Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 2 18 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

У минулій статті ми розповіли про 2 кроки, які допоможуть вам почати думати англійською мовою. Зараз ми торкнемося цієї теми докладніше.

У цій статті ми розберемо процес «думання» на будь-якій мові. Ви дізнаєтеся, як людина, початківець вивчення англійської, відразу ж може почати думати на ньому, і як цьому навчитися!

Як ми думаємо?

Давайте спочатку з’ясуємо, що ж ми розуміємо під словом «думати». Ми говоримо, що «думаємо на будь-якій мові», коли можемо в голові повністю сформулювати те, що хочемо сказати. Наприклад, якщо людина думає англійською, то він легко може сформулювати речення і сказати його. Розглянемо цей процес детальніше.

Процес “думання” будь-якою мовою складається з двох частин: що і як.

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 2 19 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

1. “ЩО”

У розмові ми завжди думаємо, що сказати, тобто ми формулюємо свою думку, підбираємо слова, продумуємо зміст.

2. “ЯК”

А ось тут вже ми вирішуємо, як правильно сказати те, що хочемо. Як правильно побудувати речення, яке час використовувати і яке треба поставити закінчення.

У російській мові, наше “як” доведено до автоматизму. Ми не думаємо, як нам побудувати речення, як поставити закінчення і т. д. В російській ми думаємо тільки над тим, ЩО сказати.

Наприклад, ви хочете попросити знайомого допомогти вам. Ви продумуєте, що саме ви йому скажете, щоб він погодився, і підбираєте аргументи. Ніхто з нас не буде сидіти і думати, яку ж нам поставити закінчення в слові.

А як думають англійською люди, які його вчать?

Англійська мова не є нам таким звичним. У нас немає автоматизму в тому, як правильно сказати ту чи іншу думку. Тому нам доводиться думати не тільки, що сказати, але і як граматично правильно це зробити. У підсумку процес “думання” виглядає так.

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 2 20 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

Саме через це і виникають проблеми в англійській, адже нам потрібен час, щоб продумати все це. І вашому співрозмовнику доводиться чекати, коли ж ви нарешті зможете дати йому відповідь англійською.

Наприклад, до вас на вулиці підходить чоловік і питає: “Як пройти до Червоної площі?” Щоб дати відповідь російською мовою, вам потрібно зорієнтуватися і подумати, яким маршрутом направити його (процес “що сказати”). Це займає кілька секунд, і ви вже можете дати відповідь: “Вам треба пройти до кінця вулиці, повернути направо і далі йти прямо”.

Якщо ви чуєте таке питання від іноземця, то вам доводиться виконувати дві дії. Спочатку продумати маршрут: пройти до кінця вулиці, повернути направо і далі йти прямо (“що сказати”). Склавши його, вам доводиться думати, як перевести все це на англійську мову (“як сказати”): ви згадуєте англійські слова і як правильно побудувати речення. Все це займає чимало часу.

У підсумку, іноземець може так і не дочекатися вашої відповіді. Він просто вирішить, що ви не зможете допомогти йому, і звернеться до кого-небудь іншому.

Як же досягти автоматизму?

Саме цьому і була присвячена минула стаття. У ній ми говорили про 2 кроки, які допоможуть домогтися того, щоб фраза, яку ви хочете сказати, автоматично будувалася на англійській мові в вашій голові. Дотримуючись їх, ви поступово зможете відкинути “як“. Але відразу ж виникає наступне питання: коли саме можна почати використовувати ці кроки?

З якого рівня можна почати думати англійською мовою?

Існує міф, що думати англійською можна, лише досягнувши певного рівня: «вчіть собі спокійненько, а думати і говорити мовою почнете, коли прийде час». Тільки коли цей час прийде? Через місяць? Через рік? Через 10 років або взагалі ніколи? Ви прокинетеся вранці і зрозумієте, що можете думати англійською? Звучить неправдоподібно, чи не так?

У минулій статті ми розібрали, що “думати”, так само як і “говорити” – це навик, який потрібно тренувати. І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Тому думати англійською можна і потрібно з самого початку вивчення.

«Але як же я буду думати мовою, якої я не знаю?» – запитаєте ви. Зараз я вам розповім.

Як тренувати “думання” на англійській мові?

kak nauchitsya dumat na anglijjskom yazyke | chast 2 21 Як навчитися думати англійською мовою | Частина 2

Коли ми починаємо думати і говорити мовою, ми проходимо кілька кроків. Мова, за допомогою якого ми висловлюємо свої думки, поступово розвивається. Ми починаємо з самого простого, потім будуємо пропозиції складніше і складніше і, зрештою, повністю можемо висловити свої думки. Отже, давайте розглянемо цей процес поетапно.

Етап 1. Слова.

Коли ми починаємо вчити будь-яку мову, ми починаємо зі слів. Так було і з нашим рідною російською мовою і з будь-яким іншим. Як же думати мовою, якщо знаєш тільки слово? Зараз я вам розповім.

Наприклад, ви вивчили нове слово – table (стіл). Тепер ви можете почати думати, використовуючи це слово. Просто замінюйте наше російське слово «стіл» на англійське «table».

Книжки лежать на table.

На моєму table завжди все акуратно розкладено.

Кішка встрибнула на table.

Кожен раз, коли дивитеся на table, подумки складайте пропозиції. Не треба нічого придумувати – просто думайте про те, що бачите. Сенс в тому, щоб, коли ви подивіться на стіл, в голові у вас буде спливати table, а не звичне російське слово.

Студенти наших курсів, хто вчився з першого рівня, знають, що це дуже ефективно. Якщо на початку навчання вони будують речення, починаючи з цієї вправи, то через 6 тижнів вони можуть говорити на простому англійською мовою!

Етап 2. Прості пропозиції

На наступному етапі ми вчимо, як будувати речення, розбираємо самі базові і прості правила. І в нашій голові вже утворюються прості речення.

This is my table.
Це мій стіл.

Sit at the table.
Сядьте за стіл.

This table is clean.
Цей стіл чистий.

Причому на цьому етапі не потрібно хвилюватися з приводу правильності цих пропозицій. Тобто якщо ви не знаєте привід (sit at або near) або не знаєте якісь слова (наприклад «мій»), ви просто вставляєте в пропозицію це слово по-російськи.

This is мій table.

I sit поруч з table.

Тобто ми просто поєднуємо 1 і 2 етапи.

Етап 3. Складні пропозиції.

Далі ми вчимо нові граматичні конструкції. І тепер наші думки стають “багатшими” і різноманітніше. Тепер у нашій голові формуються більш складні пропозиції.

I like to lay the table.
Мені подобається накривати на стіл.

There is a dog under the table.
Під столом є собака.

She put the magazine on the table.
Вона поклала журнал на стіл.

He will clear the table of the dishes.
Він прибере посуд зі столу.

Спочатку ви будете робити це з невеликою швидкістю. Але раз за разом все швидше і швидше.

Ось так поступово ви пройдете всі етапи і в підсумку зможете вільно формулювати свої думки англійською мовою.

Почати думати англійською – це не таке просте і швидке справу. Однак, якщо ви будете слідувати порадам, даними в наших двох статтях, ви зможете зробити це. Головне пам’ятайте, що не потрібно чекати «особливого часу», щоб почати думати англійською. Починайте використовувати свої знання прямо зараз! І в підсумку ви отримаєте результат, про який так мріяли.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн