Як навчитися розмовляти англійською з нуля | 5 порад

kak nauchitsya razgovarivat na anglijjskom s nulya | 5 sovetov 52 Як навчитися розмовляти англійською з нуля | 5 порад

Кожна людина, що вивчає або тільки планує вивчати англійську мову, мріє вільно розмовляти нею. Ніхто не хоче обмежувати свої вміння лише читанням і перекладом, адже мова ми вчимо саме для того, щоб спілкуватися на ньому.

Вміючи розмовляти англійською мовою, ви без праці зможете вирішити будь-які питання і проблеми в подорожах, обзавестися новими друзями по всьому світу, розширити межі свого бізнесу, знайти нову роботу, і багато іншого. Розмовна англійська відкриває перед людиною безліч можливостей і перспектив.

Але, незважаючи на свої бажання, більшість людей вчать мову більше 10 років зі школи, але говорити англійською вони так не можуть. Так як же навчитися говорити?

Як навчитися говорити англійською мовою з нуля

kak nauchitsya razgovarivat na anglijjskom s nulya | 5 sovetov 53 Як навчитися розмовляти англійською з нуля | 5 порад

Давайте розберемо, що потрібно робити, щоб заговорити мовою.

Порада № 1: Починайте говорити з самого початку навчання

Якщо хочеш навчитися говорити мовою, то потрібно починати говорити з самого початку. Англійська мова – це навик, який можна придбати тільки тренуючи його.

Уявіть, що ви вчитеся грати на гітарі. Ви вчите ноти, дивіться, як правильно поставити пальці, щоб їх зіграти. Але ви ніколи не зможете зіграти музику, поки не візьмете гітару в руки і не почнете тренуватися і затискати правильні струни.

З часом, якщо ви будете багато тренуватися, вам вже не доведеться думати, яку струну затиснути, і як поставити пальці. Ваші руки самі запам’ятають, як це робити.

Теж саме і з англійською мовою. Вам потрібно тренувати навички «говоріння» з самого початку, щоб потім ви могли будувати речення і вимовляти слова автоматично, не замислюючись, як саме їх потрібно сказати.

Немає сенсу вчити теорію, «напрацьовувати базу», щоб в один прекрасний момент заговорити мовою. Теорію ми вчимо саме для того, щоб навчитися застосовувати її на практиці. І робити це потрібно з самого початку навчання.

Увага: Вчіть англійську мову довгий час, але не можете говорити? Дізнайтеся на уроці, як заговорити через 1 місяць занять за методом ESL.

«Але як я буду говорити на мові, якщо нічого не знаю?» – запитаєте ви. Будь-яку мову ми починаємо вчити зі слів. Давайте подивимося, як робити це правильно.

Порада № 2: Вчіть слова правильно, відмовтеся від зазубрювання

Згадайте з чого починають маленькі діти, коли вчаться розмовляти? Звичайно ж, з окремих слів.

Починаючи вчити незнайомий нам мову, ми теж спочатку запам’ятовуємо окремі слова і вчимося вимовляти їх.

Відразу скажу, що зазубрювати слова марно. Від такого способу потрібно відмовитися з самого початку.

Зазубрювання – багаторазове повторення слова протягом невеликого проміжку часу.

Чому це неефективно:

  • Ви просто завчає літери, з яких складається слово, але не вчитеся використовувати його.
  • Завчені таким чином слова дуже швидко забуваються, так як ми забуваємо все, що не використовуємо
  • Ви вчитеся перекладати, але не думати мовою.

Як же правильно вчити слова? Щоб запам’ятати слово, його потрібно почати використовувати у своїй промові. Погодьтеся, і в російській мові ми не можемо згадати слова, які зазвичай не використовуємо в розмові. Тому єдиний спосіб запам’ятати щось- це використовувати.

Давайте розглянемо приклад того, як потрібно правильно вчити слова. Візьмемо слово cup.

1. Вам потрібно переглянути переклад цього слова. Краще всього дивитися не тільки переклад, а й значення слова. Так як іноді людина не може правильно використовувати якесь слово у своїй мові, просто тому, що він не знає, який саме сенс воно несе. Подивившись значення, ви будете знати, що означає слово і в яких ситуаціях його краще використовувати.

Переклад: cup – чашка

Значення: cup – маленький круглий посудину, як правило, з ручкою, який ви використовуєте, щоб пити чай, каву і т. д.

2. Подивіться і послухайте, як звучить слово.

Якщо ви знаєте транскрипцію (значки, якими позначаються звуки), то прочитайте його правильно. Але навіть якщо ви знаєте знаки транскрипції і впевнені в собі, кращий спосіб навчитися вимові – послухати його.

Зараз є багато електронних словників, у яких є функція прослуховування слова. Натиснувши на спеціальний значок, він, як правило, розташований поруч з транскрипцією, ви можете почути, як вимовляється це слово.

Причому багато ресурси пропонують прослухати навіть 2 варіанти: британський і американський. У такому разі вибираєте, яку вимову ви більше хочете використовувати, а потім слухаєте його багато разів, щоб точно вловити, як звучить слово.

3. Тепер, коли ви знаєте, як вимовляється слово, кілька разів скажіть це слово вголос, щоб запам’ятати, як воно звучить. Робити це треба, звичайно ж, чітко і голосно. Так ви звикнете до вимови слова і не будете боятися сказати його.

4. Тепер саме час почати використовувати це слово. Зробити це можна, склавши пропозиції з ним. Але як складати пропозиції, якщо крім одного слова нічого не знаєш?

Ми просто говоримо пропозицію російською мовою, замінюючи звичне слово «чашка», на нове «cup». При цьому не потрібно складати довгі, складні речення. І ще один важливий момент: ваші пропозиції повинні мати відношення до вашого життя! Саме тоді ви запам’ятаєте це слово і зможете “впровадити” її в своє життя.

Ось, що у нас виходить:

У нас в сім’ї у кожного своя cup.
Я люблю пити з великої cup.
Я не відмовилася б від cup кави.

Складайте такі пропозиції до тих пір, поки не зможете впевнено використовувати це слово. Звичайно, потрібно скласти від 3 до 10 пропозицій.

Після цього намагайтеся використовувати це слово в своїй промові в звичайних умовах. Повторюйте його кожен раз, коли бачите cup. Також можете привчати рідних, допомагати вам і вчити мову разом. Наприклад, просіть рідних принеси cup для кави/чаю.

Повторюючи ці слова в своїх пропозиціях, ви звикаєте не перекладати з російської на англійську, а відразу думати на ньому. Поглянувши на чашку, в голові у вас відразу виникне cup.

Але щоб розмовляти, нам потрібно не тільки знати слова, але і уміти будувати речення.

Порада № 3: Вивчайте матеріал від простого до складного

kak nauchitsya razgovarivat na anglijjskom s nulya | 5 sovetov 54 Як навчитися розмовляти англійською з нуля | 5 порад

Починати вчити англійську треба з найпростіших правил. Не варто відразу перескакувати на складний матеріал і вчити, наприклад, часи. Інакше у вас буде “каша в голові”.

Навчіться спочатку складати найбільш прості речення. Наприклад, з дієсловом to be:

I am – Я є
You are – Ти/ви є
He is – Він є
She is – Вона є
It is – Він/вона/воно є (для неживих предметів, наприклад стіл/вікно і тд)
We are – Ми є
They are – Вони є

Для того, щоб відразу почати використовувати правило, потрібно:

1. Розібрати теорію: зрозуміти, в яких випадках це правило вживається і як будуються всі види речень.

2. Скласти і виголосити свої власні пропозиції. Якщо ви хочете сказати якесь слово, але не знаєте його англійською, кажете його російською. Зараз ми тренуємо саме ту теорію, яку розібрали, а не прагнемо дізнатися нові слова. Ваші пропозиції можуть виглядати так:

I am вчитель.
She is красива.
We are розумні.

Потім можна перейти до оборотами: this is that is, these are, there are і так далі.

Коли ви вчите матеріал, розбираючи найпростіші речі, зрозуміти більш складний матеріал, потім буде набагато легше. Вся інформація розкладеться у вас в голові по поличках.

З часом ваші пропозиції будуть ставати все складніше і різноманітніше. У вас з’явиться більше знань, які ви зможете використовувати у своїй промові.

Порада № 4: Доводьте кожен шматочок теорії до ідеалу

Не потрібно гнатися за кількістю і намагатися вивчити як можна більше правил за короткий термін.

Набагато корисніше доводити кожне правило до автоматизму.

Опрацьовуючи теорію, складайте якомога більше пропозицій, поки не відчуєте, що можете впевнено будувати речення, не замислюючись над тим, як це зробити.

Вчіться з самого початку не перекладати з російської на англійську, а думати мовою. Зробити це можна, тільки якщо ви ретельно відпрацьовуєте кожне правило і тренуєтеся складати безліч пропозицій, використовуючи його.

Також ви можете не просто складати пропозиції, а розповідати про своє життя. Тренуйтеся розповідати про себе, свою сім’ю, роботу, захоплення, застосовуючи свої знання. З кожним разом ви зможете сказати все більше і більше, використовуючи нові правила і слова.

Такі вправи дозволять вам навчитися вільно висловлювати свої думки, думаючи англійською мовою, а не перекладаючи російські пропозиції. Погодьтеся, набагато приємніше спілкуватися з людиною, який може підтримати розмову і швидко відповісти вам, а не думати 15 хвилин над тим, як правильно побудувати речення.

Порада № 5: Займайтеся часто і без перерв

Починати вчити мову з нуля не просто: потрібно звикнути до використання нових слів, розкласти правила по поличках, звикнути до вимови слів і пропозицій.

До того ж все, що здається простим і зрозумілим зараз, на наступний день доводиться заново розбирати і опрацьовувати.

Коли ви тільки починаєте вивчати мову, великі проміжки між заняттями дуже погано впливають на ваш прогрес. Якщо ж ви робите перерву на самому початку навчання, то вам не доведеться відновлювати свої знання, а починати вчити мову з самого початку.

Навіщо ж витрачати свій час і гроші, щоб потім знову починати з нуля?

Отже, дотримуючись цих порад, ви зможете заговорити мовою з самого початку навчання. Так, це буде простий англійську, але чим більше ви будете тренуватися, тим різноманітніше і багатше стане ваша мова. І дуже скоро висловити свої думки англійською мовою не складе для вас праці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн