Як почати вивчати англійську: 4 кроки

kak nachat izuchat anglijjskijj: 4 shaga 24 Як почати вивчати англійську: 4 кроки

Починати щось нове завжди страшно. Це відноситься і до вивчення англійської мови.

Перші кроки дуже важливі, так як від них залежить, як швидко ви вивчите англійську і навчитеся спілкуватися на ньому.

“З чого почати? Як правильно організувати навчання? Як отримати результат і не кинути заняття?” – всі ці питання постійно виникають в голові у вивчають.

У статті я дам 4 кроки, які допоможуть вам розставити всі крапки над «і» і почати вчити англійську.

Крок 1: Ставимо за мету правильно

kak nachat izuchat anglijjskijj: 4 shaga 25 Як почати вивчати англійську: 4 кроки

Для початку слід визначитися, як ви хочете використовувати англійську мову в своєму житті, тобто треба поставити мету. Адже саме від вашої кінцевої мети залежать всі наступні кроки.

Наприклад, якщо вам потрібен англійську, щоб подорожувати, вам буде достатньо середнього рівня. Адже навіть, якщо ви не будете дотримуватися всіх правил граматики чи робити якісь помилки, люди все одно зрозуміють вас, і нічого страшного не станеться.

Якщо ж ви хочете використовувати англійську мову в роботі або проводити переговори з бізнес-партнерами, тоді ваш англійський повинен бути на високому рівні. Адже незнання граматики і грубі помилки можуть створити не дуже гарне враження в іноземних партнерів про вас.

Тому від вашої мети залежить, на якому рівні вам треба знати англійську, щоб ви могли застосовувати його так, як вам хочеться.

До того ж, якщо ви прагнете до конкретної мети, то вона завжди буде мотивувати вас.

Стаття в тему: 6 простих кроків, як мотивувати себе на вивчення англійської мови

Крок 2: Плануємо своє навчання

Після того, як ви поставили мету, переходимо до планування навчання.

Сюди входить:

  • Визначення поточного рівня знань

Цей пункт дуже важливий для тих людей, хто вже коли-небудь вивчав англійську мову (наприклад, у школі, в університеті і т. д.). Дуже багато людей переоцінюють або, навпаки, недооцінюють свої знання.

У першому випадку людина, не зрозумівши що-то в матеріалі, надалі зіткнеться з цією прогалиною. Незнання або нерозуміння простих правил будуть значно ускладнювати і сповільнювати процес навчання.

Якщо ж людина недооцінює свій рівень, він просто буде тупцювати на місці. Звичайно, повторення – це дуже важливо в англійській. Але рухатися до своєї мети можливо, тільки вивчаючи і закріплюючи на практиці новий матеріал.

  • Складання графіка занять

Тільки регулярні та тривалі заняття зможуть дати вам результат.

Вам потрібно вирішити, скільки часу ви готові виділяти на заняття. Пам’ятайте, що чим частіше й інтенсивніше заняття, тим швидше ви отримаєте результат.

  • Постановка термінів вивчення

Якщо не поставити чіткий термін, то ви ніколи не досягнете своєї мети. Ваше навчання розтягнеться на роки, і результату ви так і не отримаєте.

Це найпоширеніша помилка при вивченні.

Увага: Вчіть англійську мову довгий час, але не можете говорити? Дізнайтеся на уроці в Москві, як заговорити через 1 місяць занять за методом ESL.

Крок 3: Вибираємо форму навчання

kak nachat izuchat anglijjskijj: 4 shaga 26 Як почати вивчати англійську: 4 кроки

В залежності від вашої мети і термінів, вам потрібно визначитися, яку форму занять ви віддаєте перевагу:

  • репетитор
  • курси
  • самостійно

Звичайно ж, у кожної з цих форм є свої плюси і мінуси, які ви повинні враховувати при виборі.

Якщо ви вирішили займатися з репетитором, то дуже важливо, щоб ваші заняття не проходили безсистемно або як дружні зустрічі. У вашого викладача повинна бути складена програма, за якою ви будете рухатися і яка буде відповідати вашої мети. Обов’язково попросіть у потенційного викладача відгуки його учнів.

При виборі курсів англійської дуже важлива методика навчання. Всі курси навчають по-різному. Якщо ви все заняття сидите перед комп’ютером або читаєте підручник, то навряд чи ви досягнете своєї мети – вільно спілкуватися в подорожах. Вибирайте курс, де ви будете проходити теорію і відразу її закріплювати. При цьому живого спілкування та розмовної практики повинно бути багато.

Детальніше про плюси і мінуси групового та індивідуального навчання, ви можете почитати в статті “Як краще вивчати англійську: в групі або індивідуально”.

Самостійна форма навчання найбільш складна і тривала. Можна виділити 3 мінуса цієї форми навчання:

1. Під час навчання ви будете допускати помилки, які ніхто не буде поправляти.

2. Весь матеріал доведеться вивчати самостійно. Для роз’яснення незрозумілих моментів доведеться витрачати багато часу на пошук інформації в інтернеті.

3. Відсутність розмовної практики. Навчитися говорити так не вийде.

Це форма навчання підходить далеко не всім. Але якщо у вас є багато часу, і ви готові виділити цей час на навчання, а так само є людина, яка буде поправляти вас (перевіряти домашні завдання), то ви зможете досягти результату! Не так швидко, як на курсах чи з репетитором, але все ж.

Незалежно від вибору форми навчання, вам потрібно пам’ятати, що результат дадуть тільки регулярні (щодня або через день) і тривалі заняття (не менше 2-х годин на день).

Крок 4: Займаємося за правильною методикою

Звичайно, результат безпосередньо залежить і від методики навчання.

Чи було у вас таке, що ви починали вчити мову, а через деякий час кидали вивчення?

Це відбувалося через те, що ви навчалися за неправильної, неефективною методикою і не отримували результату.

Правильна методика повинна включати дуже багато розмовної практики, адже мову ви вивчаєте, щоб говорити на ньому.

Давайте розглянемо це на прикладі наших курсів.

Як побудовані заняття?

Людина починає говорити англійською з першого заняття. І це не залежить від того, який рівень володіння мови у студента. Природно, для початківців, беруться зовсім прості теми і базові правила, які відпрацьовуються на заняттях.

80% часу заняття відведено саме на практичну частину і 20% – віддається теорії. Немає ніякого сенсу вчити багато теорії і не користуватися нею. Адже важливо не тільки знати, але й вміти застосовувати ці знання на практиці.

Наприклад, студенту пояснюється час Present Simple. Викладач розповідає, в яких випадках ми використовуємо цей час і як вона утворюється. А далі студенти з допомогою спеціальних розмовних вправ закріплюють цю теорію на практиці. Вдома всі студенти обов’язково роблять домашню роботу.

Яка ефективність?

Відпрацьовуючи кожен шматочок пройденої теорії на практиці, людина вчиться застосовувати всі ці знання. Всі правила розкладаються в голові по поличках і відмінно запам’ятовуються.

Який результат?

Навчаючись за такою методикою, ви не тільки зрозумієте всю теорію, але і навчитеся читати, писати, говорити і думати англійською мовою.

Терміни отримання результату:

Якщо ви починаєте вивчати англійську з 0, то:

  • 1 місяць навчання потрібен, щоб почати говорити.
  • 6 місяців потрібно, щоб досягти рівня pre-intermediate ( мета – англійська для подорожей).
  • 9 місяців, щоб досягти рівня intermediate (мета – англійська для роботи).
  • близько 12 місяців, щоб підняти свої знання до рівня upper-intermediate/advanced.

Отже, не бійтеся починати вчити мову! Найголовніше – це ваше бажання вивчити його. Якщо у вас з’явилася необхідність у знанні англійської, не відкладайте, а почніть його вивчення прямо зараз. Адже чим раніше ви почнете заняття, тим швидше отримаєте результат і досягнете своєї мети.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн