Як навчитися говорити по-англійськи

kak nauchitsya govorit po anglijjski 2 Як навчитися говорити по англійськи

Труднощі вивчення англійської мови

Складно повірити, що в Москві на вулицях не завжди буває людно. Але одного разу, коли я йшла по якихось своїх справах, мене зупинили двоє іноземців, хотіли з’ясувати, як кудись пройти. Хоч вони й знали розмовна англійська, ця мова не була рідною для них. До того часу я вже закінчила школу і, здавалося б, після семи років вивчення англійської повинна була б уміти порозумітися…

Розгубленість, збентеження, сором, незручність… В голові крутилися окремі слова, які не складалися фрази. Було прикро, що я, радянська (тоді ще) дівчина не можу нічого толком сказати по-англійськи, хоча у всьому світі відомо про нашому високому рівні та якості освіти. Все, на що мене вистачило, – вимовити фразу щось типу «Я погано говорю по-англійськи» і «Вибачте, я вас не розумію»…

З тих пір я добре усвідомила, що знання іноземної – це і більш високий культурний рівень, і краща робота, і більш широке коло спілкування. Я намагалася займатися за різними підручниками і ходити на курси.

Зазвичай я здавалася десь на десятому уроці, коли в граматиці починалися неправильні дієслова або ще якісь складні теми. Кожен раз, повертаючись подумки до того випадку на вулиці, задавала собі питання: а як пройшла б та зустріч зараз? Так точно так само! Маючи знання про правильне (з точки зору граматики) побудові фрази, я все ще не могла уявити собі, як пояснити людині на вулиці яким чином він може потрапити в потрібне йому місце.

Чому так відбувається? Чому багато, закінчуючи курси і школи, так і не можуть порозумітися з іншою людиною? Чому моя донька, яка вивчає англійську ось вже шостий рік, не може ні поговорити мовою, ні розповісти по-англійськи як пройшов її день? Як взагалі можна вивчити мову?!

Їхати в країну, де основна мова спілкування англійська – не кожен може собі дозволити. Тримає робота, родина, не завжди вистачає вільного часу або грошей… Не вихід. Невже вивчити мову, не покидаючи свою країну, можуть лише 5-7% обраних, що володіють від народження талантом освоєння мов?!

Хочеш вміти говорити – спілкуйся!

Але постійте! Давайте подивимось ось на таку ситуацію: дитина живе в «інтернаціональній родині». Відволічемося від росіян і англійців. Приміром, одна з моїх подруг живе на Україні, а батько у неї з Грузії. У іншої подруги – руська мати і батько-грек. У однокласника дочки мати росіянка, а батько – індус. Ви вже здогадалися, що діти в цих сім’ях напевно говорять на мовах обох батьків. Так, кажуть. І не вчать правил. Просто говорять! Не можна сказати, що у них є занурення в дві мовні середовища. Швидше – у них є велика практика в обох мовах. І вони можуть спілкуватися!

Будь-яка дитина, починаючи говорити в дитинстві, до часу вступу до школи може цілком адекватно висловити свої думки і бажання, а також зрозуміти іншу людину й порозумітися з ним. Практика! Ось що дає йому ці здібності!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн