Як навчити дитину читати по-англійськи самостійно?

Ми всі чули знаменитий вислів Естер Селсдон: «Якщо ви хочете виростити хороших дітей, витрачайте на них в два рази менше грошей і в два рази більше уваги». З цим не можна не погодитися. Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як навчити дитину читати по-англійськи, про те, як йому дати елементарні основи іноземної мови.

kak nauchit rebenka chitat po anglijjski samostoyatelno 5 Як навчити дитину читати по англійськи самостійно?Як самостійно навчити дитину читати по-англійськи?

Займаючись з малюком, ми заново пізнаємо цей світ, знову робимо якісь відкриття. Тому з дитиною подвійно цікавіше щось вивчати і відкривати, тим більше, англійською мовою. Займаючись якоюсь справою з дитиною, ми самі повертаємося у світ дитинства.

З чого почати навчання?

Напевно, перед кожними батьками поставало таке питання. З чого почати, навчаючи дитину англійської мови? По-перше, нехай це вас не лякає. Відомо, що дитина легше і швидше сприймає нову інформацію, ніж дорослий. Дітям набагато легше вивчитися іноземної мови, ніж дорослим, тому що у них свіжа пам’ять, їх голови не заповнені побутовими і життєвими проблемами. Тому вам буде цікаво попрацювати з вашим чадом!

Отже, ви вирішили навчити вашу дитину читати на англійській мові. Хороший привід і самому повторити якісь основні правила читання англійською. Почніть з того, що просто поговоріть з дитиною про англійською мовою, про те, навіщо важливо і корисно його вивчати. Поговоріть про те, як взагалі потрібно і цікаво знати іноземну мову, тому що це — цілий окремий світ і т. д. загалом, зацікавте його, пробудити в ньому цікавість до вивчення англійської.

Якщо ви не хочете шукати репетитора, а волієте працювати з вашою дитиною самостійно, то ми хочемо запропонувати вам кілька порад про те, як навчити його читати, та й просто як працювати з малюком в області іноземної мови.

Читайте також:  5 порад, як навчитися читати по-англійськи

Кілька корисних порад

Пропонуємо вашій увазі кілька рекомендацій про те, як організувати процес навчання читання та основ англійської мови для вашої дитини. Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам у ваших заняттях:

  • Дитина сприймає все набагато легше і швидше через гру. Організуйте ваші з ним заняття з англійської мови в формі гри. Розставте навколо вас його улюблені іграшки, нехай вони будуть глядачами і слухачами того, як він читає і пробує говорити по-англійськи. Можете дати іграшок англійські імена
  • Заохочуйте малюка за кожну правильну відповідь, правильно прочитані або вимовлені слова/речення по-англійськи. А після заняття нагородіть його чимось смачненьким або солодким
  • Не сваріть його суворо, також, не варто кричати на дитину, якщо він робить щось неправильно. Адже він тільки вчиться, тільки пізнає зовсім чужу для себе мову, якої він ще не звик. У ваших заняттях проявіть максимум терпіння і тоді результати не забаряться незабаром проявитися
  • Обзаведіться барвистими книжками та підручниками для малюків з англійської мови. Вони допоможуть зробити процес навчання яскравіше і простіше.

Виконуючи ці нескладні рекомендації, ви досягнете гарних результатів, а вашому малюкові такі заняття будуть в радість.

Легкі завдання — шлях до успіху!

Ми припускаємо, що найкращий вік для початку вивчення англійської — це 5-7 років. У школах вивчення іноземної мови починається з другого класу, тобто дітям в даний період вже 8 років. Тому краще, коли ваша дитина, переходячи у другий клас, має вже певну базу, якісь елементарні знання в англійській мові. Це полегшить йому завдання з іноземної мови у школі.

Почавши вивчати англійську мову зі своєю дитиною самостійно, не намагайтеся давати йому важкі завдання. Заняття повинні бути легкими і веселими; тексти і вправи з англійської повинні бути простими і короткими. Немає сенсу перевантажувати дитину в такому юному віці. Головне — це щоб він пішов у школу з умінням читати невеликі тексти і з багажем простих, повсякденних англійських слів.

Читайте також:  Spring is round the corner. Що ви знаєте про слові «spring»?

Як організувати заняття з читання?

Читання — це один з головних розділів з вивчення іноземної мови. Читаючи якомога більше текстів, дитина вивчає мову, збагачує свій словниковий запас, звикає до англійської вимови.
Ми починаємо вчити читанню, звичайно ж, з вивчення алфавіту. Для різноманітності і яскравості заняття, використовуйте англійський алфавіт (The English ABC) з малюнками і словами, придатними кожній букві. Приблизно такий:

kak nauchit rebenka chitat po anglijjski samostoyatelno 6 Як навчити дитину читати по англійськи самостійно?Поради про те, як навчити дитину іноземної мови

Прочитайте кожну букву, нехай дитина повторює за вами вимову. Прочитайте слова, що відповідають літерам і покажіть картинки. Покажіть вашій дитині, як пишеться кожна буква, потренуйтеся разом написання букв. Потім попросіть його написати літери самостійно.

Вивчення алфавіту вимагатиме у вас кількох уроків і терпіння. На кожному занятті проходите по дві-три літери. Освоїти весь англійський алфавіт за одне заняття — неможливо, це дуже важка задача. Повне освоєння алфавіту можливо тільки через 10-15 уроків, для декого, може, й більше. Після повного вивчення алфавіту не забувайте закріплювати його на кожному занятті.

Далі можна перейти до пояснення дифтонгів і трифтонгов англійської мови. Наприклад, деякі з них:

  • oo=u (book, cook, look)
  • ee=i (meet, feet, beet)
  • ea=i (easy, meat, lead)
  • all=ol (fall, all, small)
  • ch, tch=tʃ (watch, children, match)
  • високу=ai (light, high, bright)

Після цього переходьте до читання простих, коротких слів, таких, як cat, dog, book, small, house і т. д. Кожен урок читайте п’ять-шість нових простих слів, а також вивчить їх разом з ним напам’ять. Словниковий запас малюка буде збагачуватися, і коли ви перейдете до читання текстів, то йому буде легко, він зустрінеться з вже пройденими словами.

Читайте також:  Аудіокурси: За і Проти.

Словникова робота може зайняти у вас велика кількість уроків, це залежить від сприйняття дитини. Але не прагніть відразу після алфавіту переходити до читання текстів. Це важко і марно. Спочатку робота з лексикою, таким чином, дитина буде вчитися вимові, і звикати до мови.

І нарешті, тексти! Спочатку це мають бути тексти з однієї-двох-трьох рядків. Не намагайтеся завантажити дитини текстами по півсторінки, для нього це важко і це виробить у нього огиду до англійської мови.

Ці самі дві-три рядки читайте кілька разів, надайте малюкові прочитати самостійно. І читайте разом з ним до тих пір, поки він не буде «клацати цей текст як насіння». Якщо ви бачите, що він вже «клацає» текст, спробуйте повторити ці пропозиції разом з ним, нехай вони залишаться в його пам’яті. Пропозиції можуть бути такими:

I have a cat. My cat is white and grey. It is very big and fat. I like my cat.- У мене є кішка. Моя кішка біла з сірим. Вона дуже велика і товста. Я люблю свою кішку.

З подібних пропозицій дитина винесе багато корисної інформації. Він дізнається, як на англійській мові кішка, якого вона кольору, кілька прикметників і т. д.

Тільки через певної кількості занять можна переходити до більш об’ємним текстів. Але і з такими текстами: не варто перевантажувати дитину. Тексти повинні бути простими і на розмовно-побутові теми, щоб в пам’яті малюка відкладалася розмовна англійська мова. З часом ваше чадо зможе складати діалоги або короткі оповідання англійською мовою разом з вами.

Такі заняття полегшать вивчення іноземної мови в школі, зроблять вашу дитину підготовленим і підкованим, і ви зможете самі роздавати поради, як навчити дитину читати по-англійськи. Тому бажаємо вам удачі, терпіння і найбільш продуктивних результатів з вашим малюком!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: