Як грамотно писати по-англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts11 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

Вміння грамотно писати по-англійськи знадобиться вам при проходженні тестів TOEFL та IELTS, так само як і в діловій, і особистому листуванні.

Якщо вас цікавить ділове листування, то стаття в тему:
Як написати діловий лист на англійській мові?

Навіть вчителі англійської мови часто припускаються помилок при листі. Ця стаття допоможе вам уникнути типових проблем при написанні тестів. Підготовка до тесту буде простіше з використанням цих нескладних порад, які допоможуть вам сконцентруватися на змісті і не турбуватися про форму.

4 важливих ради як здати іспити TOEFL та IELTS

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts12 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

Перше, що потрібно пам’ятати, це структура речення. В англійському реченні структура сувора: спочатку йдуть підмет і присудок, потім вже додатки і обставини. Це означає, що по-англійськи правильно буде не «Я високо стрибнув», а «Я стрибнув високо» (обставина йде після присудка).

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts13 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

В англійському реченні присутні і підмет, і присудок, їх не можна опускати. В якості присудка використовуються тільки дієслова; якщо немає дієслова дії, то вживається дієслово «буття»: є, був, став, є.

Наприклад, пропозиція «Сиджу, сумую» буде по-англійськи звучить як «Я сиджу і сумую» (в реченні обов’язково має бути підмет).

Пропозиція «Дивлюся – закрито» в англійському варіанті буде «Я побачив, що воно є закритим». Якщо підлягає немає, то використовується безособовий займенник.

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts14 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

Друге, англійські пропозиції повинні бути короткими. Негласне правило англійської граматики: якщо можна поставити крапку, ставте крапку, а не кому. Це просте правило допоможе вам істотно поліпшити свої результати при написанні есе в тестах TOEFL та IELTS. В короткому реченні складніше зробити помилку.

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts15 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts16 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

Третє, пам’ятайте про артиклях. Так як в російській мові вони не вживаються, ми часто про них забуваємо. Запам’ятати правила їх використання просто: артиклі ставляться перед усіма обчислюваними іменниками. Це ті, які вважаються: один камінь, два камені… і так далі. Необчислювальні іменники – ті, кількість яких не можна порахувати. Не можна, наприклад, сказати: одна чесність, дві чесності, три чесності. Інший спосіб перевірки: чи можна покласти даний предмет у візок, наприклад, цегла візок покласти можна, а чесність – не можна.

Читайте також:
5 причин, чому вам складно зрозуміти англійську мову на слух

Більш докладно читайте статтю:
Артиклі в англійській мові: використання та вживання

При першому згадуванні обчислюваного іменника ставиться неозначений артикль «a», при всіх наступних вживаннях того ж іменника в подальшому тексті – визначений артикль «the». Тобто, в англійському правильно буде:

У мене є (а) собака. (The) собака живе в будці на вулиці. I have a dog. The dog lives outside in a kennel.

Коли ми згадуємо іменник «собака» в перший раз, ставимо невизначений артикль «a». При повторному вживанні вже ставимо певний – «the» (бо слово знайоме: ми вже знаємо, що це за собака; іменник було «визначено», це не якась незнана, нова собака). У цьому проста різниця: певний артикль «the» дає нам зрозуміти, що розмова йде про ту ж саму собаку, яку ми визначили», спочатку подавши її з невизначеним артиклем «a».

При першому використанні іменника у множині невизначений артикль «a» не ставиться, так як він застосовується тільки для однини; для множини невизначеного артикля не існує. При всіх наступних вживаннях того ж іменника множини ставиться певний артикль «the».

У мене є (без артикля) собаки. (The) собаки живуть в будці на вулиці. I have dogs. The dogs live outside in a kennel.

Вживання іменників без артикля – груба помилка, яка відразу видає іноземців. Коли ви пишете есе або лист, обов’язково перевірте всі іменники на наявність артикля.

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts17 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

Четверте, на що треба звернути увагу, це обставини часу. В англійській мові обставини часу вживаються на початку або в кінці речення, але не в середині.

Наприклад, пропозиція «Я збираюся ввечері на прогулянку» повинно звучати в англійському варіанті як «Сьогодні ввечері я збираюся на прогулянку» або «Я збираюся на прогулянку сьогодні ввечері».

Читайте також:
Основні граматичні терміни англійської мови для початківців.

Всі інші обставини (місця, дії і так далі) не можуть бути вжиті на початку речення. Обставини використовуються в англійській мові після слова, яке вони визначають: не «Я дуже люблю», а «Я люблю дуже багато».

kak gramotno pisat po anglijjski: podgotovka k testam toefl i ielts18 Як грамотно писати по англійськи: підготовка до тестів TOEFL та IELTS

З використанням усього перерахованого вище, при написанні есе на мовному іспиті, завжди будьте впевнені у правильності побудови речень і використання артиклів. Якщо ви не впевнені, то спробуйте виразити ту ж думку по-іншому. Якщо можна поставити точку в середині речення, розірвіть його навпіл. Перевірте всі артиклі: в перший раз ставимо «a», після цього «the», але тільки для обчислюваних іменників, які можна порахувати чи покласти у візок.

При перевірці есе екзаменатори зобов’язані зняти з вас бали за помилки, але не через простоту викладу. Якщо ви викладаєте свої думки нескладними, але правильними реченнями, ви отримаєте більш високу оцінку, ніж використовуючи складні конструкції, але з помилками.

Ці правила допоможуть вам грамотно писати по-англійськи і домогтися гарних результатів при проходженні тестів TOEFL та IELTS.

P. S Також вам можуть допомогти підготуватися до TOEFL та IELTS наші викладачі. Приходьте на індивідуальні уроки англійської.

 

Подобається? Поділіться з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн