Як навчити дитину англійської мови

Вітаю вас, шановні читачі! Не секрет, що маленькі діти дуже швидко всьому вчаться — і хорошого, і поганого. Основне завдання репетиторів, педагогів і батьків — розвинути цю здатність дітей до швидкому засвоєнню потрібної інформації. Чому б не направити цю здатність у мирне русло, і навчити його англійської мови, за допомогою гри, і використовуючи навчальні відео і інші методи?!

kak obuchit rebenka anglijjskomu yazyku1 Як навчити дитину англійської мови

Різнобічний розвиток дитини так само важливо, як і потреби у догляді, прогулянках, їжі і спілкуванні. Тому люблячі батьки просто зобов’язані виділити час на навчання дитини іноземної мови. Регулярні заняття з англійської повинні бути включені в перелік обов’язкових вправ з розвитку малюка. Так, ви забезпечите успішне майбутнє своїм дітям.

Для більшості дітей характерно, що приблизно до року вони починають вимовляти перші слова. До 5-6 років вони вже володіють досить великим словниковим запасом і можуть вільно висловлюватися рідною мовою. А це означає, що при правильному підході (мультфільми, ігри, відео), дитину можна навчити англійської та інших мов.

Як ефективно організувати навчання англійської?

Навчальний процес для дітей можна починати, коли він ще перебуває у мами в животику. Спробуйте привчати дитину до англійської під час вагітності, переглядаючи мультики і відео, читаючи книги вголос, слухаючи музику англійською. Звертайтеся до свого, ще не народженому малюкові, по-англійськи, говорите різноманітні ласкаві слова іноземною мовою.

Вивчіть гарну англійську колискову пісню, яку можна буде співати перед сном вже народилася дитині. Кумедний діалог, весела казка чи вірш, прочитані батьками в голос, привчать малюка до звучання англійських слів і виразів. Якщо у вас недостатньо знань для самостійного відтворення зв’язних текстів, то використовуйте аудіо-книги, відео курси або веселий мультик.

Читайте також:  Відео підказка від Jason з Native English School

Коли малюк підросте, його зацікавить не тільки яскравий мультик, але й всілякі ігри. Використовуйте цю можливість і привчайте дитину розважатися, граючи в навчальні та розвиваючі ігри. Купіть або скачайте в Інтернеті спеціальна, навчальне відео для вивчення англійської з милими казковими героями, звірятами з відомих дитячих телепередач чи персонажами з улюбленого мультика.

Використовуйте маленькі навчальні хитрощі. До прикладу. Якщо ваша донечка любить ігри з ляльками, то використовуйте їх, щоб вивчити назву одягу, частин тіла і кольору. А хлопчикові легко можна розповісти про назву м’ячі, машинки, літаки, ведмедя та інших об’єктів, які він використовує під час гри, англійською. Таке навчання для дітей буде не тільки ефективної, але і принесе їм задоволення.

Однак необхідно переконатися, що дитина вже знає назву цих предметів російською мовою. Вивчену лексику потрібно обов’язково повторювати, використовуючи дидактичні ігри, навчальне відео, переглядаючи улюблений мультик. Ведіть щоденник прогресу, записуйте туди всі слова і фрази, які вивчив дитина, і регулярно перевіряйте знання ваших дітей в тій же ігровій формі.

У чому переваги ігрової методики?

У відношенні кожної дитини потрібно підібрати індивідуальні навчальні методики для занять з англійської мови. Підбираючи спосіб, необхідно обов’язково враховувати вік малюків. Для дітей англійську мову повинен перетворитися в захоплюючу подорож. Наприклад, навчальний відео курс «Весела фонетика для дітей» для дітей, завдяки ігровій формі подачі нової інформації, сприймається навіть самими маленьким карапузами на ура.

Використовуючи її, під час навчального процесу педагог або батько проводить спеціальні ігри. Завдяки цим іграм можна потренувати не тільки розмовні навички дитини, але й удосконалити знання англійської граматики та орфографії. Ігрова методика підходить, як для дітей 1 року, так і для підлітків 12-14 років. Це головна перевага ігрового підходу до навчання.

Читайте також:  Кращі фільми для вивчення англійської для початківців | 68 фільмів Топ

Базові принципи навчання дітей англійської

Щоб заняття з англійської мови з дитиною були ефективними і проходили легко для дітей, педагогів та репетиторів навчають на спеціальних курсах або у Внз. Їм добре відомі всі ці принципи, які вони використовують в своїй роботі. Якщо ж ви не є кваліфікованим педагогом, а все лише люблячий батько (що вже важливо), то вам необхідно знати і дотримуватися базові принципи навчання дітей англійської мови:

  • Природність. Існує думка, англійська мова у дошкільному віці позбавляє детейсчастливого і безтурботного дитинства. Однак якщо дитину навчати в тій самій ігровій формі з використанням пізнавального відео, і правильно організувати процес, щоб він проходив природно і невимушено, то малюк не відчує додаткового навантаження, і навчання буде йому в радість
  • Послідовність. Не варто відразу ж починати з вивчення правил англійської орфографії та граматики. Матеріал потрібно викладати послідовно — алфавіт, букви, звуки, слова, а потім правила. Самостійно експериментувати не рекомендується, краще скористайтеся вже готової методикою або професійно складеними посібником
  • Наполегливість. Спочатку налаштуйтеся на можливі невдачі. Не чекайте від дитини, що він одразу покаже вам відмінні результати. Не впадайте у відчай, якщо у нього погано виходить з перших спроб. Будьте наполегливі у своєї мети, змініть підхід, зацікавте дітей. Проти волі не змушуйте малюка займатися продовжуйте заняття на наступний день
  • Регулярність. Щоб навчання було ефективним, заняття повинні проводитися регулярно — 2-3 рази в тиждень. Намагайтеся не пропускати групові гуртки з англійської мови або регулярно тренуйте з малюком навички розмовної англійської мови в домашніх умовах, тоді навчання буде результативним

Дотримуючись ці прості принципи, застосовуючи дидактичні ігри та навчальні відео, ви зможете самостійно займатися англійською мовою зі своєю дитиною, даруючи йому батьківське тепло і любов.

Читайте також:  Англійські жіночі та чоловічі імена + Список популярних прізвищ

Успіхів вашому малюкові, а вам терпіння!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: