Як правильно користуватися англійським словником? Які англійські словники бувають?

kak pravilno polzovatsya anglijjskim slovarem kakie anglijjskie slovari byvayut 40 Як правильно користуватися англійським словником? Які англійські словники бувають?

Якщо ви вивчаєте англійську, словник повинен супроводжувати вас протягом всього навчання. Адже він є головним помічником при вивченні нових і незрозумілих слів.

У статті ми розповімо, які словники бувають і який краще вибрати. Ви дізнаєтеся, як правильно користуватися словником, щоб отримати максимальну користь.

Які англійські словники бувають?

kak pravilno polzovatsya anglijjskim slovarem kakie anglijjskie slovari byvayut 41 Як правильно користуватися англійським словником? Які англійські словники бувають?

Є 2 основних види словників, які ви можете використовувати.

1. Англо-російський словник (двомовний)

Це самий звичайний словник, яких ми всі звикли користуватися. До кожного англійського слова у словнику є переклад на російську мову.

Переклад – це те, як ми переводимо слово на російську мову. Як правило, це одне слово.

Наприклад: cat – кішка.

2. Англо-англійський словник (одномовний)

У такому словнику російська мова відсутня. А замість звичайного перекладу слова дається значення слова англійською мовою.

Значення – це зміст, який несе слово.

Наприклад: cat – a small animal with four legs that people often keep as a pet (маленьке тварина з чотирма ногами, яке люди часто тримають як домашня тварина).

На початкових рівнях, звичайно, слід користуватися двомовним словником (англо-російським), так як, читаючи опис слова англійською мовою (англо-англійський словник), ви навряд чи щось зрозумієте.

Починаючи з рівня pre-intermediate (перед-середній) краще переходити на англо-англійський словник, так як він має значні переваги порівняно з англо-російським. Давайте розглянемо які.

Переваги англо-англійського словника

1. Розумієте, в якій ситуації використовується слово

В англійській мові багато слів, які мають однаковий переклад, але несуть різний зміст. Отже, ці слова використовуються в різних ситуаціях. В англо-англійському словнику ви дізнаєтеся сенс, який несе слово. Так ви точно зрозумієте, в яких ситуаціях його потрібно використовувати.

Читайте також:  Про те, як в Англії ставляться до книг і що читають англійці | Блог про англійською мовою від EasySpeak

Наприклад, обидва слова solution і decision перекладаються, як «рішення», але несуть різний зміст.

Solution – спосіб вирішення проблеми, відповідь на завдання чи вправу.
Приклад: Вчені в результаті експериментів знайшли solution цієї проблеми.

Decision – вибір, який ви приймаєте після обмірковування або обговорення.
Приклад: Вона прийняла вірне decision.

По простому перекладу цих слів ви ніколи не зрозумієте, в яких ситуаціях їх треба використовувати. А ось англо-англійський словник вам підкаже.

2. Додаткова інформація про слові

У багатьох хороших англо-англійських словниках є додаткова інформація:

 • слова, схожі за змістом
 • слова, протилежні за змістом
 • походження слова
 • використовується слово в розмовному або офіційному англійською
 • використовується слово частіше в американському та британському англійською
 • стійкі словосполучення зі словом
 • та інша цікава інформація

3. Ви повністю поринаєте в англійську мову

Вам не потрібно кожен раз перемикатися з англійської мови на російську. Коли ви проясняете слова англійською, ви вчіться думати на ньому!

Купити словник легко, але як ним правильно користуватися, щоб запам’ятовувати слова? Читайте нижче.

Як правильно користуватися словником англійською?

kak pravilno polzovatsya anglijjskim slovarem kakie anglijjskie slovari byvayut 42 Як правильно користуватися англійським словником? Які англійські словники бувають?

Як я вже сказала вище, кожне слово має кілька значень. Коли перший раз відкриваєш словник, то можеш легко заплутатися. Відразу виникає купа питань. Яке значення вибрати? А що робити з іншими значеннями слова? Чи потрібно їх взагалі все вчити відразу? А як це правильно робити?

Нижчеприведена проста послідовність кроків навчить вас, як користуватися словником.

1. Знаходимо потрібне слово

Щоб знайти слово в словнику, вам знадобиться хороше знання алфавіту. Всі слова розташовані в алфавітному порядку від A до Z. Знаходимо потрібну букву і слово.

2. Читаємо всі значення слів і вибираємо підходить за змістом

Читайте також:  Мій ланч

В одного слова в англійській мові, як правило, є більш одного значення. Ці значення можуть нести зовсім різний зміст. Тому потрібно прочитати всі значення і вибрати те, що підходить до даної ситуації.

Наприклад, слово flat має наступні значення:

1. Частина великої будівлі, що складається з декількох кімнат (квартира).
2. Шина, що не має достатньо повітря всередині (здута шина).
3. Жіноче взуття без каблуків (балетки).

Отже, пропозиція «She saw beautiful flats in a new shop yesterday» ми переведемо як: «Вона бачила гарні балетки в новому магазині вчора».

3. Складаємо речення з потрібним значенням

Якщо ви хочете не просто прояснити слово, але й запам’ятати його, вам потрібно самому почати його використовувати. Для цього складіть кілька власних речень з цим словом, поки не відчуєте, що можете легко використовувати це слово.

Наприклад:

She bought new flats.
Вона купила нові балетки.

My friend has red flats.
У моєї подруги червоні балетки.

4. Складіть речення з іншими значеннями

Якщо ви хочете зрозуміти слово повністю, то слід розібрати всі інші значення як в кроці 3. Адже ви повинні зуміти зрозуміти це слово, якщо пізніше зустрінете його в іншому значенні. При цьому застарілі і малоупотребительные значення можна не прояснювати. Навряд чи вони стануть в нагоді в житті.

Приклад:

1. My bicycle has a flat.
У мого велосипеда здута шина.

I got a flat on my way home.
По дорозі додому у мене спустило колесо.

2. You have a beautiful flat.
У тебе гарна квартира.

I live in a flat.
Я живу в квартирі.

5. Дізнаємося походження слова

Походження слова важливо для досягнення повного розуміння. Зрозумівши походження, ви набагато краще зрозумієте сенс, який несе це слово.

Читайте також:  Як виразити емоції англійською: добірка корисних виразів

Наприклад, слово airplane (літак) походить від двох слів air (повітря) і plane (ковзати), тобто літак – це об’єкт, ковзний по повітрю.

6. Дивимося, чи є стійкі вирази з цим словом

Іноді, деякі слова використовуються в стійких словосполученнях. Такі словосполучення не перекладаються дослівно, а несуть певний сенс.

Наприклад, вираз «raining cats and dogs» ми не переводимо дослівно, як «дощ з кішок і собак». Це сталий вираз, що позначає «проливний дощ».

7. Дивимося додаткову інформацію про слові

Це можуть бути слова, схожі за змістом, або, навпаки, протилежні; позначки в якій промові (формальної або розмовної) використовується це слово, або де воно частіше використовується (американський чи британський англійська).

Отже, якщо ви будете прояснювати слово за всіма цими пунктами, то ви зрозумієте сенс слова, коли його потрібно використовувати, якими словами можна замінити це слово і ще багато корисної і цікавої інформації. А отже запам’ятати це слово вам буде набагато легше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: