Як навчити дитину читати по-англійськи самостійно?

Ми всі чули знаменитий вислів Естер Селсдон: «Якщо ви хочете виростити хороших дітей, витрачайте на них в два рази менше грошей і в два рази більше уваги». З цим не можна не погодитися. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як навчити дитину читати по-англійськи, про те, як йому дати елементарні основи іноземної мови.

kak nauchit rebenka chitat po anglijjski samostoyatelno 5 Як навчити дитину читати по англійськи самостійно?Як самостійно навчити дитину читати по-англійськи?

Займаючись з малюком, ми заново пізнаємо цей світ, знову робимо якісь відкриття. Тому з дитиною подвійно цікавіше щось вивчати і відкривати, тим більше, англійською мовою. Займаючись якоюсь справою з дитиною, ми самі повертаємося у світ дитинства.

З чого почати навчання?

Напевно, перед кожними батьками поставало таке питання. З чого почати, навчаючи дитину англійської мови? По-перше, нехай це вас не лякає. Відомо, що дитина легше і швидше сприймає нову інформацію, ніж дорослий. Дітям набагато легше вивчитися іноземної мови, ніж дорослим, тому що у них свіжа пам’ять, їх голови не заповнені побутовими і життєвими проблемами. Тому вам буде цікаво попрацювати з вашим чадом!

Отже, ви вирішили навчити вашу дитину читати на англійській мові. Хороший привід і самому повторити якісь основні правила читання англійською. Почніть з того, що просто поговоріть з дитиною про англійською мовою, про те, навіщо важливо і корисно його вивчати. Поговоріть про те, як взагалі потрібно і цікаво знати іноземну мову, тому що це — цілий окремий світ і т. д. загалом, зацікавте його, пробудити в ньому цікавість до вивчення англійської.

Якщо ви не хочете шукати репетитора, а волієте працювати з вашою дитиною самостійно, то ми хочемо запропонувати вам кілька порад про те, як навчити його читати, та й просто як працювати з малюком в області іноземної мови.

Кілька корисних порад

Пропонуємо вашій увазі кілька рекомендацій про те, як організувати процес навчання читання та основ англійської мови для вашої дитини. Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам у ваших заняттях:

  • Дитина сприймає все набагато легше і швидше через гру. Організуйте ваші з ним заняття з англійської мови в формі гри. Розставте навколо вас його улюблені іграшки, нехай вони будуть глядачами і слухачами того, як він читає і пробує говорити по-англійськи. Можете дати іграшок англійські імена
  • Заохочуйте малюка за кожну правильну відповідь, правильно прочитані або вимовлені слова/речення по-англійськи. А після заняття нагородіть його чимось смачненьким або солодким
  • Не сваріть його суворо, також, не варто кричати на дитину, якщо він робить щось неправильно. Адже він тільки вчиться, тільки пізнає зовсім чужу для себе мову, якої він ще не звик. У ваших заняттях проявіть максимум терпіння і тоді результати не забаряться незабаром проявитися
  • Обзаведіться барвистими книжками та підручниками для малюків з англійської мови. Вони допоможуть зробити процес навчання яскравіше і простіше.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, ви досягнете гарних результатів, а вашому малюкові такі заняття будуть в радість.

Легкі завдання — шлях до успіху!

Ми припускаємо, що найкращий вік для початку вивчення англійської — це 5-7 років. У школах вивчення іноземної мови починається з другого класу, тобто дітям в даний період вже 8 років. Тому краще, коли ваша дитина, переходячи у другий клас, має вже певну базу, якісь елементарні знання в англійській мові. Це полегшить йому завдання з іноземної мови у школі.

Почавши вивчати англійську мову зі своєю дитиною самостійно, не намагайтеся давати йому важкі завдання. Заняття повинні бути легкими і веселими; тексти і вправи з англійської повинні бути простими і короткими. Немає сенсу перевантажувати дитину в такому юному віці. Головне — це щоб він пішов у школу з умінням читати невеликі тексти і з багажем простих, повсякденних англійських слів.

Як організувати заняття з читання?

Читання — це один з головних розділів з вивчення іноземної мови. Читаючи якомога більше текстів, дитина вивчає мову, збагачує свій словниковий запас, звикає до англійської вимови.
Ми починаємо вчити читанню, звичайно ж, з вивчення алфавіту. Для різноманітності і яскравості заняття, використовуйте англійський алфавіт (The English ABC) з малюнками і словами, придатними кожній букві. Приблизно такий:

kak nauchit rebenka chitat po anglijjski samostoyatelno 6 Як навчити дитину читати по англійськи самостійно?Поради про те, як навчити дитину іноземної мови

Прочитайте кожну букву, нехай дитина повторює за вами вимову. Прочитайте слова, що відповідають літерам і покажіть картинки. Покажіть вашій дитині, як пишеться кожна буква, потренуйтеся разом написання букв. Потім попросіть його написати літери самостійно.

Вивчення алфавіту вимагатиме у вас кількох уроків і терпіння. На кожному занятті проходите по дві-три літери. Освоїти весь англійський алфавіт за одне заняття — неможливо, це дуже важка задача. Повне освоєння алфавіту можливо тільки через 10-15 уроків, для декого, може, й більше. Після повного вивчення алфавіту не забувайте закріплювати його на кожному занятті.

Далі можна перейти до пояснення дифтонгів і трифтонгов англійської мови. Наприклад, деякі з них:

  • oo=u (book, cook, look)
  • ee=i (meet, feet, beet)
  • ea=i (easy, meat, lead)
  • all=ol (fall, all, small)
  • ch, tch=t? (watch, children, match)
  • високу=ai (light, high, bright)

Після цього переходьте до читання простих, коротких слів, таких, як cat, dog, book, small, house і т. д. Кожен урок читайте п’ять-шість нових простих слів, а також вивчить їх разом з ним напам’ять. Словниковий запас малюка буде збагачуватися, і коли ви перейдете до читання текстів, то йому буде легко, він зустрінеться з вже пройденими словами.

Словникова робота може зайняти у вас велика кількість уроків, це залежить від сприйняття дитини. Але не прагніть відразу після алфавіту переходити до читання текстів. Це важко і марно. Спочатку робота з лексикою, таким чином, дитина буде вчитися вимові, і звикати до мови.

І нарешті, тексти! Спочатку це мають бути тексти з однієї-двох-трьох рядків. Не намагайтеся завантажити дитини текстами по півсторінки, для нього це важко і це виробить у нього огиду до англійської мови.

Ці самі дві-три рядки читайте кілька разів, надайте малюкові прочитати самостійно. І читайте разом з ним до тих пір, поки він не буде «клацати цей текст як насіння». Якщо ви бачите, що він вже «клацає» текст, спробуйте повторити ці пропозиції разом з ним, нехай вони залишаться в його пам’яті. Пропозиції можуть бути такими:

I have a cat. My cat is white and grey. It is very big and fat. I like my cat.- У мене є кішка. Моя кішка біла з сірим. Вона дуже велика і товста. Я люблю свою кішку.

З подібних пропозицій дитина винесе багато корисної інформації. Він дізнається, як на англійській мові кішка, якого вона кольору, кілька прикметників і т. д.

Тільки через певної кількості занять можна переходити до більш об’ємним текстів. Але і з такими текстами: не варто перевантажувати дитину. Тексти повинні бути простими і на розмовно-побутові теми, щоб в пам’яті малюка відкладалася розмовна англійська мова. З часом ваше чадо зможе складати діалоги або короткі оповідання англійською мовою разом з вами.

Такі заняття полегшать вивчення іноземної мови в школі, зроблять вашу дитину підготовленим і підкованим, і ви зможете самі роздавати поради, як навчити дитину читати по-англійськи. Тому бажаємо вам удачі, терпіння і найбільш продуктивних результатів з вашим малюком!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн