Як подолати мовний бар’єр в англійському | Топ-7 порад

kak preodolet yazykovojj barer v anglijjskom | top 7 sovetov 17 Як подолати мовний барєр в англійському | Топ 7 порад

Однією з найбільш частих проблем, що виникають на шляху вивчення іноземної мови є мовний бар’єр. Рано чи пізно з цією проблемою стикається більшість людей, що вивчають англійську. У статті ми розповімо, як з цим впоратися!

Що таке мовний бар’єр або страх спілкування?

Уявімо таку ситуацію: ви починаєте вивчати англійську в школі, потім продовжуєте в інституті, може бути на курсах або навіть самостійно. І ось ви знаєте правила, маєте великий словарний запас, читаєте і перекладаєте і пишіть листи. Здавалося б, все йде добре, ви непогано володієте мовою, але тут ви розумієте, що зовсім не здатні висловити свої думки в розмові. Ця проблема і є мовний бар’єр або страх спілкування: нездатність людини, що знає мову на певному рівні, спілкуватися на ньому.

Причини виникнення мовного бар’єру:

kak preodolet yazykovojj barer v anglijjskom | top 7 sovetov 18 Як подолати мовний барєр в англійському | Топ 7 порад

  • Відсутність розмовної практики і труднощі в розумінні англійської мови.
    В основному при вивченні мови навчають у першу чергу граматиці, читанню та письму, забуваючи про те, що мова ми вчимо для того, щоб розмовляти на ньому.
  • Страх зробити помилку в розмові і невпевненість у своїх знаннях.
    Людина керується принципом: якщо я нічого не скажу, то й помилки не зроблю.
  • Сором’язливість у спілкуванні з людьми.
    Деяким людям, хто мало спілкується навіть зі своїм оточенням (сім’я, колеги), складно спілкуватися і російською.

7 порад, які допоможуть вам у подоланні мовного бар’єру:

kak preodolet yazykovojj barer v anglijjskom | top 7 sovetov 19 Як подолати мовний барєр в англійському | Топ 7 порад

1. Почніть спілкуватися англійською

Це самий-самий ефективний спосіб! Говорити, говорити і ще раз говорити. Згадайте, як ви вчилися плавати. Спочатку ви відчували себе некомфортно, плавали тільки біля берега, боячись заплисти в глибину. Але чим більше ви тренувалися, тим вільніше почувалися у воді. І незабаром всі ваші страхи минули, і вже нічого не заважало вам запливати так далеко, як вам цього хочеться.

Те ж саме відбудеться і з вашим навичками спілкування. Чим більше у вас буде розмовної практики, тим впевненіше ви будете себе почувати. Краще не починати з носіїв мови. Спробуйте для початку попрактикуватися з тими, для кого англійська мова теж не рідний. Це допоможе зняти зайву напругу і страх.

2. Перестаньте боятися помилок

Головне зрозуміти: всі люди помиляються, і в цьому немає нічого страшного. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Якщо ви дозволите собі помилятися, то покращите навички спілкування англійською набагато швидше.

3. Розслабтеся і посміхайтеся

Спілкуйтеся в позитивному ключі. Адже посмішка – це універсальний засіб, яке допоможе вам в будь-якому діалозі. Проявіть доброзичливість, і співрозмовник буде тільки радий допомогти вам, навіть якщо ви допускаєте помилку при спробі сформулювати свою просьбу.

4. Не соромтеся

Не бійтеся зізнатися в тому, що недостатньо добре розумієте співрозмовника, не соромтеся перепитати або попросити говорити його повільніше. Безумовно, він почне висловлюватися простіше, адже для нього теж важливо бути понятим. Зрештою, ваш співрозмовник така ж людина як і ви, і теж часто хвилюється і обмірковує, як би сказати свою думку, щоб її зрозуміли.

5. Читайте вголос

Читайте книги, статті, журнали англійською мовою саме вголос: вчіть слова і вирази – повторюйте їх в повний голос. Така вправа допоможе вам звикнути до вимови цих слів і не боятися це зробити вже в діалозі з співрозмовником.

6. Використовуйте ваші знання

Щодня використовуйте те, що вже знаєте. Пам’ятайте, що чим раніше ви почнете практикувати спілкування англійською, тим краще. Не потрібно зациклюватися на доскональному вивченні граматики і правил. Досить вивчити якісь слова і фрази і починати використовувати їх, водночас навчаючи додаткові слова. До речі, можете підписатися на наші розсилки в формі після статті. Там ми раз у тиждень висилаємо 1 слово і 1 вираз. Вчіть і відразу застосовуйте в житті!

7. Позбавтеся від страху виглядати нерозумно

У більшості випадків наші співрозмовники думають про нашому англійською краще, ніж ми самі. Багато часто недооцінюють себе. Так чому б не відкинути ці непотрібні страхи?

Пам’ятайте – всі ваші страхи можна подолати. Головне – почніть спілкуватися англійською!

А як ви долали свої страхи спілкування іноземною мовою?

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн