Як краще вивчати англійську: в групі або індивідуально

kak luchshe izuchat anglijjskijj: v gruppe ili individualno 14 Як краще вивчати англійську: в групі або індивідуально

“Як краще вивчати англійську в групі чи індивідуально?”- таке питання задають багато людей, які вирішили розпочати навчання. Не можна однозначно відповісти на нього, так як тут необхідно враховувати безліч чинників. У статті ви дізнаєтеся про особливості кожного з цих способів вивчення англійської мови.

Індивідуальне вивчення англійської

kak luchshe izuchat anglijjskijj: v gruppe ili individualno 15 Як краще вивчати англійську: в групі або індивідуально

Отже, почнемо з індивідуальних занять. Дана форма навчання дуже підходить для зайнятих людей і відрізняється більш гнучким графіком занять. У цієї форми навчання є свої позитивні і негативні сторони.

Переваги індивідуального навчання

1. Індивідуальна програма навчання

Викладач при складанні програми навчання обов’язково врахує всі ваші побажання і особливості. У результаті курс навчання буде включати ті теми, які вам цікаві, і проблеми, які ви хочете розібрати.

2. Гнучкий графік

Ви обираєте час і тривалість занять. Гнучкість графіка дає вам можливість самому планувати свій час, що є важливим чинником для зайнятих людей.

3. Навчання на дому або в офісі

Ви можете займатися, де вам зручно. Достатньо домовитися з викладачем, щоб він приїжджав до вас.

Крім переваг індивідуальне навчання включає в себе і мінуси.

Мінуси індивідуального навчання

1. Труднощі в подоланні мовного бар’єру

Звикнувши спілкуватися англійською тільки з викладачем, надалі при спілкуванні з незнайомими людьми, у вас можуть виникати труднощі із-за страху спілкування. Мовний бар’єр можна зруйнувати, тільки спілкуючись з великою кількістю людей.

2. Складність розуміння англійської мови

Слухаючи одну людину, ви звикаєте до його вимові. Так як заняття проходять з викладачем, то, швидше за все, вимова у нього гарний, і він намагається говорити вам слова зрозуміло. У реальному житті у всіх людей різне вимова. І ніхто не буде спеціально вимовляти слова для вас.

Читайте також:  Що таке TOEFL: формат, завдання, складності

3. Висока вартість навчання

Індивідуальні заняття коштують недешево. Такі ваші побажання, як гнучкість графіка і заняття на дому, безсумнівно, позначаться на вартість.

Вивчення англійської мови в групі

kak luchshe izuchat anglijjskijj: v gruppe ili individualno 16 Як краще вивчати англійську: в групі або індивідуально

Групові заняття на відміну від індивідуальних включають в себе набагато більше розмовної практики, що дуже позитивно позначається на розвитку навичок: розуміння мови, розмовна навик, швидкість мовлення.

Переваги групових занять

1. Низька вартість занять

Уроки в групі набагато дешевше занять один на один з викладачем. 1 година індивідуальних занять дорожче групових приблизно в 4-5 разів. Природно, мова йде про професійних викладачів з досвідом роботи.

2. Легко подолати мовний бар’єр

В групі у вас з’являється можливість спілкування. Адже мова нам потрібен саме для цього. І спілкуватися ми хочемо з усім світом, а не тільки з однією людиною. Заняття в групі часто набагато динамічніше і різноманітніше. На них ви отримуєте багато розмовної практики, так як спілкуєтеся з різними людьми. Тому в реальному житті при спілкуванні з незнайомими людьми у вас не виникне труднощів і страху спілкування.

3. Поліпшення навички розуміння іноземної мови

В групі ви спілкуєтеся з різними людьми. Під час спілкування ви не тільки покращуєте розмовний навик, але і вчіться розуміти вимову різних людей. Завдяки цьому, за кордоном ви набагато швидше адаптуєтеся до вимови саме тих людей, які там живуть. І чим більше ви будете спілкуватися і слухати, тим легше ви будете розуміти мова.

3. Конкуренція всередині групи

Це додаткова мотивація займатися і не відставати від інших. Репетитор може піти на поступки і пробачити брак часу і незроблене домашнє завдання (адже це ви платите йому гроші). Але займаючись в групі, вам просто не захочеться відчувати себе гірше за інших. Ви будете виконувати всі завдання, навіть якщо вам лінь або не вистачає часу. Адже усвідомлення того, що ви відстаєте від інших людей, буде неприємно в першу чергу саме вам.

Читайте також:  Англійська для дітей в картинках – вивчаємо слова

4. Регулярність занять

Репетитора можна зателефонувати і скасувати заняття – дуже зручно. Так можна зробити один, два, три рази поспіль, а потім і зовсім забути про те, що таке англійська. У групі таке не вийде, регулярний графік буде відмінним стимулом не пропускати.

5. Приємне проведення часу

Нарешті, група — це просто можливість поспілкуватися, зустріти цікавих людей, завести друзів.

Мінуси навчання англійської в групі

1. Особливості характеру

Деякі люди занадто сором’язливі, їм складно спілкуватися з великою кількістю незнайомих людей, і вони некомфортно почувають себе на групових заняттях. Але саме таким людям, займаючись в групі, можна наздогнати відразу двох зайців: і вивчити англійську, і подолати страх спілкування. Адже в будь-якому випадку мова ми вчимо саме для того, щоб спілкуватися на ньому.

2. Відсутність індивідуальної програми

Займаючись в групі, ви будете проходити тільки те, що передбачено у програмі. З одного боку, це добре, так як в основному проходяться найпопулярніші теми, які потрібні для життя. З іншого боку, у вас не буде можливості самому вибрати тему, цікаву саме вам.

3. Нерозуміння матеріалу

У всіх людей різна здатність до навчання. Одним вистачає почути щось один раз, і вони схоплюють на льоту. Іншим потрібно розбиратися і осмислювати інформацію трохи довше. Займаючись в групі, деякі люди бояться перепитувати що-небудь у викладачів, якщо вони не зрозуміли або втратили якийсь момент. З-за цього матеріал може погано засвоїтися.

Який варіант краще вибрати?

Якщо ви дуже зайнята людина і не можете ходити в групу з визначеним розкладом, то для вас підійде тільки індивідуальне навчання. Але це вийде дорожче в кілька разів.

Читайте також:  3 страху, які заважають почати вчити англійську мову

В інших випадках краще ходити в групу, так як саме там найкраще розвиваються навички англійської. Ви не тільки поліпшите розуміння мови і мовний навик, але і зможете легко і швидко зламати бар’єр. Особливо цей спосіб добре підійде тим, хто вже вивчав англійську раніше (у школі, наприклад), але нічого не пам’ятає або забув.

Друзі, а який варіант більше подобається вам? Як ви вчитеся: у групі чи індивідуально?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: