Як навчитися читати англійською мовою: методи поліпшити швидкість і розуміння

Для гарного читання на англійській мові важливі дві складові:

  • Знання правил читання.
  • Періодичне читання.

Періодичність тренування дуже важлива, тільки практика допоможе вам прискорити читання, поліпшити розуміння, а так само поповнить словниковий запас.

Фонетичний метод

Дана методика навчання читання англійською дуже добре підходить як для дорослих, так і для дітей. Принцип даної методики полягає в поетапному навчанні. Спочатку засвоюється правильне вимова літер, далі звуків. Коли цей етап пройде, і дитина чи дорослий може добре вимовляти різні звуки, варто переходити до складах, а вже після і до слів.

Фонетичний метод має два напрямки навчання читання, а саме систематичний і внутрішній. Суть першого полягає в навчанні з з’єднанні букв і звуків, після чого йде перехід до слів. Друга методика, внутрішня, полягає у вивченні різних слів використовуючи малюнки та різні ілюстрації. Після чого вже розбирати дані слова на звуки і вчитися правильно їх вимовляти.

Лінгвістичний метод

Даний метод полягає в читанні слів, які пишуться і читаються однаково. Таким способом людині простіше визначити відповідність між різними звуками і буквами. Навчаючись читання лінгвістичним шляхом як дитина, так і дорослий, поступово вчитися правильно вимовляти різні звуки, навіть в тих словах, які мають відмінність у письмі і читанні.

Методика цілих слів

Методика навчання читання англійською «look-say» або методика цілих слів, полягає в розпізнаванні слів як одне ціле, без початкового поділу на звуки. Дана методика найкраще підходить для дітей, так як їм легше запам’ятовувати і правильно вимовляти цілі слова.

Як тільки дитина запам’ятовує свої перші 50 або більше слів, він переходить до нескладних текстів де ці слова часто зустрічаються. Таким чином навчання читання відбувається набагато швидше і дитина набагато швидше бачить результат своїх старань, а це вже є хорошим мотивуючим аргументом для подальшого навчання. Варто відзначити, що в англійській мові існує безліч лексичних правил і деякі слова запам’ятовуватися тільки цим шляхом.

Однак у методики цілих слів є серйозний недолік, який полягає в тому, що дитині важко розбирати слова які він раніше не зустрічав і все залежить безпосередньо від його словникового запасу. Дитині який навчався читання за даним методом досить важко читати нові слова без чиєї-небудь допомоги. Тому дуже часто, для успішного вивчення англійської мови, знання фонетики просто необхідні.

Методика цілого тексту

Даний метод відштовхується від вже наявного мовного досвіду, тому що є досить корисним для людей різних вікових категорій. Його суть полягає в читанні текстів супроводжуваних різними малюнками та ілюстраціями. У міру читання і розпізнавання незнайомих слів людина повинен здогадатися про їх значення, виходячи з прикладених до тексту зображень.

Головне завдання даної методики полягає в досягненні головної мети, яка полягає в зацікавленості дитини або дорослого до читання. При навчанні за принципом цілого тексту не пояснюватися які-небудь правила і не виправлятися лексичні помилки. Так як його суть полягає у самостійному засвоєнні і розумінні правильної вимови.

Як правило, даний метод показує на практиці що у людей з хорошими початковими знаннями англійської мови, досить успішно виходить самостійно читати. У результаті засвоєння нових слів проходить швидко, а їх правильна вимова засвоюється легко. Однак, методика цілого тексту марна для людей з мінімальними знаннями, так як починаючи читати текст вони губляться за змістом і стикатися з різними труднощами.

Метод Зайцева

Дана методика схожа з фонетичним методом, однак тут зроблений ухил на засвоєння звуків і букв використовуючи техніку візуального та слухового сприйняття.

Микола Зайцев розділив звуки на пари в які входять голосні і приголосні. Дані пари він розписав на різних кубиках, які розрізняються за формою, кольором і видаваному звуку. Таким чином діти запам’ятовують звуки легше і досить легко знаходять між ними різницю. Наприклад, для приголосних обрані кубики з приглушеним звуком і темним забарвленням, у голосних ж навпаки дзвінкий звук і колір більш яскравий. Таким чином запам’ятовуючи букви і звуки дитина складає з кубиків слова. На деяких кубиках написані букви окремо, для того що б дитина могла розбирати не тільки звукові пари, але і складати їх з окремими буквами, створюючи і засвоюючи буквено-звукові відповідності.

Даний спосіб дуже добре підходить для маленьких дітей, так як навчання читання виглядає як гра, однак тут присутній сильний ухил на вивчення фонетики і можливість запам’ятовувати і створювати різні слова, що в ранньому віці дуже корисно і добре засвоюється.

Як поліпшити швидкість читання англійською мовою

ККД читання текстів англійською мовою вкрай низький у більшості сучасних людей. Ось декілька основних порад та методик, які допоможуть значно підвищити швидкість при читанні англомовних текстів. Хочеться відзначити, що будь-який з методів, спершу буде вам здаватися дивним і незручним, однак слід обзавестися терпінням, так як саме постійна практика — ключовий фактор збільшення швидкості читання.

Методи поліпшення швидкості читання на английком мові:

Не варто недооцінювати периферичний зір. Багато читають англійські тексту, якщо не по буквах, то максимум під одним або кількома словами. Це відбувається за рахунок того, що при читанні не звертається жодної уваги на бічний зір, а значить, меж поля нашого зору вистачає максимум на 25-30 символів. А якщо як слід натренувати периферію, одночасно можна буде бачити цілу рядок, а це близько 90 символів. Таким чином швидкість читання зросте більше ніж у два рази. Для тренувань вам знадобиться таблиця Шульте. Це поле, розділене на 25 однакових квадратів, з занесеним в кожен з них числом від одного до двадцяти п’яти. Суть вправи полягає в тому, що необхідно знайти пряму або зворотну послідовність всіх цих чисел, дивлячись виключно в центральний квадрат. Подібні таблиці можна скачати і роздрукувати або завантажити генеруючу числа Шульте програму.

Забудьте про субвокализацию. Ніколи не замислювалися, чому збігається приблизну кількість проговариваемых слів в хвилину і прочитаних? Справа в тому, що ми звикли повторювати внутрішнім голосом кожне прочитане слово. Це жахливо уповільнює загальну швидкість читання. Щоб позбавитися від цієї шкідливої звички необхідно знати кілька хитрощів.

Наприклад, притисніть, під час читання, язик до піднебіння, або затисніть в роті олівець. Можна також читати під неримичную музику, яка буде збивати ваш внутрішній голос з такту і заважати йому «говорити». Також, вкрай важливо не читати по одному англійському слову, а обробляти цілі кластери, таким чином, з-за великого обсягу тексту, ви не зможете проговорювати його в думках.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн