Як правильно читати книжки англійською зі словником або без

kak pravilno chitat knigi na anglijjskom: so slovarem ili bez 9 Як правильно читати книжки англійською зі словником або без

Читання є одним з чотирьох навичок володіння мовою. Читаючи книги англійською мовою, ви збільшуєте словниковий запас, закріплюєте знання граматики і розширюєте ваш кругозір. Та й взагалі, хороша книга завжди приносить задоволення.

Але як правильно читати книжки англійською? Потрібен словник? Якщо потрібен, то коли? В інтернеті багато суперечок на цю тему. У статті ми постараємося розставити всі крапки над ” i ” в цьому питанні.

Для початку давайте визначимося з вибором книги.

Рекомендації по вибору книги для читання англійською

kak pravilno chitat knigi na anglijjskom: so slovarem ili bez 10 Як правильно читати книжки англійською зі словником або без

Від вибору книги залежить дуже багато. Книга, яку ви вирішили читати, повинна відповідати наступним критеріям:

1. Книга має бути цікавою вам.

Вибирайте автора і жанр, який подобається саме вам. Правда це тільки перша умова. Обов’язково потрібно врахувати і друге!

2. Книга повинна відповідати вашому рівню англійської.

Якщо ви візьмете занадто складну книгу, то в ній буде дуже багато незрозумілих слів. І таке читання буде досить складним. Якщо ви тільки збираєтеся читати літературу англійською мовою, краще почніть з коротких оповідань, які будуть відповідати вашим знанням.

Отже, після вибору книги треба вирішити, як ми її буде читати: зі словником або без.

Потрібен словника при читанні англійською мовою?

При відповіді на це питання думки розділяються. Одні кажуть, що потрібно читати без словника, розуміючи окремі слова з контексту. Адже якщо будеш дивитися кожне слово в словнику, то читання розтягнеться на довгий термін, вважають вони.

Інші впевнені, що без словника не обійтися. Як же інакше можна зрозуміти незнайомі слова? Адже від одного незрозумілого слова може спотворитися весь сенс прочитаного. Хто ж правий?

Насправді словником потрібно користуватися обов’язково. Зараз я вам це покажу і доведу.

Щоб зрозуміти зміст тексту, вам потрібно зрозуміти зміст кожного речення, з якого він складається. А щоб зрозуміти зміст речення, потрібно зрозуміти слова, з якого складається цю пропозицію. Згодні?

Увага: Не можете запам’ятати англійські слова? Дізнайтеся на уроці в Москві, як правильно вчити слова, щоб їх не забувати.

Слова, з яких складаються пропозиції, умовно можна поділити на 2 категорії:

Ключові слова

Це слова які важливі для розуміння тексту, так як вони несуть основну ідею. Якщо ви не зрозумієте значення ключового слова в реченні, від вас вислизає весь його сенс.

Якщо такі слова повторюються багато разів у книзі, і ви їх не розумієте, то ви не зрозумієте весь текст.

Другорядні слова

Це, як правило, описові слова. Вони доповнюють зміст пропозицій, але такі слова найчастіше не впливають на розуміння тексту. Тобто без з’ясування цих слів у словнику, саму ідею пропозиції ви зможете зрозуміти.

Давайте розглянемо приклад:

The woman was in an azure gown.

Ключові слова пропозиції: woman і gown. Другорядне – azure. Якщо ви не розумієте значення слова gown, то ви не зрозумієте сенс пропозиції.

Може бути, це пропозиція і не буде настільки важливим, але ви цього не зрозумієте, поки не подивіться слово в словнику. В голові у вас буде: “Вона була …”. А в чому саме, не зрозуміло: чи то будинку, чи то в поганому настрої, то у сукні. До речі, слово gown має значення “довге плаття”.

Якщо ж ви не зрозумієте слово azure (блакитний/голубий) нічого страшного не станеться. Ви прочитаєте пропозицію і зрозумієте, що жінка була в якомусь довгому платті.

Саме тому обов’язково треба читати книжки зі словником! Щоб зміст прочитаного був вам зрозумілий і не спотворювався.

Слід прояснювати в словнику всі слова?

kak pravilno chitat knigi na anglijjskom: so slovarem ili bez 11 Як правильно читати книжки англійською зі словником або без

Звичайно, правильним буде прояснювати усі слова: і головні, і другорядні. Особливо це важливо, коли ви тільки починаєте читати книги на англійській мові. Адже в літературних творах часто використовуються слова, якими ми не користуємося в повсякденному житті. Навіть якщо у вас хороший рівень, то ви зустрінете багато таких слів.

На початку читання, звичайно, ви будете повільно прояснювати слова. Але прочитавши 10 книжок (оповідань), ви будете легко і швидко дивитися їх у словнику і запам’ятовувати!

Чим більше книг ви прочитаєте:

  • тим більше слів ви будете знати
  • тим легше ви будете відокремлювати ключові слова від другорядних

Іноді люди, які прочитали багато книжок, лінуються відкривати словник кожен раз. Коли вони бачать незнайоме слово, то або пропускають його, або здогадуються про значення, виходячи з контексту. Звичайно, так можна робити, якщо кількість таких слів незначно і всі вони є другорядними. Але я рекомендую (і це правильно) прояснювати всі слова.

Будьте уважні: Дуже часто «припущення» перекладу слова не зовсім вірні. І потім ви можете потрапляти в незручні ситуації із-за неправильного використання цього слова.

Наприклад, до нас на курси іноді телефонують люди і кажуть, що у них рівень знань «entertainment». Хоча, природно, вони мають на увазі рівень intermediate. =)

Коли особливо важливо дивитися всі слова у словнику?

Це важливо, коли ви читаєте технічну або бізнес літературу.

Зазвичай метою читання такої літератури – навчання чомусь новому. Тому вам краще по максимуму розібратися з усіма словами, тим більше в такій літературі дуже багато специфічних слів, значення яких можна зрозуміти лише подивившись це слово у словнику.

До того ж пояснення в книгах зазвичай йде від простого до складного. І неправильно зрозумівши одне слово в простій частині, ви ризикуєте заплутатися в складною.

А тепер давайте розглянемо, як правильно працювати зі словами, щоб читання книги приносило не тільки задоволення, але і користь.

Як читати книгу і працювати зі словником

Як зазвичай роблять люди:

Зазвичай, коли люди читають книги і зустрічають незнайоме слово, вони дивляться його в словнику, і просто підписують переклад цього слова в книзі або виписують його в зошит. У підсумку вони розуміють сенс пропозиції і продовжують читати книгу далі.

Але від того, що ви виписали нове для вас слово, що ви його не запам’ятаєте. І зустрівши його через 4 сторінки, швидше за все ви знову полізете в словник. Ви не запам’ятайте ці слова надовго.

Спробуйте самі. Візьміть книжку і випишіть звідти хоча б 30 незнайомих слів. А на наступний день, спробуйте їх згадати. Швидше за все ви запам’ятаєте лише незначну частину.

Як правильно працювати зі словами:

При читанні, коли зустрічаєте незнайоме слово, необхідно подивитися його в словнику. Добре, якщо у вас є електронний словник, так як це буде швидше.

Звертайте увагу на те, що одне слово іноді має кілька різних значень і переказів. Прочитайте всі значення і виберіть потрібне, виходячи з контексту.

Щоб слово залишилося у вашій голові і ви змогли його використати в житті, потрібно почати його використовувати. Складіть речення з цим словом. Найкраще робити це усно і письмово.

Якщо ви читаєте, наприклад, в метро, то хоча б складіть подумки 5-6 простих речень з цим словом.

Попрацювавши зі словом таким чином, почніть читати з того речення, в якому ви зустріли це слово (тобто ви читаєте цю пропозицію спочатку). Докладне керівництво про те, як правильно вчити англійські слова читайте в цій статті.

Не треба лякатися того, що незнайомих слів буде дуже багато. Особливо, якщо ви тільки починаєте читати книги англійською. Чим більше ви будете читати, тим легше вам буде даватися, і більше слів ви будете розуміти.

Отже, при читанні англійських книг словник вам потрібен обов’язково. Завжди проясняйте ключові слова і намагайтеся дивитися всі другорядні. Так ви отримаєте максимальну користь від читання! І скоро ви легко і швидко зможете читати книги.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Вчити англійську: Англійська мова онлайн