lego”, про що багаторазово повторює. Автор виходить з того, що багато слів в англійській мові не змінюються, відповідно, різні частини мови можна комбінувати і складати фрази. Акцент робиться на тому, що в англійській мові немає відмінків і пологів. Даються мовні зразки, які можна змінювати і додавати інші компоненти. Підхід автора дійсно своєрідний. І це може бути як плюсом, так і мінусом. Скажемо відразу, така методика підійде не всім.

Викладачів дана методика не влаштовує. Чому? Тому що граматичні явища і конструкції, які ми звикли презентувати в певному порядку, поступово, від простого до складного, Драгункин узагальнює, класифікує, пояснює своїм власним шляхом, який суперечить методиці, за якою працюють більшість викладачів. У своїй методиці Драгункин намагається всіляко спростити процес вивчення англійської. Тому він представляє власну термінологію, власну обробку, власні правила, власну класифікацію, власний словник.

Допоміжні дієслова, наприклад, він називає “частинками”.

Лекції представлені російською мовою, до того ж транскрипція представлена російською мовою, російськими літерами, що не вітається серед викладачів та багатьох учнів. До того ж автор не сильно переймається над вимовою, щоб показати, наскільки це просто – говорити англійською мовою.

Драгункин позиціонується, як харизматичний викладач. Дійсно, деякі його формулювання досить-таки різкі, приклади він намагається взяти з повсякденного життя, тому в прикладах Драгункина можна почути про горілку, коханців і тому подібні речі. Драгункина критикують за неточності та помилки, які з’являються в його роботах.

Деякі вважають його нудним або різким, інші хвалять і дякують за допомогу. Драгункина критикують за наявність “води” в його поясненнях багаторазове повторення одного і того ж. Тим не менш, багато людей дійсно користуються його посібниками і бачать результати.

Справа в тому, що лекції Драгункина розраховані на нульовий початковий рівень. Вони покликані навчити вас говорити “з нуля” або, як стверджує офіційний сайт автора, “взяти вас за руку і провести через весь англійський”. Якщо ви вивчали англійську до цього, ви будете здивовані тим, наскільки перемішані теми, і те, що зазвичай вивчають на рівні Intermediate, подається в самому початку. На що вивчає обрушується дуже велика кількість інформації, і цей інформаційний потік дуже складно розмежувати, відокремити одну тему від іншої.

Тим не менш, новачкові, який до цього не вивчав англійський, методика може здатися дієвою та результативною. Чому? Тому що з перших хвилин лекції Драгункина початківець вже зможе будувати прості речення (за допомогою спеціального словника автора). Це, звичайно, плюс: людина відчуває, що він може говорити на мові, який півгодини тому здавався недосяжним.

Лекції Драгункина відмінний мотиватор для тих, хто боїться вивчати англійську і говорити на ньому. Драгункин намагається показати, що англійська – це не страшно і дуже просто.

Проте в цьому криється велика проблема. Якщо вивчає почав працювати Драгункину, то він засвоює цю своєрідну систему термінів, нетрадиційні класифікації і тому подібні “мовні інновації” винайдені Драгункиным. Якщо цей вивчає вирішить продовжити вивчення у групі, робота з автентичними навчальними посібниками буде одкровенням для нього. Робота з традиційними посібниками буде утруднена.

Серед плюсів можна відзначити, що деякі пояснення дуже оригінальні, і на початковому рівні сприяють кращому розумінню. Іноді один вдалий приклад замінює кілька годин пояснень. І ще, Драгункин постійно порівнює російську і англійську мову, проводить паралелі між двома мовами.

Якщо у вас технічний склад розуму, то, можливо, вам сподобається працювати зі схемами і шаблонами, і буде простіше на початковому етапі будувати англійське пропозицію.

Безсумнівно, є чимало вивчають, на яких “не працює” традиційний підхід (хоча, як правило, в цьому вина викладача). Ці учні, розчарувавшись у репетиторів і курсах, шукають альтернативні способи вивчення англійської мови, так і не рушивши з мертвої точки. І лекції Драгункина – один з таких нетрадиційних засобів вивчення. Не дарма ж автор все три години невпинно мотивує учня, постійно загострюючи увагу на те, що вивчає вже багато вміє, багато чому навчився за такий короткий час. Тільки чомусь відео лекціях автор дає лише базові знання, а тим, що хоче дізнатися більше, пропонується придбати додаткові посібники. Ось так.

Не потрібно бути викладачем чи філологом, щоб зрозуміти, що неможливо за кілька годин “провести через весь англійський”. Можна дати огляд, лише деякі ази, частково зняти так званий “мовний бар’єр” і закомплексованість, притаманну кожному, хто починає вивчати новий для себе мову. Рекомендуємо вам не спокушатися, тому що цей курс навчить вас говорити і вільно спілкуватися англійською (навіть якщо ви придбаєте повне зібрання творів автора). Для повного освоєння мови потрібен комплексний підхід і спілкування, це тривалий процес, в основі якого має лежати комунікативна методика. Ми вивчаємо англійську не для того, щоб будувати речення за принципом конструктора “Lego”, а для вільного висловлення своїх думок.

На нашому сайті у розділі “Відео” ви можете ознайомитися з лекціями Олександра Драгункина і вирішити, чи підходить для вас метод і що ви можете взяти собі на замітку. Успіхів вам!

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн