Вся правда: чи можна вивчити англійську мову самостійно?

vsya pravda: mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno   Вся правда: чи можна вивчити англійську мову самостійно?

Дуже багато людей починають вивчати мову самостійно. Але тільки одиниці дійсно опановують англійську мову і можуть говорити на ньому. Інші кидають вивчення або так і не досягають результатів.

У статті я розповім всю правду про самостійному вивченні англійської мови.

Із статті ви дізнаєтесь:

  • У яких випадках краще вчити англійську самостійно;
  • Труднощі, з якими вам доведеться зіткнутися;
  • 5 порад, як зробити самостійне навчання більш ефективним;
  • 3 кроку для самостійного вивчення граматики.

Для початку давайте подивимося, коли краще вчити англійську самостійно, а коли не варто.

У яких випадках краще вчити англійську самостійно?

vsya pravda: mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno  1 Вся правда: чи можна вивчити англійську мову самостійно?

Всіх людей, що вивчають англійську мову можна розділити на 2 категорії:

1. Люди, у яких немає чіткої мети

До цієї категорії відносяться люди, які вивчають англійську мову для себе. У них немає конкретних цілей і термінів, які їм потрібно вкластися.

Наприклад, людина думає «англійська потрібна всім». Тому він починає вчити мову. Однак він не бачить, як саме він може поліпшити своє життя з допомогою англійської мови.

Або людині подобається Англія, йому подобається англійська мова, він хоче дивитися серіали англійською мовою, виїжджає за кордон відпочивати. Він вчить мову для власного задоволення як хобі. Але англійська не є життєво необхідним для нього.

2. Люди, які мають чітку ціль

Інші починають вивчати англійську мову, так як він потрібен їм для конкретної мети. Давайте розглянемо кілька прикладів.

Програміст хоче знайти нову роботу з більш високою зарплатою. Він знає, що йому потрібно знати англійську мову на певному рівні, щоб через півроку пройти співбесіду на хорошу посаду в міжнародній компанії.

Студент збирається навчатися в закордонний університет. До кінця року йому потрібно знати англійську мову, щоб пройти вступні іспити.

Блогер-мандрівник, який подорожує за кордоном і описує красиві та цікаві місця в своєму блозі. Йому потрібен англійську мову, щоб спілкуватися з місцевими жителями, знаходити нові місця, комфортно почувати себе за кордоном. Він стикається з англійською мовою постійно. Йому життєво необхідно знати його.

Коли підійде самостійне вивчення?

Я думаю, ви вже помітили різницю між цими двома категоріями.

У 2-ій категорії люди знають, як англійська мова змінить їх життя. Ці люди зазвичай вчать англійську швидше, так як їм потрібно досягти результату, щоб досягти мети. Іншого виходу у них немає.

Тому вони готові вкладати в англійську мову час і гроші. Якщо вони хочуть швидкий результат, то вони йдуть на курси.

1-ша категорія людей вивчає англійську мову як хобі чи “про запас”. Люди думають, що в майбутньому їм можливо знадобиться мову, але вони не бачать, як би вони могли змінити своє життя за допомогою англійської прямо зараз.

Тому вони не готові витрачати час і гроші на його вивчення. Найчастіше вони вчать мову самостійно.

Як би ви не вчили англійську (самостійно, на курсах, з викладачем) вам потрібно поставити чітку мету, для якої вам потрібен мову, і рухатися до неї.

Читайте також:  Годинник по англійськи. Як правильно називати час на англійській мові з числовими прикладами

Самостійне вивчення мови набагато повільніше, ніж навчання на курсах або з викладачем. Тут дуже важливу роль відіграє ваше бажання вивчити мову і прагнення до своєї мети.

Якщо ви вирішили вчити англійську самі, вам потрібно знати проблеми, з якими ви зіштовхнетеся. Це допоможе вам відразу продумати шляхи їх вирішення.

Давайте розглянемо основні з них.

З чим вам доведеться зіткнутися при самостійному навчанні?

Я обіцяла написати вам всю правду.

Тому чесно відповім на найпопулярніше запитання: «чи Можна вивчити англійську мову самостійно?». Можна!

Однак щодня десятки тисяч людей починають вивчати англійську мову самостійно, але лише одиниці отримують результати. Чому?

Вчити мову самостійно – це дуже важка робота.

Якщо ви хочете отримати результат і навчитися говорити мовою, не можна ставитися до вивчення англійської мови, як до хобі. Це праця, яка вимагає від вас самодисципліни, вкладення сил і витрати часу.

Давайте подивимося, з якими труднощами зазвичай стикаються люди при самостійному навчанні:

1. Вам доведеться поміняти своє життя

Це не просто слова. Коли ви починаєте вивчати англійську мову, ви повинні бути готові приділяти цьому багато часу. Самостійне навчання, також як і заняття з викладачем на курсах, вимагає вкладення часу.

Щоб отримати результат, вам доведеться займатися мовою кожен день, мінімум по 1-2 годині (якщо, звичайно, ви хочете вивчити англійську).

Тому вам доведеться переглянути свої звички і звичайний ритм життя, щоб знайти час на заняття англійською.

2. Підтримувати дисципліну і мотивацію

Вставити в свій розклад 1-2 години на вивчення мови це одне, а ось дотримуватися цього графіка – інше. Коли ви займаєтеся самостійно, ви легко відкладаєте заняття.

Наприклад, до вас прийшли гості і ви вирішили, що нічого страшного не буде, якщо один день ви не позанимаетесь.

Так поступово це входить у звичку, і ви починаєте займатися, тільки коли вам зручно. Раз за разом час на заняття все зменшується і зменшується. А чим довше розтягується ваше навчання, тим слабкіше стає мотивація до вивчення мови.

3. Доведеться самому розбиратися в матеріалі

Вам доведеться витратити дуже багато часу, щоб самому розбиратися у всіх правилах англійської мови. А також, щоб знайти потрібний матеріал.

Поруч не буде викладача, який відповість на ваше питання і пояснить недопонятый матюкав. Ви самі будете шукати відповіді на всі виникаючі питання.

4. Ніхто не буде виправляти ваші помилки

Звичайно, при вивченні англійської мови допускають помилки: хтось не правильно вимовляє звук, хтось забуває додавати закінчення, хтось неправильно використовує слово і т. д. Помилки – це нормально.

Однак дуже важливо вчасно виправити ці помилки та позбавитися від них. Інакше ви ризикуєте звикнути і постійно здійснювати одну і ту ж помилку.

При самостійному навчанні виправити помилки непросто. Так як поруч немає того, хто вкаже вам на них і скаже, як робити правильно.

5. Не з ким практикувати розмовну навик

Найбільш поширена проблема при самостійному навчанні – відсутність розмовної практики. У більшості випадків, це пов’язано з тим, що людям просто не з ким тренувати свою промову.

Читайте також:  Мій ланч

Тому зазвичай при самостійному вивченні люди читають, дивляться фільми, слухають аудіо, розбирають правила, але не говорять на заняттях. Але без розмовної практики ви не зможете заговорити мовою.

Як бути?

Як ви бачите, вчити самостійно англійську мову непросто. Тому так багато людей починаючи вивчення, дуже швидко кидають його, не доходячи до фінішу. Якщо ви твердо вирішили вивчати англійську мову самостійно, я хочу дати кілька порад, як зробити самостійне вивчення мови більш ефективним.

5 порад для самостійного вивчення англійської мови

vsya pravda: mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno  2 Вся правда: чи можна вивчити англійську мову самостійно?

Ці поради допоможуть вам займатися набагато ефективніше і легше, ніж тим людям, які не знають їх.

Щоб зробити навчання ефективним потрібно:

1. Складіть програму навчання

Це один з найважливіших кроків, з якими вам доведеться зіткнутися в самому початку вивчення мови. Тому що ви будете рухатися по цій програмі протягом свого навчання.

Не можна вчити теми так, як вам заманеться: сьогодні past simple, завтра present perfect, а післязавтра future continuous. Якщо ви будете так робити, то дуже швидко заплутаєтеся і перестанете що-небудь розуміти.

Особливо важливо мати правильну програму навчання, якщо ви починаєте вивчати мову з нуля.

Як скласти програму?

В правильній програмі навчання матеріал повинен даватися поступово: від простого до складного. У цій статті ми давали вам правильну структуру вивчення часів. Вона повинна бути в основі вашої програми.

2. Складіть розклад

Після того, як ви склали або взяли готову програму, вам потрібно розподілити її у вашому розкладі. Найкраще розбити всі теми з уроків на кожен день.

Не перевантажуйте урок граматикою. Набагато корисніше розібрати 2 правила за урок і навчитися використовувати їх в своїй промові (складати речення), ніж вивчити 10 правил і не вміти їх застосовувати.

Не забувайте, що заняття має включати не тільки правила граматики, але і списки нових слів.

Обов’язково дотримуйтеся розкладом і не пропускайте/не відкладайте заняття. Інакше це увійде у вас в звичку.

3. Включіть в свій розклад дні для повторення матеріалу

Дуже багато людей не роблять цього, тому дуже швидко забувають матеріал.

Новий матеріал буде поступово забуватися. Тому дуже важливо повторювати його. Виділіть окремі дні на повторення матеріалу. Повторюйте пройдений матеріал через кожні 4-6 занять.

4. Оцінюйте свій результат навчання

Запам’ятайте: результат кожного уроку має бути видно відразу. Не потрібно чекати півроку, рік, щоб отримати його.

Проходження тестів не тільки покаже ваш прогрес, але допоможе зрозуміти, в якій темі у вас прогалини. Це допоможе вам відразу коригувати ваші помилки і позбуватися від них.

Відразу скажу, що я не маю на увазі тести на вибір правильного варіанту відповіді, вони марні. Так як не показують реальне знання людини будь-якої теми.

В правильних тестах вам потрібно буде самим написати, самим перевести і т. д. Докладно про правильних тестах ми розповідали тут.

5. Тренуйте всі 4 навички

Зазвичай при самостійному вивченні англійської люди багато читають, пишуть, дивляться, слухають і т. д., але не кажуть.

Читайте також:  Моя майбутня професія англійською мовою: розповідь про професії з прикладом

Розмовна практика відсутня. Це головна помилка при вивченні мови. Адже при такому навчанні людина не зможе заговорити. Ми докладно розповідали про цю помилку тут.

Обов’язково включайте в свої заняття тренування навички розмовної. Навіть якщо вам не з ким говорити, то говоріть вголос самому собі.

Нижче я дам вам 3 кроки, які дозволять вам відразу тренувати розмовний навик при вивченні правил.

3 кроки у вивченні англійської граматики

Більшість людей неправильно вчать правила, тому швидко їх забувають. В результаті вони кидають навчання.

Нижче я дам вам покрокову інструкцію, яка дозволить вам навчитися використовувати правило, яке ви вивчаєте. Давайте подивимося на схему:

 vsya pravda: mozhno li vyuchit anglijjskijj yazyk samostoyatelno  3 Вся правда: чи можна вивчити англійську мову самостійно?

Зверніть увагу: ця схема використовується кожен урок. При вивченні правила кроки повинні слідувати один за одним.

Отже, давайте розберемо кожний з етапів на прикладі вивчення дієслова to be.

1 крок: Зрозуміти, коли застосовувати і як будувати пропозицію

Наприклад, ви вчите дієслово to be в теперішньому часі. На цьому етапі ви розбираєте саме правило.

Знайдіть в інтернеті статтю на цю тему або відеоурок з поясненням. Головне, щоб вони були дуже зрозумілими. Вам не потрібно заучувати напам’ять самі правила. Головне зрозуміти, коли використовувати і як будувати пропозиції.

Результат кроку: Ви повинні зрозуміти, коли потрібно ставити дієслово to be у реченні, знати, коли яку форму використовувати (are, am, is) і як правильно побудувати речення.

2 крок: Усна відпрацювання

Вам треба самому навчитися усно складати речення, використовуючи правило.

Складіть власні пропозиції з дієсловом to be, промовляючи їх у слух. Робіть це поки не зможете легко говорити пропозиції, використовуючи це правило. У цій статті ви можете детальніше прочитати, як тренувати англійську мову.

Результат кроку: Ви повинні без праці усно складати речення з дієсловом to be

3 крок: Письмова відпрацювання

Тепер складіть пропозиції письмово, щоб навчитися не тільки говорити, а й писати речення з дієсловом to be. Тобто ви робите те ж саме, що і на 2-му етапі, тільки письмово.

Результат кроку: Ви повинні вміти писати пропозиції, використовуючи правило.

Додатковий крок: Послухати подкаст в тему

Ви повинні не тільки самі використовувати це правило, але і вміти розпізнавати такі пропозиції на слух. Звичайно, знайти подкаст з певної теми складно (наприклад, дієслово to be).

Але ви можете знайти подкаст під свій рівень. Зазвичай там використовується вся граматика (можете зробити це тут).

Результат кроку: Ви повинні розуміти на слух пропозиції з вивченої граматикою.

Важливо: кожен урок у вас повинен бути побудований за цим принципом. Вивчайте правило слідуючи цим крокам і ваше навчання буде набагато ефективніше.

Висновок

Англійську мову можна вивчити самостійно. Головне – щоб у вас була чітка мета. У будь-якому випадку, це буде вимагати від вас наполегливості, дисципліни, мотивації, сил, енергії і часу. Проте якщо у вас є час і бажання, ви зможете зробити це.

Якщо ж ви хочете вивчити англійську мову англійську швидше і з меншою затратою сил, то раджу вам піти на курси англійської.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: