Як навчитися думати англійською мовою | Частина 1

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 1 15 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 1

Дуже багато людей, що вивчають англійську мову, мріють навчитися думати на ньому. Вам знайома ситуація: щоб сказати якусь фразу, яку ви спочатку подумки складаєте її російською, а тільки потім перекладіть на англійську. При цьому ви підбираєте в голові слова і думаєте, як же правильно побудувати її.

Звичайно ж, всі ці дії займають у вас якийсь час. І вашому співрозмовнику доводиться чекати відповіді. Не дуже зручно, правда?

У статті ви дізнаєтеся секрет, як навчитися думати англійською мовою.

Що необхідно, щоб почати думати англійською мовою?

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 1 16 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 1

Спочатку трохи теорії. Ми розглянемо два основних моменти будь-якого навчання: знання (теорія) і практика (навички).

Першим ділом, коли ми починаємо чогось вчитися, ми отримуємо знання, тобто вчимо теорію. Метою цього є зрозуміти, як щось влаштовано.

Наприклад, коли ми проходимо час Present Simple в англійській, ми розбираємо наступні моменти: коли воно використовується, як утворюється, як змінюється дієслово, з допомогою чого утворюється питання, як будується негативне пропозицію.

У підсумку ми зрозуміємо, коли слід використовувати Present Simple і як вона утворюється. Але чи зможемо ми його використовувати в житті? Звичайно, немає.

Що ж треба для цього зробити? Відповідь проста: ви повинні почати використовувати це правило (знання) на практиці, тобто перетворити їх у навичку.

Уявіть, що ви вчитеся готувати борщ. Ви прочитали рецепт, розібралися, які продукти вам потрібні і в якій послідовності їх треба додавати. Тепер ви можете сказати, що вмієте його готувати? Звичайно немає.

Для того, щоб навчитися готувати борщ, вам доведеться приготувати його безліч разів. Можливо, спочатку у вас погано вийде, але раз за разом ви будете робити це краще і краще. І, в кінці кінців, ви отримаєте свій результат – смачний борщ. І тільки тоді ви отримаєте навик і з упевненістю зможете сказати, що вмієте його готувати.

Читайте також:  IELTS Writing Task 1: Опис карт

Навичка – це вміння використання знань на практиці. Щодо англійської – це вміння говорити англійською мовою, складати речення в рамках знань, які ви отримали.

Повертаючись до прикладу з Present Simple. На початку на уроці ви розбираєте, як утворюється питальне речення у простому часі Present Simple. А далі ви вчитеся говорити ці пропозиції.

Як результат: ви зможете будувати речення в рамках цього часу. Те ж саме стосується і вміння думати англійською.

Як почати думати англійською мовою?

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 1 17 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 1

Як ви зрозуміли, щоб навчитися говорити і думати, потрібно свої знання перетворити в навички, тобто навчитися використовувати їх. У цьому вам допоможуть два наступних кроки. Якщо ви вчите мову, ви зобов’язані їх виконувати. Інакше ви просто не зможете говорити і думати англійською так, як на рідній мові.

Крок 1. Як можна більше говорите англійською мовою

Щоб сказати фразу, вам не потрібно думати, як її побудувати. Ви автоматично говорите її, бо робили це сотні разів. Щоб досягти того ж в англійській мові, вам потрібно постійно і багато тренуватися говорити.

Як багато? Чим більше, тим краще. Наприклад, у нас на курсах мінімальне навчання в тиждень 3 рази по 3 години. Якщо ви будете постійно говорити англійською мовою, використовуючи нові слова, мовні звороти, нові правила, то потім навчитеся робити це автоматично, не замислюючись.

Крок 2. Намагайтеся завжди складати речення в розумі англійською

Як я написала вище, говорити англійською потрібно багато. Але у нас немає можливості постійно це робити. Тому дуже важливо привчити себе подумки промовляти фрази англійською.

Як це використовувати в житті:

Їдете на роботу в метро або автобусі? Подумки опишіть людей навколо вас. У цієї дівчини довге світле волосся, у неї синє плаття. У чоловіка, біла сорочка, він високий і лисий. У дівчинки червона шапка і жовта куртка.

Читайте також:  Коли не потрібно використовувати артикль THE

Їдете на машині? Можете промовляти свій маршрут: зараз мені потрібно повернути наліво, потім я їду прямо, потім звернути на перехресті.

Плануєте свій робочий день? Робіть це в голові англійською: потрібно перевірити пошту, відповісти клієнту, підготувати договори, провести збори.

Йдете в магазин? Думайте про те, що хочете придбати: мені потрібно купити молоко, ще я хочу яблук і апельсинів.

Важливо робити це якомога частіше. Спочатку вам може здатися складним. Але насправді це просто. Почніть з найпростіших речень.

Замість висновку

Природно, у рамках однієї статті не можна повністю розкрити цю тему, так що через тиждень вийде друга частина.

А поки запам’ятайте: якщо ви будете робити ці 2 кроку, то дуже скоро у вашій голові замість звичних нам російських фраз, стануть з’являтися англійські. І вам не доведеться змушувати свого співрозмовника чекати, поки ви подумки переведете свою відповідь. Ви виробите навик і зможете думати і вільно розмовляти англійською мовою.

Читайте продовження статті:

Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: