Як покращити англійську вимову || Керівництво та вправи

kak uluchshit anglijjskoe proiznoshenie || rukovodstvo i uprazhneniya 15 Як покращити англійську вимову || Керівництво та вправи

Звичайно, кожен вивчає англійську мову людина мріє про ідеальний англійській вимові.

Погана вимова є причиною багатьох проблем. Саме з-за свого поганого вимови люди соромляться говорити англійською і намагаються уникати цього. Людина, невпевнена у своїй вимові, боїться говорити слова і фрази вголос, так як вважає, що вони будуть звучати неправильно або, що ще гірше, смішно. До того ж, неправильне вимова створює труднощі вашому співрозмовнику в розумінні вас.

У цій статті ми розповімо, як поставити гарне англійське вимова і які вправи допоможуть вам поліпшити його.

Як поставити правильну англійську вимову?

kak uluchshit anglijjskoe proiznoshenie || rukovodstvo i uprazhneniya 16 Як покращити англійську вимову || Керівництво та вправи

Вимова – це те, як ми вимовляємо звуки, які складаються в слова.

Найкращий варіант – це поставити правильну вимову з самого початку навчання. Так як переучуватися вимовляти звуки набагато складніше, ніж просто звикнути вимовляти їх правильно. Тому дуже важливо правильно працювати над своєю вимовою на початку навчання. Що ж потрібно робити для цього?

1. Тренуйтеся правильно вимовляти звуки

Звичайно, ми починаємо вчитися вимовляти слова зі звуків. Кожна мова має свій набір звуків. Англійські звуки відрізняються від російських. Вимовляючи їх, потрібно складати губи, тримати язик певним, незвичним нам чином. Саме правильне виконання цих рухів – ключ до хорошого вимови.

Допомогти вам дізнатися, як правильно вимовляти звуки, може викладач англійської. Слідкуйте за його ротом, коли він вимовляє звук, намагайтеся повністю повторювати всі рухи за ним.

Якщо у вас немає можливості займатися з викладачем, вам допоможуть навчальні відео. Обов’язково повторюйте рухи язика і м’язів рота, адже просто перегляд відео навчить вас правильно вимовляти звуки. Для того щоб навчитися робити це потрібні тренування.

Ваші м’язи рота, язик, губи повинні запам’ятати правильні рухи, і тоді ви будете вимовляти звуки на автоматі, не замислюючись, як саме скласти губи, поставити мову і т. д.

2. Запам’ятовуйте правильну вимову англійських слів

Коли ви вивчайте нові слова дуже важливо з самого початку запам’ятати правильну вимову. Для цього вам треба обов’язково послухати, як вимовляється слово.

Читайте також:  5 порад, як підвищити рівень знання англійської мови за короткий термін

В інтернеті можна знайти безліч англійських словників, у яких є функція прослуховування слів. Щоб почути, як вимовляється слово, вам потрібно натиснути на спеціальний значок. Виглядає він так: kak uluchshit anglijjskoe proiznoshenie || rukovodstvo i uprazhneniya 17 Як покращити англійську вимову || Керівництво та вправи.

У більшості словників прослухати слово можна в двох варіантах: американському і британському. Виберіть, яку вимову вам подобається найбільше, а потім прослухайте його багато разів, щоб точно вловити, як звучить слово.

Звертайте увагу не тільки на те, як вимовляються звуки, але і на те, куди ставиться наголос, тобто яку частину слова ми виділяємо голосом.

Тепер, коли ви знаєте, як вимовляється слово, кілька разів скажіть це слово вголос, щоб запам’ятати, як воно звучить. Робити це потрібно чітко і голосно, намагаючись повністю повторити прослушанное. Так ви звикнете до вимови слова і не будете боятися сказати його.

3. Тренуєте побіжне вимову пропозицій

Помилка багатьох людей полягає в тому, що при вивченні правил англійської мови, людина думає, як правильно сказати пропозицію, але забуває про те, що говорити потрібно не тільки правильно, але швидко і красиво.

Вашому співрозмовнику буде набагато приємніше спілкуватися з людиною, який вимовляє фразу не тільки правильно, але й швидко, а не за окремими словами.

Щоб домогтися швидкого красивого вимови, потрібно опрацьовувати кожну пропозицію по 4-м кроках:

Крок 1: Повільно вимовте пропозиція кілька разів, стежте за правильністю граматики. Переконайтеся, що ви все правильно вимовляйте саме з точки зору граматики. Поправте себе стільки разів, скільки потрібно, але добийтеся, щоб вашу пропозицію було правильним. Причому якщо ви помилилися в реченні хоч один раз, вам потрібно вимовити його ще раз.

Цей крок виконаний тільки тоді, коли ви виголосили пропозицію без жодної граматичної помилки (це не значить швидко і красиво, це просто означає правильно).

Крок 2: Після першого кроку нам треба красиво сказати всі звуки в кожному слові і кожне слово правильно з точки зору його вимови. Тобто тепер ви повторюєте цю пропозицію, роблячи акцент на вимові кожного слова в ньому. (Не звертайте увагу на швидкість і інтонацію в цьому кроці тільки слова і звуки в них.)

Читайте також:  Прислівника в англійській мові.

Крок 3: Ось тепер ми попрацюємо над інтонацією самої пропозиції. Постарайтеся вимовити речення з правильною інтонацією. Інтонація – манера вимови, що відображає почуття мовця.

Згадайте, як ви вимовляєте пропозиції російською мовою. Ви ж не кажете, як робот і співрозмовник завжди може зрозуміти з вашої інтонації: ділитеся ви радісними новинами, злитеся, запитуєте щось і т. д.

Те ж саме повинно бути і в англійській мові. Виберіть найбільш значущі частини вашої пропозиції. Що саме ви хочете сказати? Який найважливіший сенс ви хочете донести до співрозмовника? Ці слова будуть ударними в реченні, інші не будуть.

Також зверніть увагу, що кожне речення має свою інтонацію – якщо ви стверджуєте, то треба голос знизити до кінця пропозиції (не гучність, а саме інтонацію). Якщо ви задаєте питання, робіть це з питальною інтонацією, тобто підвищуючи голосу в кінці речення.

Крок 4: Відпрацьовуємо швидкість вимови. Для цього кожен раз вимовляєте фразу все швидше і швидше, поки не досягнете швидкості.

Причому на початку, ви можете спробувати з’єднати тільки окремі слова. Зробіть так, щоб вони звучали природно і плавно перетікали один в одного. Коли ви зробили це з декількома словами в реченні, переходьте вже до всього речення.

Відпрацьовуючи всю граматику англійської по цим чотирьом кроків, ви навчитеся говорити правильно, красиво і швидко.

А тепер давайте розглянемо, які ще вправи допоможуть вам поліпшити свою англійську вимову.

4 вправи для поліпшення англійської вимови

kak uluchshit anglijjskoe proiznoshenie || rukovodstvo i uprazhneniya 18 Як покращити англійську вимову || Керівництво та вправи

Погана вимова – не привід засмучуватися і переставати говорити англійською мовою. Ви можете поліпшити свою вимову в короткі терміни, якщо будете щодня виконувати наступні нескладні вправи.

1. Дивіться фільми/серіали і повторюйте фрази за акторами

Хто, як не актори, є ідеальним взірцем для наслідування?

Читайте також:  Про захоплення англійською мовою

У акторів професійна, поставлена мова. На телебачення не візьмуть людину з нечіткою дикцією або говорить з акцентом. Ведучі та актори роблять спеціальні вправи, спрямовані на те, щоб їх мова була правильною, красивою і зрозумілою.

Однак просто переглядаючи фільм/серіал і слухаючи промову, ви не навчитеся говорити так само красиво. Для цього вам потрібно повторювати фрази за актором. Намагайтеся повністю відтворити його вимову та інтонацію.

2. Співайте пісні разом з виконавцем

Також як і з фільмами, слухаючи пісні, ви не станете говорити краще. Домогтися результатів можна лише практикою. Тому роздрукуйте собі текст пісні і співайте разом з виконавцем.

3. Тренуйтеся вимовляти англійські скоромовки

Скоромовка – придумана фраза з важко вимовні підбором звуків, яку потрібно вимовити швидко, не запинаючись.

Наприклад:

Can you can a can as a canner can can a can?
Чи можеш ти закатати консервну банку так, як закаточна машинка може закатати консервну банку?

Скоромовки допомагають нам тренувати певні групи звуків, які дуже схожі за звучанням, але все одно відрізняються. Намагайтеся вимовити скоромовку як можна швидше, але не забувайте про правильність вимови.

4. Читайте книг вголос

Читання вголос допоможе вам звикнути до того, як ви вимовляєте слова. Таким чином, ви не будете боятися і соромитися говорити слова в слух. Ви звикнете до їх звучання і власним вимовою. Головне пам’ятайте, що якщо сумніваєтеся, як вимовити те слово, обов’язково прослухайте його вимову в словнику.

Отже, всі ці поради допоможуть вам правильно поставити вимову і поліпшити його. Найголовніше – пам’ятайте, що чим більше ви тренуєтеся, тим кращий результат отримаєте. Не соромтеся говорити: чим більше ви практикуєтеся, тим комфортніше себе почуваєте при розмові.

А наостанок пропоную вам подивитися веселе відео, про «жахливих російських» з їх вимовою.

А ви коли-небудь потрапляли в курйозні ситуації через вимови? Буду рада, якщо ви поділитеся своїм досвідом в коментарях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: