Викладач: хороший чи поганий?

prepodavatel: khoroshijj ili plokhojj 8 Викладач: хороший чи поганий?

На нашому сайті вже обговорювалася тема викладачів. Якщо ви тільки вибираєте з ким займатися, можливо ви знайдете щось корисне для себе тут. Якщо ж ви вже ходите на курси, і не можете зрозуміти чи підходить вам викладач, то цей матеріал для вас.

Наші читачі неодноразово ставили таке запитання: «Як відрізнити хорошого викладача від поганого?» Класифікація хороший/ поганий не дуже доречна тут, тому я буду вживати слово «компетентний».

Якщо чесно, я не знаю, як однозначно відповісти, тому я розпитала своїх студентів і колег, як би вони відповіли на це питання. Ось ті характеристики, які характеризують компетентного (зауважте, що компетентний і досвідчений – різні речі) викладача англійської мови.

Компетентний викладач розуміє, навіщо ви прийшли.

Ваше завдання – правильно сформувати свою мету вивчення мови, завдання викладача – розробити і застосувати програму досягнення цієї мети. Наприклад, якщо ви прийшли вивчати бізнес-англійська для переговорів, а на занятті займаєтеся читанням і перекладом художніх текстів, то викладач не зовсім зрозумів вашу мету.

Компетентний викладач не буде топтатися на одному місці.

Якщо після пройдения нової теми, яку ви прекрасно зрозуміли, вам продовжують видавати роздруківки з незліченними вправами «для відпрацювання», то ваш викладач тягне час. Ніхто не хоче, щоб учень дуже швидко порозумнішав і пішов. Вам можуть давати роздруківки більш високого рівня, щоб вам здавалося,що немає межі досконалості. Якщо ваша ситуація схожа на описану, йдіть від цього викладача. Він зацікавлений в тому, щоб довше вас утримати, а не навчити.

Компетентний викладач працює за різними підручниками та використовує різні засоби.

Для ефективного засвоєння матеріалу не завжди достатньо однієї книжки. Граматичні правила можуть бути витлумачені по-різному в різних джерелах, тому найбільш ефективно використовувати різні посібники.

Крім того, аудіо, відео, інтернет-матеріали – просто невід’ємна частина процесу. І якщо ваш викладач не дає вам нічого слухати на занятті або не задає слухання додому – варто підшукувати іншого.

Компетентний викладач на занятті розмовляє англійською мовою і стимулює вас висловлюватися англійською мовою.

Поясню, що мається на увазі. Часто недосвідчені проподавателі, які самі не розмовляють мовою вільно, намагаються звести заняття до читання, можливо переказу, виконання граматичних вправ і перевірки їх по ключам в кінці книжки. Такі викладачі без кінця заглядають у свої конспекти, граматичне пояснення читають з листа і часто російською мовою. Ви нічого не обговорюєте на занятті, якщо щось говорите англійською, то або переказуєте, або відповідаєте на питання після тексту. Такий підхід не досягає мети вивчення мови. Тому навіть після курсів люди не вміють говорити. Вони розуміють прочитане, почуте, але від себе нічого сказати не можуть.

Викладач повинен постійно залучати вас до обговорення, задавати навідні запитання, цікавитися вашою точкою зору. В реальному житті ніхто не буде просити вас переказувати текст. А звірити відповіді з ключами ви можете безкоштовно без допомоги викладача.

Компетентний викладач вказує вам на помилки і працює над їх викоріненням.

Ви вчитеся, і без помилок тут ніяк. Необхідно, щоб ваш викладач помічав і вказував вам на ваші помилки. Він не повинен перебивати часто в процесі вашої розповіді. Тільки вислухавши вас він може дати свій коментар. Якщо ви стабільно допускаєте одні і ті ж помилки (наприклад з артиклями або приводами), то викладач повинен не просто вказувати вам на це, а запропонувати попрацювати з вправами, пояснити ще раз.

На закінчення хочу сказати, що ідеальних викладачів, звичайно, не буває. Якщо ви відчуваєте, що працюючи з викладачем, ви наближаєтеся до своєї мети, отримуєте навички розмовної та письмової мови, нові знання, підвищуєте свій рівень, то значить його методика вам підходить.

Якщо у вас є власні міркування з даного питання, чекаю ваших відгуків.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: