Як правильно вчити граматику англійської мови?

kak pravilno uchit grammatiku anglijjskogo yazyka  12 Як правильно вчити граматику англійської мови?

Майже у всіх людей, що вивчають англійську мову, виникають труднощі при вивченні граматики. І мова йде не тільки про розуміння правил англійської.

Проблема полягає в тому, що людина ніби вчить правило, розуміє його. Але коли справа доходить до реального спілкування, він не може використати свої знання: вибрати правильний час, коректно побудувати речення і сказати це англійською.

У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно вчити граматику англійської мови, щоб вміти використовувати її в розмові в вашому житті.

Чому люди не можуть використовувати граматику при розмові?

kak pravilno uchit grammatiku anglijjskogo yazyka  13 Як правильно вчити граматику англійської мови?

Граматика – це правила про те, як слова складаються в речення. З допомогою яких, ми висловлюємо наші думки.

Щоб зрозуміти, чому ми не можемо застосувати в житті ці правила, давайте подивимося, як ми зазвичай вивчаємо новий матеріал.

Як люди звикли навчати:

Багато людей сприймають слово «вчитися», як здатність переказати що-небудь. Це пішло ще зі шкільних часів. Наприклад, питання: «Вивчив ти матеріал до уроку?», означав, чи ти можеш переказати те, що написано в книжці.

А про те, як ти можеш використовувати ці знання в житті, ніхто не думав.

Що таке вчити?

Учитися – засвоювати які-небудь знання, навички, набувати досвід. (Тлумачний словник Ожегова)

Тобто коли ми вчимо що-небудь, ми повинні не тільки розібрати теорію, а ще й навчитися її використовувати (придбати практичний досвід).

Коли ми вивчаємо граматику англійської мови, не достатньо просто розібрати якесь правило. Ідеально знаючи теорію, застосувати свої знання без практики ви все одно не зможете.

Потрібно навчитися використовувати ці знання в житті. Тільки тоді можна сказати, що ви вивчили правило.

Приклад з життя:

У багатьох є права на автомобіль. Всі ми знаємо, що в авто є 3 педалі: газ, гальма і зчеплення. Людина може запам’ятати, що ці педалі значать, і в якій послідовності їх треба натискати. Але коли він заведе машину, то з імовірністю 99% вона затихне. І це буде повторюватися, поки людина не придбає досвід і не відчує, коли треба відпускати зчеплення.

Читайте також:  Англійська по скайпі: школи та ціни

2 секрету при вивченні граматики

1. Вивчайте матеріал від простого до складного

При вивченні граматики потрібно дотримувати принцип поступовості. Якщо не знаєш чогось простого, зрозуміти більш складний матеріал буде неможливо. Якщо ж вчити все в розкид, то в голові вийде каша.

Наприклад, якщо ви не знаєте дієслово to be, то ви не зможете зрозуміти, як утворюється час present continuous, так як це дієслово використовується при його утворенні.

Приклад:

I am a doctor.
Я доктор. (дослівно: Я є доктором)

I am watching TV.
Я дивлюся телевізор. (дослівно: Я є дивиться телевізор).

Обов’язково вивчайте все послідовно!

2. Не бійтеся робити помилки

Багато людей не хочуть використовувати свої знання при розмові, так як бояться зробити помилку. “Я краще ще подучу і почитаю, а потім вже почну говорити,”- думають вони. Але це зовсім не правильно!

Коли ви тільки почнете використовувати правила на практиці, ви будете робити помилки. І це нормально. Згадайте приклад про авто, що написано вище. Немає нічого страшного в тому, що ви допускаєте помилки, навіть якщо на початку їх буде дуже багато.

Головне потрібно подивитися, в чому саме полягала помилка, і ще раз попрацювати з цим матеріалом.

3 кроки: як вчити граматику англійської мови

kak pravilno uchit grammatiku anglijjskogo yazyka  14 Як правильно вчити граматику англійської мови?

Щоб вивчити правило, тобто отримати знання та навчитися його використовувати, потрібно слідувати 3-му простим крокам.

Крок 1. Розбираємося з теорією.

Ніколи не потрібно заучувати або переказувати правило. Це марно. Найголовніше – це зрозуміти, в яких ситуаціях ми його використовуємо.

Наприклад, візьмемо майбутнє простий час Future Simple.

Воно використовується, коли ми говоримо, про дію, яка відбудеться в майбутньому. Тобто ми можемо використовувати в таких випадках:

Читайте також:  Герундій та інфінітив в англійській мові

Я поїду у відпустку.
Вони куплять машину завтра.
Її син надійде в університет.

Крок 2. Дивимося, як будується речення згідно з цим правилом

У цьому кроці нам потрібно зрозуміти, як правильно будується пропозицію. Тобто ви повинні розібратися, з яких частин складається речення і чому воно будується саме так.

В цьому випадку дуже добре допомагають схеми. З допомогою них також легко складати усні і письмові пропозиції, які дозволять вам придбати навик.

Наприклад:

Future Simple утворюється за допомогою допоміжного дієслова will і дієслова у початковій формі (справить – to do, плавать – to swim).

Схема наступна:

дійова особа + will + дієслово у початковій формі

I will buy a new car.
Я куплю нову машину.

Після кроку 1 і кроку 2 ви отримали знання: ви розумієте, коли використовується це правило і як утворюється пропозицію згідно з цим правилом.

Тепер треба навчитися використовувати ці знання в житті.

Крок 3. Вчимося складати речення усно і письмово

На цьому етапі ми набуваємо навички, тобто здатність використовувати знання в житті. Щоб використовувати граматику англійської нам потрібно придбати 2 навику: усний і письмовий. Тому наступне вправа обов’язково треба проробляти як усно, так і письмово.

Вище ми говорили про час Future Simple та його освіту. Тепер нам треба навчитися самостійно говорити (угу, саме зараз) і писати пропозиції, використовуючи цей час.

Вище у нас була схема:

дійова особа + will + дієслово у початковій формі

Вправа полягає в тому, що тепер в нашу схему:

  • У “дійова особа” ми ставимо різних людей (я, ти, він, вона, вони, ви, воно)
  • У “дієслово початкової форми” ми ставимо дії (спати, бігати, вчити, читати і т. д.)

Ми складаємо наступні пропозиції:

I will sleep.
Я буду спати.

He will study.
Він буде вчитися.

They will read.
Вони будуть читати.

She will work.
Вона буде працювати

We will go to the cinema.
Ми підемо в кіно.

Читайте також:  Англійська для митників – основні терміни

You will do your homework.
Ти будеш робити свою домашню роботу.

Такі пропозиції треба складати до тих пір, поки не відчуєте, що можете легко сказати пропозицію цього часу. Але не будьте роботом! Говорите пропозиції спокійно і свідомо. Обов’язково думайте, про що говорите. Наприклад, коли ви говорите: “He will study”, відразу подумки уявляйте, що “Він буде вчитися”.

Потім цю процедуру обов’язково треба повторити ще раз в письмовому вигляді.

До речі, якщо ви все робили кроки в статті, то тепер ви знаєте, як побудувати стверджувальні речення в майбутньому часі англійською. Не складно, правда?

Але це ще не все. Потрібно пам’ятати, що пропозиції бувають 3 видів:

1. Ствердні пропозиції (Він танцює.)
2. Негативні пропозиції (Він не танцює.)
3. Питальні речення (Він танцює?)

Щоб навчитися повністю використовувати будь правило (англійське час) в мові і листі, потрібно вміти будувати всі 3 види речень.

Після того, як пройдете 3 кроки з утворенням стверджувальних речень, переходите до негативних, повторивши ці 3 кроки з ними. Потім теж саме з питальними реченнями.

Важливо: Вчити англійську – значить багато повторювати. При вивченні граматики дуже важливо постійно повторювати матеріал через якийсь час. Наскільки б добре не розібрали і оттренировали його, якщо ви не використовуєте ці знання, то незабаром все забудете. Правильне вивчення англійської будується з пояснення і постійного закріплення матеріалу на практиці.

Отже, якщо ви будете вчити граматику англійської мови таким способом, то ви будете не тільки розуміти і знати правила. Але також ви зможете використовувати свої знання в житті. Адже ми вчимо англійську мову, щоб спілкуватися на ньому, а не переказувати теоретичні правила.

Що робити далі?

Тепер вам залишилося застосувати те, що ви зараз дізналися з допомогою цих статей:

  • Дієслово to be
  • Present Simple, Past Simple, Future Simple
  • Present Continuous, Past Continuous
  • Інші статті з граматики
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: