Як подолати страх спілкування англійською мовою: боюся говорити англійською

Боюся говорити англійською мовою — як часто ми чуємо цю фразу від нових передплатників нашого курсу. Між тим, це проблема «не великий руки».

Більше мовної практики

Головне завдання, яку потрібно вирішити людині при спілкуванні англійською, це психологічний бар’єр, боязнь помилитися або бути неправильно зрозумілим. Подолати проблеми психології може щоденна практика. Бажано спілкуватися з носіями мови і для цього є цілий ряд сервісів.

Відточуємо навички спілкування англійською самостійно

Якщо у людини немає можливості практикуватися з опонентом, то допоможе самонавчання. У процесі навчання потрібно моделювати десятки різних ситуацій зустрічі з англійцем і стандартні типові пропозиції. Якщо довести цей процес до автоматизму, то страх зникне і з’явиться впевненість через «абсолютного знання».

У процесі навчання необхідно проговорювати пропозиції миттєво без підготовки, а не намагатися спочатку перевести подумки свою промову з російської на англійську. При зустрічі з англійцем найкраще першим почати спілкування. Розуміння на початку діалогу додасть велику впевненість і викличе прихильність до подальшого спілкування.

Важливість діалогів безсумнівна, тому в тематичні замальовки в рамках 150slov.com ми часто включаємо і діалоги з даної тематики.

Треба пам’ятати, що при спілкуванні в неформальній обстановці не страшно сказати щось не так. Можна замінити речення на прості. Або переформулювати думка в процесі розмови під свої знання. Ймовірність знання російської мови англійцем завжди менше. Тому розмову потрібно вести з позиції «я знаю більше».

Подорожуйте

Практику спілкування краще придбати на території носія мови. Поїздка в інші країни є найкращим способом. Мова про відпочинок чи туризмі. Відбувається природна адаптація до чужого побуті і мові, даний досвід найефективніший, навіть якщо знання англійської не ідеальні.

Але не кожен може дозволити собі подорожувати. У цьому випадку практика спілкування замінюється на щоденні побутові діалоги з родичами або знайомими. Можна домовитися з оточуючими розмовляти протягом певного періоду часу тільки англійською. Опрацювати спочатку одну тему, потім перейти до наступної.

Аналогічно можна домовитися з репетитором. Для розуміння побутового мови можна дивитися іноземні серіали без російського перекладу.

Існують спеціальні розмовні курси мови, де упор робиться на спілкування, а не на вивчення правил або листи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: