Як правильно слухати пісні англійською | Практичне керівництво

kak pravilno slushat pesni na anglijjskom | prakticheskoe rukovodstvo 20 Як правильно слухати пісні англійською | Практичне керівництво

Я думаю, немає людей, які не люблять слухати музику. Ми слухаємо музику кожен день: в дорозі, на роботі, вдома. Вона піднімає нам настрій, допомагає розслабитися і повеселитися з друзями. Тоді чому б не поєднати приємне з корисним, і не тільки послухати хорошу музику, але і поліпшити свою англійську мову. Як пісні допоможуть поліпшити його? Читайте нижче.

Чим корисні пісні англійською?

    • Вони покращують аудіювання, тобто сприйняття іноземної мови на слух;
    • Покращують вашу вимову, якщо ви будете співати разом з виконавцем;
    • Підвищують ваш словниковий запас, так як в піснях багато цікавих виразів, які ви до цього ніколи не чули.

Як правильно вибрати пісню?

Якщо ви дійсно хочете отримати користь від прослуховування, то для початку потрібно правильно підібрати пісню. Дотримуйтесь ці критерії і ви зробите правильний вибір:

1. Пісня не повинна бути дуже швидкою.

2. Слова пісні повинні бути розбірливі.

3. В пісні має бути зв’язаний текст, а не просто одне повторюване слово.

Я б рекомендувала вам пісні Beatles, Elton John, Sting, Sinatra, Madonna, Elvis Presley.

Як правильно слухати пісні англійською

kak pravilno slushat pesni na anglijjskom | prakticheskoe rukovodstvo 21 Як правильно слухати пісні англійською | Практичне керівництво

Крок 1. Включаємо обрану вами пісню і слухаємо її кілька разів.

Ваше завдання-постаратися розібрати слова, тобто почути їх. Виходить? Якщо у вас ще не дуже хороше аудіювання (розпізнавання англійської мови на слух), то швидше за все – ні. Можливо, ви зможете вловити кілька слів або фраз, зрозуміти загальний зміст, але не цілком всю пісню. І в цьому немає нічого страшного, для цього ми переходимо до другого кроку.

Читайте також:  Drama & Movie at NES

Крок 2. Розбираємо текст пісні.

На цьому етапі ваше завдання повністю розібрати всі слова і зрозуміти зміст пісні. Для цього знаходимо текст пісні в інтернеті. Далі вам треба його прочитати і перекласти. Майже завжди ви зможете знайти текст і готовий переклад до нього в інтернеті. Зверніть увагу на незнайомі слова.

Якщо ви хочете запам’ятати незнайоме вам слово надовго, то з ним треба скласти речення усно і письмово. Як правильно запам’ятовувати слова, читайте в цій статті.

Ще варто звернути увагу на те, що в піснях часто зустрічаються ідіоми. Ідіома – це стійке словосполучення, яке не перекладається дослівно. Наприклад, у пісні Стінга – Shape of My Heart є фраза «The hidden law of a probable outcome. The numbers lead a dance». Дослівно ми перевели її як: «Прихований закон ймовірності результату. Цифри ведуть танець». Погодьтеся, не дуже зрозуміло. «Lead a dance» є ідіомою, що перекладається, як «мучити, водити кого-то за ніс». І у нас виходить «Прихований закон ймовірності результату. Цифри водять за ніс». Взагалі складність у перекладі пісень в тому, що не всі фрази ми можемо перекласти дослівно, при цьому зберігши ідею пісні.

Тому тут важливо зрозуміти, що саме сенс, а не перевести кожне слово і отримати непов’язані фрази.

Крок 3. Слухаємо пісню і одночасно читаємо текст.

Після того як ви розібралися з перекладом, включаємо пісню, слухаємо і стежимо за текстом (на англійській!). Впевнена, що зараз вам вдалося розібратися і почути всі слова в пісні. Якщо вам все ще важко зрозуміти слова, то зробіть це кілька разів.

Крок 4. Тепер відкладаємо текст і слухаємо пісню, намагаючись зрозуміти її на слух.

Читайте також:  Австралійська презентація та дегустація австралійських пирогів!

Виходить? Якщо ви все зробили правильно, і пісня відповідає критеріям вище, то ви повинні повністю зрозуміти і почути всі слова окремо.

Крок 5. (додатковий) Поліпшити вимову.

Якщо ви хочете розвинути не тільки навички сприйняття на слух англійської мови, але й вимова, ви повинні не просто слухати, але і співати разом з виконавцем.

Розбір пісень займе дуже мало часу. Зате ви зможете краще зрозуміти улюблені пісні і поліпшити аудіювання. Чим більше пісень ви розберете, тим легше і швидше ви будете це робити надалі. Так що насолоджуйтесь і музикою, і мовою одночасно.

До речі, так само раджу почитати статтю як правильно дивитись фільми і серіали англійською. Своїми успіхами або ж труднощами ви можете поділитися в коментарях під статтею. Так само буду рада дізнатися, які пісні ви любите слухати і розбирати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: