Як легко вивчити неправильні дієслова в англійській мові?

kak legko vyuchit nepravilnye glagoly v anglijjskom yazyke   Як легко вивчити неправильні дієслова в англійській мові?

Неправильні дієслова доставляють багато труднощів людям, що вивчають англійську. Здається, що нереально запам’ятати цей нескінченно довгий список. Згадайте величезну таблицю неправильних дієслів. Невже необхідно кожен раз звертатися до неї, щоб подивитися потрібну форму?

У спробі спростити собі життя вивчають англійську вдаються до різних методів: хтось вчить неправильні дієслова у віршах і піснях, інші намагаються згрупувати їх по звучанню і визубрити.

У цій статті ми розглянемо, наскільки ефективні ці способи вивчення неправильних дієслів і розповімо вам, як правильно вивчити їх.

Як запам’ятати неправильні дієслова?

Неправильні дієслова – це дієслова, що пройшла форма яких не змінюється за правилами. Немає ніякої логіки в її утворенні, тому дієслова треба просто запам’ятати. Як же зробити це?

Найчастіше люди вдаються до 2-розум способів, щоб запам’ятати неправильні дієслова:

1. Вчити у віршах

2. Вчити, групуючи дієслова за звучанням

Давайте детально розглянемо кожен з них і дізнаємося, наскільки вони є ефективними.

Увага: Не можете запам’ятати англійські слова? Дізнайтеся на уроці в Москві, як правильно вчити слова, щоб їх не забувати.

Спосіб № 1: Вчити неправильні дієслова у віршах

kak legko vyuchit nepravilnye glagoly v anglijjskom yazyke  1 Як легко вивчити неправильні дієслова в англійській мові?

Одним із способів вивчення неправильних дієслів є запам’ятовування їх за допомогою спеціальних віршиків. Давайте розглянемо приклад такого вірша:

Літаки fly-flew-flown (літати).
Наші діти grow-росло-grown (рости).
Ну, а вітер blow-blew-blown (дути),
Про все він know-knew-known (знати).

Запам’ятати таку риму набагато простіше, ніж просто вивчити напам’ять неправильні дієслова. Такі віршики швидко відкладаються в пам’яті.

Але чи допоможуть вони нам використовувати ці дієслова в житті? Адже ми їх для цього і вчимо. На жаль, в такому способі запам’ятовування є суттєві мінуси:

1. Ви не зможете легко і швидко використовувати потрібні дієслова

Чому? Зараз ви зрозумієте. Уявіть ситуацію, коли ви спілкуєтеся з людиною. Ви говорите речення, де використовується неправильний дієслово. Так як ви вчили їх у віршах, то вам доведеться подумки згадати весь вірш і всі форми дієслова, щоб згадати потрібну. Адже ви їх вчите разом (know-knew-known), а не окремо. Чи варто говорити, скільки доведеться чекати вашому співрозмовнику, поки ви це зробите?

Читайте також:  25 прислів'їв англійською мовою, які варто знати

2. Ви вчите дієслова, відповідні за римі, а не ті, якими будете користуватися

Я багато разів говорила, що треба вчити ті слова, які ви використовуєте або будете використовувати в життя відразу, а не через 10 років. Так от ви не зможете підібрати віршик, що містить потрібні вам слова. Адже дієслова у віршах підбираються за римі. Можливо, ви не скористаєтеся якоюсь частиною дієслів з таких віршів, так як ніколи не зіштовхнетеся з ними.

3. Вам буде складно згадати переклад дієслів

Як ви помітили, в риму включені три форми дієслова, а переклад вказано в дужках. Запам’ятайте ви саме вірш, отже, згадати переклад вам буде важко. А не розуміючи, що означає слово, ви не зможете його використовувати. До того ж важливо розуміти, що всі три форми мають різний переклад.

Про все він know – knew – known (знати).

know (знати) – knew (знав) – known (відомий)

Незважаючи на легкість запам’ятовування таких віршів, цей спосіб не є ефективним. Так як завчити вірш – це одне, а використовувати потрібну форму у своїй промові – зовсім інше.

У цього способу є невеликий плюс. Його можна використовувати для навчання англійської маленьких дітей як доповнення.

Спосіб № 2: Вчити неправильні дієслова, групуючи їх по звучанню

kak legko vyuchit nepravilnye glagoly v anglijjskom yazyke  2 Як легко вивчити неправильні дієслова в англійській мові?

Незважаючи на те, що логіки освіти пройшли форм неправильних дієслів немає, деякі з них є схожими за звучанням. Наприклад:

catch [kætʃ] – caught [kɔ:t] -caught [kɔ:t] – ловити
teach [ti:tʃ] – taught [tɔ:t] – taught [tɔ:t] – навчати
keep [ki:p] – kept [kept] – kept [kept] – тримати
feel [fi:l] – felt [felt] – felt [felt] – відчувати

Вважається, що такі заримовані блоки запам’ятати набагато легше, ніж учити дієслова різного звучання. До того ж на відміну від віршів тут немає нічого зайвого, ви запам’ятовуєте тільки форми дієслів.

Читайте також:  Англійська мова в магазині: ключові слова і ситуації

Але і в цьому способі є мінуси:

1. Ви не зможете досягти автоматизму у своїй промові

Звичайно, вивчаючи слова таким чином, вам не доведеться згадувати цілий вірш, щоб сказати фразу. Однак коли вам потрібно згадати минулий форму дієслова, у вашій голові буде спливати весь ланцюжок, що починається з цієї форми: feel – felt – felt.

Отже, у вашій голові не відразу ж виникне слово felt, а спочатку з’явиться feel. З-за цього ви будете постійно допускати помилки, або не зможете вимовити фразу без затримки, на автоматі.

2. У вас не буде розуміння, коли потрібно використовувати ці дієслова

До всіх трьох форм дається один переклад. Наприклад: write-wrote-written-написати. Однак ви повинні розуміти, що переводяться ці слова по-різному і відповідно використовуються в різних ситуаціях: write (написати) – wrote (написав) – written (написаний)

3. Немає сенсу вчити всі три форми, поки ви не знаєте, як їх застосовувати

Навіщо вам учити всі 3 форми, якщо ви не знаєте, навіщо потрібна третя і не збираєтеся її використовувати? Поки ви не дійшли до тих розділів граматики (пасивна форма, Present Perfect), де знадобиться 3-я форма, вам корисно знати тільки перших 2-х.

Виходить, що згрупувавши дієслова за звучанням, визубрити їх буде легше. Однак швидко згадати потрібний дієслово в певній ситуації і використовувати у своїй промові вам буде важкувато.

Сказати, що цей спосіб неефективний, не можна. Незважаючи на всі ці мінуси, багато людей вчать неправильні дієслова саме так. З часом, якщо людина буде активно використовувати дієслова у мовленні та письмі, він зможе позбутися від згадування непотрібних форм. Але навіщо чекати поки настане цей час?

Зараз я вам розповім, який спосіб є кращим.

Як правильно вчити неправильні дієслова?

Самий головний недолік попередніх способів полягав в тому, що, щоб згадати потрібний дієслово, необхідно згадати багато зайвої інформації: або віршик, або інші форми дієслова. Отже, ви не зможете говорити на автоматі. Цю проблему і вирішує цей спосіб.

Читайте також:  2 етапи: як покращити розмовну англійську за короткий термін

Якщо ви тільки починаєте вивчати англійську, найкраще вчити форми неправильних дієслів поступово. Тобто вчити по мірі того, як проходите часи, в яких вам потрібно їх використовувати.

Немає сенсу вчити відразу всі три форми дієслова, якщо ви знаєте тільки даний час, адже ви будете користуватися тільки початковою формою. Інші дві форми ви використовувати не будете, а, значить, забудете їх. А от коли ви дійдете до минулого часу, то має сенс вчити другу форму неправильних дієслів.

Якщо ви вже знаєте граматику, в рамках якої можете використовувати всі 3 форми, можна вчити ланцюжками дієслів, тільки робити це потрібно правильно.

Давайте розглянемо приклад

У нас є ланцюжок неправильних дієслів break (розбити) – broke (розбив) – broken (розбитий)

Беремо перше слово break. Далі працюємо з ним по наступним крокам.

Крок 1: Дивимося в словнику значення і переклад

Значення і переклад нам потрібні для того, щоб розуміти, в яких ситуаціях ми його використовуємо.

Крок 2: Складаємо речення з цим словом

Щоб запам’ятати це слово, вам потрібно відразу почати використовувати цей дієслово у своїй промові і письмово. Для цього складайте речень з цим словом (від 3 до 10 в залежності від складності запам’ятовування).

Докладніше про те, як правильно вчити слова, читайте тут.

Тепер робимо ці два кроки зі словами broke і broken.

Вивчивши дієслова таким способом, при розмові ви будете відразу згадувати потрібне слово, а не перебирати всі форми цього дієслова, підбираючи потрібну. Таким чином, ви зможете без праці використовувати неправильні дієслова у своїй промові і досягти автоматизму в їх використанні.

Отже, вивчити ці дієслова цілком реально. Головне завжди пам’ятайте – ви навчаєте неправильні дієслова не для того щоб просто знати їх, а для того, щоб вміти використовувати їх у своїй промові.

А як вчите неправильні дієслова ви? Буду рада, якщо в коментарях ви поділитеся своєю думкою щодо методів, розібраних в статті!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: