Як навчитися розуміти та сприймати англійську мову на слух? Покрокове керівництво

kak nauchitsya ponimat i vosprinimat anglijjskuyu rech na slukh  poshagovoe rukovodstvo 25 Як навчитися розуміти та сприймати англійську мову на слух? Покрокове керівництво

Однією з найбільш поширених проблем при вивченні англійської мови є нездатність сприймати англійську мову на слух. Щоб повноцінно спілкуватися на мові, важливо не тільки вміти говорити, але і вміти розуміти, що вам відповідають.

Вам знайома ситуація, коли ви слухаєте співрозмовника і можете вловити окремі слова, але повністю зрозуміти, про що йде мова, ви не можете? Чи ж не можете зрозуміти, що говорять актори у фільмах, або про що співається у пісні? Тоді ця стаття для вас.

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Чому вам складно зрозуміти англійську мову на слух;
  • Як правильно слухати, щоб навчитися розуміти мову на слух;
  • 3 поради для поліпшення розуміння живої розмовної мови.

Чому вам складно сприймати англійську мову на слух?

kak nauchitsya ponimat i vosprinimat anglijjskuyu rech na slukh  poshagovoe rukovodstvo 26 Як навчитися розуміти та сприймати англійську мову на слух? Покрокове керівництво

Існує 3 основні причини, через які вам важко розуміти мову на слух:

1. Не знаєте англійські слова

Звичайно, якщо ви не знаєте значення слова, то зрозуміти, що ви його не зможете. Чим ширше ваш словниковий запас, тим легше вам розуміти мову на слух.

2. Не знаєте граматику

Зв’язати окремі слова в закінчене речення нам допомагає англійська граматика. Тільки з її допомогою ми можемо зрозуміти сенс, який вкладає говорить. Адже невеликі зміни в пропозиції можуть дуже сильно змінити його зміст.

3. Немає навичок аудіювання

Аудіювання – це сприйняття і розуміння іноземної мови на слух.

Проблема полягає в тому, що у вас немає навичок розпізнавання мовлення, і ви не можете сприймати її.

Згадайте будь-який фільм: всі актори розмовляють там побіжно, з великою швидкістю. Точно також люди розмовляють і в житті. Ви не можете зрозуміти їх мова, тому що не звикли до такого втікача звучанням.

Читайте також:  Англійська мова онлайн: реалії та міфи

З-за високої швидкості мовлення здається, що всі слова в реченні зливаються. Ви не можете розпізнавати (почути) окремі слова, з яких складається пропозицію, тому не розумієте сенс сказаного.

Увага: ви Не розумієте англійську мову? Дізнайтеся на уроці, як навчитися сприймати англійську мову на слух.

Подолати всі ці труднощі можна тільки шляхом розвитку навичок сприйняття мови на слух. І зараз ви дізнаєтеся, як потрібно слухати правильно, щоб розвинути його.

Як навчитися розуміти англійську мову на слух?

Розуміння мови на слух – це один з 4 навичок володіння мовою. Отже, єдиний спосіб навчитися розуміти – це розвивати цю навичку. Для цього вам необхідно слухати як можна більше англійською мовою: радіо, музика, подкасти, серіали, фільми, лекції, жива мова.

Що саме потрібно слухати і чим це корисно, ми розповідали вам тут.

Але ви не поліпшите аудіювання, просто включивши фільм/музику і займаючись своїми справами. Інакше всі б давно навчилися розуміти англійську мову, так як ми слухаємо іноземні пісні кожен день.

Для того щоб поліпшити розуміння на слух, потрібно докласти зусилля, особливо, на початковому етапі. Розглянемо кроки, які допоможуть це зробити.

Починати краще всього з подкастів! Ось на цьому сайті можете вибрати подкаст за рівнем.

Крок 1: Включаємо і слухаємо

Ваше завдання спробувати вловити слова, розібрати і зрозуміти їх. Не намагайтеся дослівно перекладати, намагайтеся вловити хоча б загальний зміст. Виходить? Швидше за все, при першому прослуховуванні ви зрозумієте тільки окремі слова і основну ідею. Цей крок досить зробити 1-2 рази.

Крок 2: Розбираємо текст

Далі вам знадобиться текст того, що ви слухаєте. Розберіть його повністю, подивіться переклад всіх незрозумілих слів. Якщо ви вибрали серіал/подкаст за своїм рівнем, таких слів повинно бути небагато.

Читайте також:  8 англійських ідіом, пов'язаних зі спортом

Крок 3: Слухаємо і стежимо за текстом

Тепер включаємо аудіо/відео і одночасно стежимо за текстом. Не намагайтеся просто читати текст. Запам’ятовуйте, як звучать знайомі й незнайомі слова. Зробити це досить 1-2 рази.

Коли ви звикнете до звучання найбільш поширених слів, цей пункт можна буде виключити.

Крок 4: Відкладаємо текст і намагаємося зрозуміти на слух

Якщо ви виконали всі попередні кроки, то тепер ви повинні без зусиль розуміти те, що слухаєте.

Чим більше ви будете слухати, тим легше вам буде розуміти англійську мову. Спочатку вам здасться, що це вимагає багато часу. Але, розібравши, наприклад, 10-20 подкастів/серій/діалогів, ваше аудіювання покращиться в рази. Скоро ви помітите, що можете без проблем розмовляти з людьми і розуміти, що вони говорять.

Також є кілька секретів, які допоможуть вам краще розуміти англійську мову.

3 поради для поліпшення сприйняття живої англійської мови

kak nauchitsya ponimat i vosprinimat anglijjskuyu rech na slukh  poshagovoe rukovodstvo 27 Як навчитися розуміти та сприймати англійську мову на слух? Покрокове керівництво

Дотримуючись цих порад, ви зможете краще сприймати англійську мову на слух.

1. Вчіть слова правильно

Щоб захистити себе від незнання правильної вимови слова, краще з самого початку послухати, як воно вимовляється правильно.

Уважно послухайте, як вимовляє слово ваш викладач. Звертайте увагу на те, куди ставиться наголос, тобто яку частину слова ми виділяємо інтонацією. Повторіть слово за викладачем, наслідуючи його вимові.

Якщо ви займаєтеся без викладача, натисніть на значок «прослухати» в англійському словнику, і ви почуєте правильне звучання.

2. Вчіть скорочення, що використовуються в англійській

В англійській мові є загальноприйняті скорочення, знанням яких не слід нехтувати, так як при розмові з англомовним людиною ви обов’язково почуєте їх.

Скороченнями користуються в розмові, піснях, фільмах і серіалах. Англійці скорочують допоміжні дієслова в часах (I have – i’ve), цілі конструкції (I am going to – I am gonna) і словосполучення (as soon as possible – ASAP).

Читайте також:  Курси англійської для офіціантів від Native English

3. Вчіть розмовні фрази і сленг

Розмовні фрази і сленг занурюють вас в атмосферу живої людської мови. Згадайте, при розмові кожен з нас вставляє фрази, які не відносяться до прямого сенсу пропозиції. Наприклад: чесно кажучи, секундочку, грубо кажучи. Знаючи значення цих висловів і їх звучання, вам буде легше зрозуміти, що вам говорять.

Отже, тепер ви знаєте, що потрібно робити, щоб навчитися розуміти англійську мову на слух. Приділяйте аудіювання хоча б 30 хвилин у день, і незабаром проблема нерозуміння англійської мови залишиться в минулому!

Напишіть питання, які у вас є, у коментарях нижче.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: