Як написати резюме англійською? 10 простих порад

Ймовірно, Леонардо да Вінчі був першим, хто написав перше CV (резюме) ще 500 років тому. З тих пір, звичайно, відбулись деякі зміни, але на сьогоднішній день дуже важливо мати правильно-оформлене резюме англійською, в якому представлені всі Ваші професійні навички. Сьогодні, ми в native english зібрали всі необхідні поради, які допоможуть скласти Ваше резюме на високому рівні.

kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov17 Як написати резюме англійською? 10 простих порадЩо ж таке CV? Як написати резюме англійською?

CV (Curriculum Vitae) – біографічна довідка, в якій зазначена освітня і професійна історія, яка готується, як правило, при прийомі на роботу. Іншою назвою «CV», є «resume».

Існує один найкращий спосіб скласти резюме? Ні! Це Ваш документ, і він може бути структурований за Вашим бажанням, але все ж на основі основних положень, які будуть представлені нижче. Ви можете оформити своє резюме на папері або в онлайн форматі, або навіть надрукувати на футболці (в цілому не рекомендуємо, але для творчих професій може спрацювати і привернути увагу роботодавця))

На які аспекти роботодавець найбільше звертає увагу при розгляді CV?

Найважливіші аспекти при прийомі на роботу:

 • Previous related work experience – попередній досвід роботи, що відповідає бажаної посади (займає приблизно 45% Вашого резюме);
 • Qualifications & skills – кваліфікація та навички (35%);
 • Easy to read – легкість читання (25%);
 • Accomplishments – Ваші досягнення (16%);
 • Spelling & grammar – правопис (14%); Вам допоможуть наші управжения на граматику.
 • Education – освіта (9%);
 • Intangibles: individuality/desire to succeed – нематеріальні цінності (бажання досягти успіху) (9%);
 • Clear objective – чітко поставлені цілі (3%);
 • Keywords added – ключові слова (2%);
 • Contact information – контактна інформація (1%);
 • Personal experiences – особистий досвід (1%);
 • Computer skills – ком’ютерні навички (1%).
Читайте також:
Підготовка до шопінгу: одяг англійською мовою, як зрозуміти що купити?

6 рекомендацій,що на ваше резюме звернули увагу!

1. Особиста інформація. (Personal details)

kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov18 Як написати резюме англійською? 10 простих порадЗазвичай цей блок включає: Ваше ім’я, адресу, дату народження (хоча з нинішніми законами дискримінації за віком це не є суттєвим), номер телефону і адреса електронної пошти. У Британії резюме зазвичай не включає в себе фотографію, якщо Ви не актор/актриса. У європейських країнах, таких як Франція, Бельгія та Німеччина – прикріплене фото паспортного розміру у верхньому правому куті, є загальноприйнятим. Якщо Ви все ж вирішили прикріпити до Вашого резюме фотографію, вона повинна і виглядати відповідно – голова і плечі, правильно підібрана одяг і усмішка!

 • Утворення і кваліфікації. (Education and qualifications)
 • kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov19 Як написати резюме англійською? 10 простих порадВаш університетський диплом і загальне свідоцтво про середню освіту (або його еквіваленти). Якщо червоний диплом – не забудьте уточнити. Також можна додати спеціальні курси, наявні сертифікати, якщо вони відповідають вимогою бажаної посади

  Як поступитьв престижні внз можете почитати в нашій статті: Як поступити в університет за кордоном?

 • Досвід роботи (Work experience)
 • kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov20 Як написати резюме англійською? 10 простих порадВикористовуйте такі слова, як розвивати, планувати, організовувати. Навіть працюючи в магазині, ресторані або барі можна включити такі навички як: вміння працювати в команді, надання якісних послуг клієнтам, тактовна робота зі скаргами. Зв’яжіть свої навички з бажаною роботою. Робота у фінансовій сфері буде включати в себе вміння обходитися з цифрами, аналітичний склад розуму і навички вирішення проблем. Тоді як у сфері маркетингу, приділіть більше уваги вміння переконувати та вести переговори.

 • Інтереси і досягнення. (Interests and achievements)
 • kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov21 Як написати резюме англійською? 10 простих порадНе використовуйте старі кліше – читання книг, спілкування з друзями, колекціонування марок і т. д., це може сприйматися як Ваш недолік. Намагайтеся згадати інтереси, які відносяться до роботи; поточні справи, якщо Ви хочете бути журналістом; відвідування різноманітних виставок, музеїв, якщо Ви хочете бути екскурсоводом.

  Читайте також:
  This those that these та їх використання.

  Також варто вказати будь-які докази лідерства: капітан або тренер спортивної команди, представник студентського товариства, скаут-лідер.

 • Навички. (Skills)
 • kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov22 Як написати резюме англійською? 10 простих порадЗазвичай вказується рівень володіння мовами (наприклад хороша розмовна англійська, базовий німецький), навички обчислення (хороше практичне знання MS Access and Excel), базові навички веб-дизайну і водійське посвідчення, при наявності.

 • Рекомендації. (References)
 • kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov23 Як написати резюме англійською? 10 простих порадБагато роботодавців на першому етапі розгляду резюме зазвичай не перевіряють рекомендації. Тому може пропустити цей блок, або ж написати «Рекомендації надаються за запитом». Якщо Ви все ж вирішили показати їх, то зазвичай двох рекомендацій буде досить — ваш керівник в університеті і один з попередніх роботодавців.

  Які помилки зазвичай допускають кандидати при оформленні резюме?

  — правопис (близько 50% роботодавців відмовляють кандидатам, якщо в резюме є помилки);

  — досвід і навички, не відносяться до роботи (20%);

  — розтягнутість резюме (15%);

  — неправильний формат оформлення (10%);

  — непрофесійний адресу електронної пошти. Уникайте наступний ніків – kiss, kitty, deathmetal, sexywild і т. д.))))

  Деякі роботодавці витрачають не більше 45 секунд, щоб переглянути резюме і відкласти його в стопку «не цікавить», «може бути», «цікавить».

  Будьте позитивно налаштовані – ведіть себе впевнено і підкресліть Ваші сильні сторони.

  Будьте чесні – ніколи не надавайте неточну або вводить в оману інформацію.

  Резюме не є юридичним документом, і Ви не можете бути притягнуті до відповідальності, але якщо рекрутер зловить Вас у брехні, Вашу кандидатуру відразу відхилять. Але якщо Вас попросять підписати документ, для підтвердження достовірності інформації, цей документ буде юридичним документом і частиною вашого трудового договору.

  Переконайтеся, що основна інформація надана по середині першої сторінки, як правило, роботодавці звертають свою увагу саме на цю область.

  Читайте також:
  Фразові дієслова по темі: Час

  Не розтягуйте резюме, постарайтеся укластися в аркуш А-4 (максимум з обох сторін). Скласти резюме англійською допоможуть наші викладачі в NES! Чекаємо вас на корисних заняттях.

  Зразок резюме на англійській:

  kak napisat rezyume na anglijjskom 10 prostykh sovetov24 Як написати резюме англійською? 10 простих порад

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Вчити англійську: Англійська мова онлайн