Як активізувати словниковий запас в англійському?

kak aktivizirovat slovarnyjj zapas v anglijjskom  33 Як активізувати словниковий запас в англійському?

Уявіть ситуацію. Ви читаєте книгу, слухаєте пісню або викладач пояснять вам список слів. Раптом ви розумієте, що знаєте переклад слів, які тільки що прочитали або почули. Вам знайомі ці слова, але п’ять хвилин тому ви і не згадали їх, якщо не зіткнулися б з ними зараз. Знайоме вам таке?

Як же так виходить, що ми знаємо слова, але при цьому не пам’ятаємо їх? Просто ці слова знаходяться у вас в пасивному запасі, і їх треба активізувати. Давайте розберемося, що це означає і як це зробити.

Що таке пасивний і активний запас слів?

kak aktivizirovat slovarnyjj zapas v anglijjskom  34 Як активізувати словниковий запас в англійському?

Пасивний запас слів – це ті слова, які:

  • ви можете прочитати і перекласти, коли зустрічаєте їх у тексті
  • ви розумієте, коли їх чуєте

АЛЕ: Ви не використовуєте ці слова самі в своїй промові, так як ви не можете згадати їх, коли вам це необхідно.

Активний запас слів – це ті слова, які ви часто використовуєте в розмовній мові або листі.

Чому слова виходять з активного запасу в пасивний?

Причина проста. Тому що ви цими словами не користуєтеся. У всіх людей пасивний запас слів набагато більше активної. Наприклад, в російській мові всі ми знаємо величезну кількість слів, але далеко не всі з них ми використовуємо. Точно така ж ситуація і в англійській (і в інших мовах). Але в цьому немає нічого страшного.

Мати великий пасивний запас слів дуже важливо. Саме від нього залежить ваша здатність розуміти сенс англійської мови або тексту. Завдяки цьому ви можете слухати музику, читати книги і дивитися фільми, розуміючи, про що вони. Чим більше слів ви маєте в своєму «пасивному багажі», тим легше вам буде робити все це.

Читайте також:  ТОП-10 аудіокниг з англійської мови

Інша справа, що в розмовній мові всі ці слова ви не можете використовувати. Як же зробити так, щоб слова з пасивного запасу перейшли в активний? Давайте розглянемо, що для цього потрібно.

Як зробити пасивний запас слів активним в англійській мові?

kak aktivizirovat slovarnyjj zapas v anglijjskom  35 Як активізувати словниковий запас в англійському?

Тільки почавши використовувати слова в житті, ви можете перенести їх з пасивного запасу в активний. У цьому вам допоможе тільки практика. Існує 2 основних способи:

1. Використовувати слова в розмові.

Ви повинні використовувати ці слова у мовленні. Намагайтеся якомога частіше вживати їх у діалогах/монологах. Головне, щоб саме ви говорили.

2. Використовувати слова в листі.

Вам треба писати листи, складати невеликі розповіді або просто записувати свої думки в блокнот, використовуючи ці слова.

Чим частіше ви будете використовувати слова, тим швидше вони перейдуть на вашу мову. Повторення дуже важливо. Без нього далеко не втечеш: якщо ви не будете повторювати слова, то вони повільно почнуть іти у пасивний запас.

Погодьтеся, і в російській мові ми забуваємо те, що не повторюємо. А іноді слова не активізуються тільки тому, що вони не залишилися в нашій пам’яті досить добре.

Як зробити так, щоб слова відразу потрапляли в активний запас?

Для цього треба вчити слова правильно. Потрібно не просто зазубрювати їх або, навпаки, кілька разів прочитати, а треба відразу ж почати використовувати, складаючи пропозиції з ними (чим більше пропозицій ви складете, тим краще ви запам’ятаєте це слово).

Найбільш ефективно складати речення і в письмовій, і в усній формі. Докладніше про те, як правильно вчити слова читайте в цій статті. Обов’язково подивіться, якщо не знаєте цього!

Отже, при вивченні англійської нам однаково важливі як активний, так і пасивний запас слів. Так як перший потрібен нам, щоб розуміти сенс текстів/пісень/фільмів/промови. А другий, щоб говорити і писати самим. Якщо активний запас малий, його необхідно розширити за рахунок активізації пасивного запасу.

Читайте також:  Прийменники часу: «IN», «AT», «ON»

Почніть користуватися тими словами, які ви хочете активізувати: розмовляйте або використовуйте їх у листі. Це дозволить вам говорити швидше і правильніше, зробить вашу мову різноманітніше і красивіше. Вам не доведеться згадувати потрібні слова під час розмови, так як вони перейшли в активний запас.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: